“Вхід не для всіх, тільки для божевільних, плата за вхід - розум!”
Степовий вовк Германа Гессе - один з його найвідоміших та найбільш автобіографічних романів. Роман відображає один з найбільших життєвих та духовних криз, який був в Гессе в середині 20-х років. Автобіографічність накладає на текст і той факт, що Гессе використовував в творі свій психоаналіз після консультацій у відомого психіатра К. Г. Юнга.
Роман являє собою записки Гарі Галера, знайдені в кімнаті, де він жив. Там описується спосіб життя Галера, дається його психологічний портрет: він жив дуже тихо і замкнуто, особистістю він був духовно багатою, але виглядав чужим серед людей, диким і водночас боязким, словом, здавався істотою з іншого світу і називав себе Степовим вовком.
А вся справа в тім, що Гарі Галер відчував в собі дві природи - людини і вовка, але на відміну від інших людей, утихомиривши в собі звіра і привчених підкорятися, людина і вовк у ньому не уживалися, а завжди знаходилися в смертельній ворожнечі, а коли в одній душі і в одній крові сходяться два заклятих ворога, життя набирає драматичних подій.
Роман "Степовий вовк" став культовою книгою в 60-х, 70-х роках в Америці. Щоправда, сам Гессе говорив, що його твір трактують не правильно, тому що це не книга протест міщанському способу життя, а книга емансипація, де головний герой намагається переродитися в радощах та сміхові.
Варто відзначити чудовий переклад легендарного Євгена Поповича.