В цікаві часи живемо!

Aug 15, 2021 09:00

Приміром, всі вже знають, що енергетичні напої наносять страшну шкоду муніципальній бруківці. А от про їх вплив на здоров’я здогадується далеко не кожен.
Цей пробіл і будемо заповнювати сьогодні.

Енергетики - це такі напої, які містять кофеїн та ще додатково щось із наступного: гуарану, карнітин, йохімбін, бабуїн, аладін (список не вичерпний). Покликані вони стимулювати нервову систему людей (особливо вночі), відтак користуються попитом у професійних водіїв, айтішників, бариг наркотою, та… підлітків. В США, наприклад, 30% тінейджерів вживають енергетики на постійній основі.

За даними минулорічного мета-аналізу на майже 100 тисячах досліджуваних, побічні ефекти від вживання енергетиків не такі вже й поодинокі: тахікардія і порушення ритму серця - понад 60%, порушення роботи ШКТ 21%, біль в спині та м’язах 14%, головокружіння - 35%, та ще купа всього іншого. І це у дорослих. А ми вже знаємо, що вагома цільова група цих напоїв - діти. Після вживання енергетиків у 20% дітей болить в грудях, у 14% в животі, у 21% голова. Тремор починається у 8%. Третина страждатиме безсонням. В кожного п’ятого розвивається депресивний настрій. Кожна п’ята дитина, яка вживає енергетики думає/планує/пробує здійснити самогубство.



Це не дибільні казочки про «синього кита» з вайбера. Це вплив психостимуляторів на на незрілих людських істот, в яких ще не до кінця сформувалась кора головного мозку.

При чому ефект - дозозалежний. Якщо пити більше 5 банок пойла на тиждень - суїцидальні ризики зростають.

В Американському журналі кардіології наголошують, що вживання навіть однієї банки енергетику може порушувати електропровідність у серці підлітків. Що може призводити до фібриляції передсердь, вона ж - миготлива аритмія (до речі, в цій публікації використовували конкретно Ред Бул).

Справа не лише в кінських дозах кофеїну. В Журналі Американської Кардіологічної Асоціації опубліковане рандомізоване дослідження. Де одній групі давали енергетик, а іншій - воду з кофеїном (при цьому доза в обох групах була однакова). Так от, зміни електропровідності серця та підвищення артеріального тиску були достовірно більші - вгадайте в якій групі? Правильно, в «енергетичній». Тому що ці бовтанки крім кофеїну можуть містити купу іншого гівна. Наприклад - гуарани, яка сама по собі впливає на серцево-судинну систему.

Ось - зовсім свіжа цьогорічна робота, де встановлено, що енергетичні напої не лише впливають на роботу серця, а й пошкоджують ендотелій (внутрішню вистилку судин). А це вже загрожує набагато серйознішими наслідками, ніж тахікардія та, навіть, суїцидальні думки. (Шоб Ред Булу не було обідно, в цьому дослідженні людей травили Монстер Енерджі).
Вживання енергетиків, в деяких дослідженнях асоціюють із зупинками кровообігу, інфарктом міокарда, розшаровуючою аневризмою аорти, тощо.

Лабораторні миші, так ті взагалі починають бухати більше, якщо алкоголь змішувати з Ред Булом. Людям я в принципі не рекомендую таку комбінацію ніколи пробувати. Це один із найвірніших шляхів до раптового панкреанекрозу та безславної смерті. Тому, якщо хтось вам запропонує пригоститися коктейлем «Зелена Фея» або «Пілот», ввічливо у відповідь запропонуйте цій людині сісти на гранчак.

Про дешманські енергетики в суміші з сурогатним спиртом, взагалі не знаю що сказати. Коли сатана в пеклі слухає кобзона, з нього витікає Рево. Сподіваюсь, метафора зрозуміла.

Взагалі, вся історія з енергетиками дуже подібна на історію із палінням. Всім усе давно було зрозуміло, але завдяки лобіюванню бізнесу знадобилось 50 років, щоб остаточно довести, що паління шкідливе для здоров’я.

Маю велику надію, що з енергетиками ми роздуплимось трохи швидше. Звичайно, кожен дорослий має право себе вбивати, як хоче (аби свідомо). Але дітям цю гидоту (будь якої марки) потрібно заборонити для продажу ВЖЕ!

Поки в них передчасно не відросли крила.

MED GOblin

Полезное

Previous post Next post
Up