Львів'янин виграв суд, вимагаючи україномовного паспорта

Nov 24, 2014 15:31



Джерело: Укрінформ
Львів`янин Святослав Літинський виграв справу щодо заповнення українського паспорта виключно державною мовою
«Щойно Львівський окружний адміністративний суд дозволив львів`янину Святославу Літинському видалити із другої сторінки його українського паспорта дубляж інформації про особу російською мовою», - зазначив адвокат позивача Андрій Яцишин.
Сам Літинський про перемогу в суді одразу ж сповістив через Фейсбук.
«Ураааааа !!!!!!! Суд задовольнив видати мені паспорт українською!!!!!!!!!», - написав користувач і миттєво отримав декілька відгуків на кшалт «Я теж хочу!» та питань «А як отримати іншим громадянам такий паспорт?».
Як повідомлялося, львів`янин звернувся із позовом до Державної міграційної служби, яка не погодилася видалити із його паспорта дубляж офіційної інформації про громадянство російською мовою.
Це вже не перша перемога Святослава Літинського у захисті державної мови. Два роки тому він у судовому порядку добився того, щоб пральні машини, які завозяться до України, мали «українські» інструкції.
Крім того, Святослав "змусив" «Приватбанк» надавати виписки українською мовою.
"Я розумію англійську, голландську, німецьку, білоруську, польську, російську, як іноземні мови. А рідною є українська. За течією може пливти навіть мертва риба, а проти течії - людина з хребтом. Просто це вже дістало. Знайшлись і однодумці-юристи, які готові захищати мої інтереси безкоштовно", - сказав Літинський.
Святослав Літинський - старший викладач на факультеті прикладної математики й інформатики Львівського національного університету імені Івана Франка. Разом із студентами робили відеозвернення до посла США - намагались уже й через нього змусити американські компанії дотримуватися українського законодавства. Раніше через російськомовні чеки разом з дружиною Святослав подавав у суд на дитячий магазин «Антошка». Там ситуацію виправили і тепер він хоче навчити того самого мережу їдалень «Пузата Хата». Втім, зазначає, що більшість порушень мовних прав вдається вирішити без суду.

громадяни, двомовність, паспорт

Up