Приїхала додому із Литви і зрозуміла, що далі тягнути нікуди - треба виконувати обіцянку написати про мандрівку в цю чудову країну і тим більше з фоточками.
Якісь трабли із ЖЖ призвели до того, що цей пост з"являється тільки зараз, та в дещо недописаному вигляді - моїх сил вистачило тільки на перший день, а фото - лише їжі. Потім напишу про сам захід.
Перше побічне враження, навіяне подіями в Литві, я написала тут:
Неожиданное открытие! :) Оказывается Беларусь ЖЫВЕ!Правда, то про сучасну білоруську літературу, та все ж ;)
А тепер про все по-порядку та більш ґрунтовно.
№1 Віза
Для того, щоб українцю потрапити до Литви, потрібна віза. Це щастя при нормальному оформленні коштує 35 євро, прискореному - 70.
Нічого складного в отриманні візи немає - головне заповними та їх сайті анкету, роздрукувати її ж, зібрати документи, які перераховані там же, підтвердити, що ти не бомж маєш гроші (на рахунку має бути нормальна сума, а не 30 грн. :Р). Ну, одним словом, все просто.
№2. Дорога
У Литву можна потрапити різними шляхами. Найпопулярніший - через Білорусь: автобусом чи потягом.
Квиток на автобус Київ-Вільнюс коштує в один бік 418 грн. Якщо купувати одразу в обидва боки - буде дешевше. Але "туди-й-назад квитків не було, а тому довелося вирішувати проблему виїзду вже на місці).
Назад я їхала потягом Калінінград-Харків від Вільнюса і о чудо до Сум коштує 112 літ. До біса зручно, скажу я вам. Бо змореній і застудженій - мені було приємно вмоститися на поличку у Вільнюсі і підняти свою дорогоцінну попу вже в Сумах.
І на сусідів цікавих натрапила - один дядечко - литовець, сироїд, який має свій невеликий книжковий магазин і їхав у Гомель в справах. Записала за ним парочку цікавих рецептів :) Та скуштувала дуже смачний сироїдський квас.
Правда з нами їхала стара білоруска, яка тролила мене нещадно. Але про те - більше по попередньому посиланню.
№3 Кордон
Вирішила виділити в окрему тему, бо цього разу кордон пройшли дуже швидко. Думала, що у зв"язку із останніми подіями в братній країні їх митники будуть злі бо ж минулого року трусили таки, але все пройшло швидко і зручно. Як туди, так і назад.
№4 Вільнюс
Чим би ви не їхали автобусом або потягом все одно прибудете в центр міста в одне місце - вокзали тут дуже поруч. І якщо ще не маєте де поселитися, то перед вами відкривається дуже широкий вибір: прямо від вокзалу купка хостелів, до того ж досить недорогих - від 8 євро...
Але наші чудові організатори
http://mediabarcamp.com/ влаштували нас в готель. До нього ми хотіли приїхати тролейбусом (коштує 2 літи, якщо купувати квиток на зупинці, і 2,50 - у водія. До-речі, є ще маршрутки - 3 літи).
Погода була припаскудна - дуже холодно, дощ, вітер. Ми запитали у жіночки-сусідки де нам вийти - і та щось наплутала - висадила на три зупинки раніше. Так що ми змогли ще насолодитися прогулянкою по холодним калюжам, під холодним дощем і з важкими сумками. Зауважте - перед цим ми цілу ніч їхати в позі "зю" в автобусі.
Можна собі уявити, в якому стані ми прийшли до готелю :) Дякую дівчаткам на ресепшині - вони нас швиденько розмістили й ми змогли залізти в ГАРЯЧУ ВАННУ!
№5 Іжа
Так смачно і ситно як у Вільнюсі я не харчувалася навіть вдома :)
Дуже люблю литовську кухню, а особливо їх "рожевий суп" - щось типу холодного борщу.
Їжу краще показати, ніж про неї писати, а тому - перша порція фоточок:
Рожевий суп - 5.60 літ
Піца з грибами "велика" - 8.20 (зі знижкою 40%)
Омлет з овочами - 9.50
Яблучний пиріг - 7.50
Ципеліни (національна страва - м"ясний фарш в картоплі) - 14.50
Гарячий шоколад - 4.50
Це все в літах. Курс нацбанку: 100 литовських літів - 331 гривня.
На цьому перша частина подорожі завершилася. Наступний пост буде про сам Медіабаркемп та про МОРЕ :)