Чому вам варто видалити Viber

Jan 12, 2021 10:00

На фото - москвич Алєксандр Шатров, співвласник групи Synesis (Сінезис), що розробляє цей додаток.



Окрім Viber, вони писали портретний пошук для Яндекса і... систему розпізнавання облич KIPOD для відеоспостереження, що дозволяє КДБ ідентифікувати протестувальників по вуличним відеокамерам у Білорусі.
Це власна розробка компанії, й окрім Мінська, вона також працює в Москві, Баку та Астані. Пруф.

З 18 грудня 2020 Synesis під санкціями ЄС, який визнав її відповідальною за наступ на свободу слова та політичні репресії в Білорусі. Сам Шатров критикує протести й підтримує Лукашенка. В офісі компанії заборонено говорити білоруською. Нагадю, це офіс розробника Viber. Пруф. Керівництво компанії, включно з Шатровим, отримало заморозку активів та заборону в'їзду до ЄС.



Що не так із технічного боку: 2014 року Viber було куплено японською компанією Rakuten. Ця ж компанія з 2011 є співвласником російського онлайн-рітейлера Ozon. Viber має посередній захист, співпрацює з ФСБ (Росія) та КДБ (Білорусь), зберігає дані про користувачів у РФ. При цьому, це найпопулярніший месенджер в Україні, що декларує 20 млн користувачів.

Повне шифрування чатів, про яке заявляють розробники Viber, нічим не підтверджено. Отже, наше листування може принаймні частково (а скоріш за все, повністю) читати й аналізувати власник серверів, що симпатизує Кремлю й Лукашенку.

Отже, що не так із вайбером:
1. його розробляє компанія, що допомагає Лукашенку проводити репресії
2. вона ж співпрацює з російським Яндексом
3. керівництво має заборону на в'їзд до ЄС
4. в офісі працівникам заборонено спілкуватися білоруською
5. топ-месенджер України частково знаходиться в Росії, має російське коріння, принаймні частково зберігає дані користувачів у РФ.

Назар Токар

Полезное

Previous post Next post
Up