Судячи з усього, політичний шантаж з боку Росії в найближчі роки буде немалий. Тому що зараз точно необхідно зробити це перенести якнайбільше питань, що можуть стояти перед країною, з політичної сфери у які-небудь інші сфери. Наприклад, якщо уряд не займається питанням ціни на газ, його не можна цією ціною шантажувати. Тому потрібно
(
Read more... )
Чому це раптом? У РФ є широкий досвід шантажування приватних підприємств: польське м’ясо, молдавські і грузинські вина, український сир і шоколад етц.
«Тому потрібно лібералізувати ринок вуглеводнів»
В Російській Федерації.
Reply
Не кажучи навіть про те, що є різниця між експортом і імпортом, а також про те, що вуглеводні, на відміну від решти названого, дуже легко замінюються іншими вуглеводнями.
>В Російській Федерації.
Безперечно, але це не наша турбота. Нам треба це зробити в Україні.
Reply
Звідки я знаю? У Польщі згодом змінився уряд, зокрема новий прем’єр став нейтральним до Росії. Після переговорів м’ясо зненацька було дозволене. Ну, тобто з одного боку Польщі як країні від того було ні холодно, ні спекотно, а от ціла галузь, як не крути, страждала.
Українські підприємства будуть страждати від браку газу незалежно від правового статусу Нафтогаза.
«вуглеводні, на відміну від решти названого, дуже легко замінюються іншими вуглеводнями.»
ну як легко, якщо є нескінчена кількість грошей, то так. проблема, власне, в тому, що виробництво є застаріле, і при переході на дорожчі вуглеводні збанкрутує.
ну це я до того, шо саме оця проблема є причиною можливості шантажу, над нею треба думати.
Reply
А застаріле виробництво після лібералізації ринку вуглеводнів дуже швидко оновиться. Раніше вони ворушитись не почнуть.
Reply
а якщо не буде? я, власне, переконаний в тому, шо не буде: коли немає можливості збільшувати пропозицію товару відповідно до попиту, ні про який ринок говорити нема мови: це лише імітація його.
в даний момент є обмежена кількість постачальників вуглеводнів, то є олігополія, а не ринок. навіть якщо продають їх через 100500 компаній. Існує навіть офіційний картель ОПЕК, який встановлює ціну для нафти - про який ринок тут мова?
Reply
На ринку вуглеводнів про монополію Росії говорити ніяк не доводиться. У мене навіть є великі сумніви щодо монопольного становища ОПЕК, тому що картелі працюють лише тоді, коли в їх учасників є дієві способи змусити один одного дотримуватись квот. На даний момент, якщо я правильно розумію ситуацію, таких механізмів немає, і за всіх віддуваються саудити - вони чи не єдині дотримуються квот, піднімаючи ціну, причому, схоже, на збиток собі, з політичних міркувань. Але навіть якщо це не так, Росія все одно буде змушена діяти за ринковими
Reply
пардон, не можливості, а необхідності. більше нафти добувати не проблема, але всі домовились цьго не робити.
Reply
Leave a comment