www . malakava . if . ua / articles/23281 Ніхто не думав, чому саме зараз хтось кинув нам цю кістку - тему «перейменування чи не перейменування міста»? Хоча це питання і близько не стоїть на порядку денному іванофранківців. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав митець Ігор Роп’яник. «От у мене таке враження, що це якийсь провокатор розгорнув дискусію (навіть спеціально спільноту створено щодо цього). Чому провокатор? Бо знає, що дискусія на тему «Станіслав чи Івано-Франківськ?» так чи інакше відразу, з перших коментарів, поверне в русло польсько-українських стосунків, причому, не новітніх, нинішніх, які останнім часом є особливо дружніми, а періоду давньої історії, коли між нашими народами було чимало незгод (а в кого, скажіть, в історії із сусідами було все гладко?). От мені й здається, що хтось саме зараз хоче знову посварити два сусідські народи, для яких нині є один спільний ворог - Москва. Другий ворог - рідні хруні і провокатори», - написав Ігор Роп’яник.
Да, это я предлагал, но смысла настаивать не вижу. Как людям хочется, пусть и будет. Но людям как правило хочется, как они привыкли. Поэтому и боролись за Днепропетровск, и за Комсомольск, и за Кировоград. Дело не во Франке или Хмельницком, дело в принципе в московитском подходе к истории городов. Застолбить свою империю, свою официальную идеологию. Я считаю, что нужно вернуть все исторические названия, будь они польскими или крымскотатарскими, убрать все те, что навязаны идеологией Москвы. Поэтому я за то, чтобы вернуть Станислав и Проскурив. Именами украинских героев называть только новые города. С Кропивныцким, я считаю, поторопились, там можно было выбрать нейтральное название вроде Ингульска или Златополя. Все равно местные не соглашались ни на одно из них. Теперь, наверное, уже ничего не поделаешь, и Франик с Хмелем и Кропом (?) так и останутся. Может, и не на часи. Просто потом будет еще сложнее сделать. Есть, действительно, дела и поважнее.
"Я считаю, что нужно вернуть все исторические названия, будь они польскими или крымскотатарскими, убрать все те, что навязаны идеологией Москвы."
Назва Станіслав пов'язана з імперськими ідеологіями Польщі та Австро-Угорщини, та має пряме відношення до ворогів українського народу. Але не таке болюче, тому що багато років минулося. Не можна повертати історичні назви, якщо вони пов'язані із загарбниками та катами народу, що зараз тут живе.
Ніхто не думав, чому саме зараз хтось кинув нам цю кістку - тему «перейменування чи не перейменування міста»? Хоча це питання і близько не стоїть на порядку денному іванофранківців.
Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав митець Ігор Роп’яник.
«От у мене таке враження, що це якийсь провокатор розгорнув дискусію (навіть спеціально спільноту створено щодо цього).
Чому провокатор? Бо знає, що дискусія на тему «Станіслав чи Івано-Франківськ?» так чи інакше відразу, з перших коментарів, поверне в русло польсько-українських стосунків, причому, не новітніх, нинішніх, які останнім часом є особливо дружніми, а періоду давньої історії, коли між нашими народами було чимало незгод (а в кого, скажіть, в історії із сусідами було все гладко?).
От мені й здається, що хтось саме зараз хоче знову посварити два сусідські народи, для яких нині є один спільний ворог - Москва. Другий ворог - рідні хруні і провокатори», - написав Ігор Роп’яник.
15.04.2015
Reply
Франківськ було б чудово. Без Івана, бо надто складна і "нечитабельна" назва, ще "по батькові" не вистачає.
Reply
Reply
Reply
Назва Станіслав пов'язана з імперськими ідеологіями Польщі та Австро-Угорщини, та має пряме відношення до ворогів українського народу. Але не таке болюче, тому що багато років минулося.
Не можна повертати історичні назви, якщо вони пов'язані із загарбниками та катами народу, що зараз тут живе.
Reply
Leave a comment