Аполитичности вам в ленту

Nov 09, 2019 21:24


видео на фейсбуке(Спокойно, Ипполит, спокойно ( Read more... )

Политика

Leave a comment

maksymus November 9 2019, 21:35:04 UTC
Брайан Каплан запропонував дещо іншу схему іспиту, що не порушувала б демократичні принципи загального виборчого права: виборці, котрі добровільно (важлива умова - добровільно) складуть іспит виборця, одержать грошову винагороду. Одну суму за 90-100% правильних відповідей, меншу за 80-89%, ще меншу за 70-79%, і жодної винагороди, якщо менший відсоток правильних відповідей.

Коли на дільницях буде шанс поповнити сімейний бюджет, люди будуть зацікавлені здобувати громадянську освіту.

Reply

ibigdan November 9 2019, 21:38:55 UTC
ці варіанти не суперечать один одному, скоріше доповнюють.

Reply

maksymus November 9 2019, 21:44:53 UTC
Власне, суперечать. Епістократія «влада знаючих», при якій за законом допускаються до виборчих дільниць після іспиту, або за іншими способами визначення знань, відрізняється від демократії от саме в цьому моменті загального виборчого права.

А конкретних реалізацій епістократії, що відмовляється від демократичної загальності виборчого права, може бути багато. Це і прямі обмеження, і лотерея виборчого права, і «зважене» голосування. Тему епістократії активно розробляють останніми роками.

Reply

vera_croose November 9 2019, 22:26:29 UTC
Я гадаю, питань з iсторiї має бути бiльше, десь втричi проти всїх iнших ( ... )

Reply

igorsova November 10 2019, 00:11:40 UTC
Простіше започаткувати в випускних класах школи уроки логіки і навчити підлітків самим шукати причинно-наслідкові зв'язки. Як маніпулюються маси і які вони несуть невдовзі покарання за свої пройоби. Почати із Махна, цього мотороли столітньої давнини, і закінчити Трампом. Пояснити технологію якою Кембрідж Аналітікс за допомпогою фейсбука користався для впливу на виборців, і як власники новинних каналів впливають на їх наповнення. Навчити різницi між фактами і популізмом, і як прив'язувати історичні події до подій сучасності вибудовуючи історично сталий тип поведінки наших сусідів.

Бидло яке вже виросло бидлом - залишиться ним решту свого життя в 90% випадків, і змінити цей стан можна тільки вимиваючи стару генерацію новою вдосконаленою генерацією.
Глобалізація і цифрове наповнення повсякдевнного життя бере своє, і мені здаеться скоро в навчальних закладах почнуть з'являтись саме такі напрямки освіти окрім класичних. І першою сходинкою в питаннях національної безпеки стане контроль політичної інформації що находить в країну з поза її

Reply

maksymus November 10 2019, 05:28:07 UTC
Не простіше. Громадянська освіта ніде не працює, бо людям немає стимулу отримувати знання, що не стосуються якоїсь конкретної вигоди. І неважливо, контролюватимуть інформацію (я - категорично проти контролю когось над інформацією), чи ні. Це називається раціональна нераціональність, коли людині цілком раціонально залишатися невігласом чи конформістом, бо знання не заохочуються.

На жаль, коментар вище з посиланням на мій блог приховано, я повторювати не буду. Пошукайте у мене на сторінці тему «епістократія». Ідея «правління знаючих» і різні її конкретні пропозиції нині має багатьох прихильників, особливо після Трампа і «Брекзіта», а в нас здобуває популярності після останніх виборів.

Reply

igorsova November 10 2019, 12:58:22 UTC
Дезінформація це зброя що завдає величезних втрат. Будь то деза про шкідливість щепленнь чи деза спрямована проти політичної еліти. Суспільство що не здатне фільтрувати дезу від фактів, або орієнтуватись на орієнтири встановлені власною елітою, приречене.
А під впливом ворожої дези суспільство ніколи не буде здатне сформувати свою еліту, на яку орієнтуватись.
Подивіться на КНР, РФ, КНДР. Вoни вибудовують захист від зброї якою користуються.

//Ідея «правління знаючих» //
Ідея «правління знаючих» не нова. Людство вже мало правління знаючих за часів фараонів. Деградація на кілька тисяч років назад мені здається як мінімум помилковою.

upd. І уявіть собі українську систему правління знаючих коломойських, новінських, медведчуків, фірташів....

Reply

dad_cats November 10 2019, 08:00:32 UTC
В звичайних школах відмінників в класі один-два, хорошистів ну десь п'ять, всі інші трієчники і двієчники, тобто ті самі 73%. Допишіть їм ще один предмет в щоденик, то ті самі 73% будуть курити за школою під час цього уроку.

Reply

igorsova November 10 2019, 13:26:51 UTC
Головне щоби вони принаймні розуміли - коли маніпуятор намагається маніпулювати ними, так само як вони розуміють коли бачать програміста що пише якись код.

Кількість відмінників ви не зміните, але принаймні дасте розуміння процесу який не розуміє більшість українського суспільства сьогодні.
Ну і паралельно вибудовувати власні українські канали впливу на українське суспільство, бо кремль вже давно і успішно вибудовує свої.

Reply

argument_q November 10 2019, 06:55:44 UTC
плюсую

Reply

dbmann November 10 2019, 10:15:31 UTC
а еще можно соревнования по стрельбе из лука на участках устроить, и победителям давать деньги и медали. и это тоже никак не нарушит принципы, потому что потом все равно все голосуют - и победители, и проигравшие, и те, кто вообще не играл.

Reply


Leave a comment

Up