Incredible INDIA (Part 3.Augmented)

Aug 23, 2012 21:20

My dear foreign friends who do not understand Ukrainian, I have to apologize for the next part of this post which will be in Ukrainian. I know that there are some of you, who really wants to know my impressions about India and I promise to translate tis post in English but in some days. Thank you in advance and btw, there are a lot of text and the photos itself are more interesting (I suppose).



До вечора (самого вильоту) 20 червня мені геть не вірилося - я мала квитки до Індії.

Мені здається що Індія - одна з перших країн, з якою знайомиться людина (маю наувазі культуру і історію). Бо ми всі знаємо, що існує кілька колисок цивілізацій - Єгипет, Греція та Індія (принаймні мене так вчили). Тому побачити цю країну було майже здійсненням дитячих мрій про «колиску цивілізації».

З чим у вас асоціюється Індія?

У багатьох із слонами і Тадж-Махалом. У мене теж було так, доки 5 років тому я не прочитала по випуск нового автомобіля, який коштує $2500 і споживає ну дуууже мало бензину (питання безпеки тоді мене не дуже хвилювало) бенду "TATA" і Індія почала асоціюватися з дешевими автомобілями. Ну і кожна людина, яка себе поважає, мені здається має знати Махатму Ганді та його історію. Мені є близькою його філософія і методи впровадження змін. Тому ще Ганді. І йога разом із Далай-Ламою, і медитацією. Ну ще асоціація - Тибет - куди ж без нього, і буддисти. І ще - хінді. І розмальовані руки індуски на фото National Geographic. І ще те, що індуси мають купу богів - це був майже повний мій «кошик знань» ДО Індії.

Але коли їдеш до якоїсь країни, то завжди виходиш за рамки своїх попередніх «досвідів» та «знань» і наповнюєшся новини враженнями та ідеями. Приблизно так було у нас з Індією.


Київ - Нью-Делі (аерополітна частина)

З Києва до Нью-Делі летить файний літак - без пересадок, у відносно хороший час - вночі і прилітає до Нью-Делі близько 5-ої ранку. Для тих, кого цікавить «вартісна» сторона літака: бронюйте квитки наперед + можуть бути знижки для студентів, тому можна знайти вигідні пропозиції (ми бронювали літак і викуповували квитки за 2.5 місяці до вильоту).

Туди летіло кілька українців і купа індусів (мабуть період сесій скінчився і всі поверталися додому) і вже у літаку ми занурились у індійську атмосферу. Летіти 6.5 години. Трошки складно (у нас не розкладалося сидіння - і незважаючи на Боінг 747 спати було не дуже зручно), але менше з тим - ми ж летіли до Індії!

Зранку наш літак сів на землю індійську і ми опинилися в національному аеропорті ім.. Індіри Ганді. Він вражає. Вже потім ми дізналися, що це один з найкращих аеропортів у Азії (2-ге місце, перше, підозрюю, у Сингапура). Коли спускаєшся у залу паспортного контролю, яка є дуже великою і має «національне оздоблення» - багато мідних дисків і на фоні них руки (як згодом виявиться індуси дуже полюбляють статуї рук та ніг).



Пройшли паспортний контроль, забрали багаж і вийшли з аеопорту.



Індія - постаеопортне.

Моя чудова Оля, яка була в Індії минулого року і трошки давала поради перед поїздкою сказала: «Оксана, аеропорт - ето еще не Индия». Це відчутно одразу, коли виходиш із «кондиціонерної зони» аеропорту «в Індію» - на повіря. У фінській бані були? От приблизно таке ж відчуття. О 5-ій ранку повітря було як «парне молоко» і ми відчули всі принади найгарячішого сезону в Індії (найцікавіше в цьому плані було попереду).

Ще в Україні ми написали одному з хостелів, що будемо в індії, щоб вони нас зустріли. Трошки неочікувано, але вони нас-таки зустріли. Ми сіли у «бобік» і поїхали у «хостел».

Ліричний відступ: цінові пропозиції хостелів та готелів у Індії досить різні із цінами нижчими у середньому ніж у Європі, але через те, що ви не є "індійським аборигеном" і не досить добре орієнтуєтеся у районах Нью-Делі, то й готель чи хостел "у центрі міста" може виявитися дуже не дуже, і центр міста може виявитися не таким, як ви уявляєте. Саме так трапилося із нами: 5-та ранку, нас завозять "у центр міста" до реілвей стейшн (по дорозі ми бачили як люди сплять на тротуарах, біля них сплять собаки і т.д. і т.п.) - район дуже не дуже, заводять закоулками до "хостелу", де встає із підлоги чолов'яга і кличе іншого - типу, "допоможи їм" (а нас двоє дівчаток) і вони нам показують "кімнату". Я так розумію що у різних країн поняття комфорту різне, але нам кімната без вікна була дуже не дуже і ми швиденько вихопили таксі і майнули до іншого хостелу у район посольств - як виявилося, він був дуже ок. Я дівчинка "нє впічатлітєльна", але на мене велике враження справив цей район (з часом звикаєш, але у нас був трошки "культурний шок").

Розповідати про інший хостел майже нічого - акліматизація нашого "європейського організму", який потрапив у "гарячі індійські умови" (як нам потім деякі індуси казали, це і для них дуже гаряча температура) + 46 градусів - це не жарти, проходила у номері під кондиціонером та вентилятором. Перервами пили воду і вже потім їли індійську їжу, про яку теж варто сказати багато слів.

На третій день перебування в Індії ми поїхали із Ахметом з Єгипту та Алексі з В'єтнаму (які зупинилися ж у цьому хостелі) на той міжнародний форум, який був головною ціллю цієї поїздки.



International Youth Forum

Стільки багато кльових людей я ще не зустрічала (на форумі було 300 національних і близько 60 інтернаціональних делегатів)! Представники таких каїн як Індонезія, Бангладеш, Бангалор, Філіппіни, В'єтнам, Сингапур, Єгипет, Австралія, Фінляндія, Росія, Казахстан та таких взагалі екзотичних як Республіка Трінідаг і Тобаго (Карибські острови), Оман та Гана, приїхали щоб обмінятися думками з приводу глобальних питань і що там кривити душею - гарно потусити. 5 днів обговорювали основні проблеми Індії, дивилися роль громадських організацій, медитували, займалися йогою, танцювали і т.д. і т.п.



Коротенько про те, що вразило:

-          Афігєзні танці. Індуси танцюються так, як у нас танцюють  у шоу «Танцюють всі». І без алкоголю. Вони обожнюються танцювати. Танцюють всі. Дискотеки масово і на відміну від наших, де співвідношення хлопці:дівчата = 1:9, тут це співвідношення = 9:8. Норм) Дискотеки такі масові як у індійських фільмах. Нижче наша інтернаціональна тім вчиться індійським танцям. Коротко їх можна описати так - лівою рукою вкручуєш лампочку, правою - закриваєш кран. Головне дві дії робити синхронно і трошки рухати бедрами - спробували? Бінго! Ви вмієте танцювати індійські танці!



А ось фото із індійських супер-диско) Відчуй себе у індійському фільмі!


-          Усміхнені індуси. Вони посміхаються дуже багато. При такій кількості людей ВоР та масштабній корупції треба мати сили щоб посміхатися.



-          Йога о 5 ранку. Ледве встали. Так. це було важко але так, це було КРУТО. М'язи напружуються навіть каще аніж у тренажерному залі. Це був мій перший досвід йоги. Дякую Омерові за викладання)



-          Дуже гостра їжа. Це було пекельно гостро. Нам сказали що у ізних регіонах Індії по-різному йде й приготування їжі, але це капець. Для любителів гостренького тут рай. Для таких як я, або хворих на гастрит - буде важко. Зате схуднете =) На фото знизу рагу і оця жовта жижа - нереально гострі. Все інше - терпимо) Але зазвичай навіть рис із гострими спеціями. Я не жаліюся! Вже)



Проблеми Індії. Проблеми у країн майже одні й ті ж. Особливо у країн із приблизно однаковим рівнем розвитку.
Основними проблемами Індії сьогодні є:
- бідність - близько 80% населення (1.3 млрд всього) живе за межею бідності).



- о  - освіта (доступ до освіти, до інтернету тощо, а також абеснтизм викладачів)
- нестача лікарів 
- корупція (у величезних масштабах)
- доступ до питної води (зворотня сторона проблеми - проблеми зі здоров'ям)
- електроенергія

Із таких проблем, яких нема в Україні і у Європі (наскільки я знаю) є вивіз мертвих тіл із теиторії населених пунктів. Індуси настільки бідні, що не мають можливості пибирати метві тіла у певних населених пунктах (тут мається наувазі ті померлі, що не мали сім'ї).

Актульні теми сьогодні - sustainable innovation, poverty reduction through education та frugal innovations.


Індія у цифрах:

7 місце у світі за площею
2 місце за кількістю населення - більше 1.2 млрд
1947 - незалежність від Великої Британії
2 державні мови - хінді та англійська
28 штатів
3 693$ ВВП на душу населення
6.1% - темп зостання ВВП у 2011-2012 рр.
24.9 - середній вік населення
11-й найбільший у світі ринок для споживання
2-га найбільш приваблива для аутсорсингу країна у світі
94/100=жінки/чоловіки
17 млн. людей = Нью Делі
525 млн. населення - середній клас
7.5% населення мають доступ до інтенету
3.3 млн НГО
26.1 млн мікро підприємств
+91 код телефону

Загалом, форум дав гарний insight в культуру та проблеми Індії (окрім проблем ми також отримали знання з йоги та медитації, про культуру інших країн), а також багато файних людей.





Делі
Місто просто ВЕЛИЧЕЗНЕ. Ми прилетіли вночі, тому під нами було величезне нічне місто із тисячами вогників. Тут є різні райони - багаті і бідні. Трафік - шалений. Правил - нема. На дорогах їздять рікші і слони) Є одне з найкращих метро у Азії. На вході - перевіряють з металодетекторами. Всередині - чисто. А вагони - окремі - є жіноча і чоловіча половина. Цікааааво)
Більше по вулицях Делі ви можете "походити" тут і тут.

Рікша пасажирська.


Рікша вантажна (апгрейд).



Індійський трафік (спокійний).


Індійські обмеження швидкості у Нью-Делі.



Індійський слон. Отак, прям екологічно чистий ТЗ.


Індійські ворота - Indian Gate.




Тадж-Махал

Чесно - так. Це була моя мрія. Давня і начебто нездійсненна. Бо «де Тадж-Махал, а де я». Тадж-Махал знаходиться у Агрі і це місто ще й відоме своїм «Червоним фортом». Від Нью-Делі до Агри є пряма дорога якою, нажаль, мають право користуватися офіційні особи і деякі екскурсії «міжнаодного зразка» (якою булла наша), тому до Агри ми доїхали за 4 години. Знову-ж таки - всюди біднота, бруд і худющі корови.
У Агрі ми побачили Червоний форт і Тадж-Махал - дві видатні пам'ятки архітектури. Скажу так - від Тадж-Махалу не можна відвести очей. Коли мене питали про враження, то єдине, що на той час спадало на думку було "very nice" за що мене добра індійська частина нашої екскурсії почала називати і дражнити "вері найсом". Ага.
Трошки фото знизу.

Агра.


Біля Тадж-Махалу


Вхід до теиторії Тадж-Махалу


Більше фото Тадж-Махалу можна знайти  тут.



12 днів - еволюція вражень від Індії (більше можна почитати у твіттері @hvylka за хештегом #Індія)
1 - Україна - рай!
2 - У Індії що, мавпи виконують роль собак?) 
3 - Геніальні розетки.
4 - Уууухти, медитація!
5 - 5 ранку - сонце встає - а у нас йога. 50 індусів хором сказали нам "я тебе кохаю" - дрібничка, а приємно)
6 - Індійска група - дуже навіть ок!
7 - Культурний вечір - взнала купу всього нового про різні країни світу.
8 - МакДо в Індії теж вері спайсі. ОМГ(
9 - Нью-Делі і СЛОН.
10 - Тадж-Махал. Ноу коментс.
11 - Вулиці Делі.
12 - Гудбай Індія - привіт Україна (через Баку).



Постіндійська частина посту

Після приїзду з Індії моє життя не змінилось кардинально. У мене не відбулося просвітництва, мені на голову не впало яблуко і я не вмію літати над землею. Але ще давно-давно Ньютон сказав "все у світі відносно". Так-от. Відносно Індії Україна - рай на землі. Кожен українець заздалегідь народився середньостатистично у значно кращих умовах ніж випадково взятий індус. У нас є доступ до води, погода шікарна, на вулицях чисто і просторо і їжа - ням-ням. А якщо серйозно, то нам більшість вагомих індійських проблем "навіть і не снилися". І Дай Боже, щоб з тими ресурсами, які ми маємо сьогодні ми змогли розвиватися.
А інша сторона такої бідності, як на мене, у Індії є вузька спеціалізація і як наслідок хороші фахівці які, якщо приїдуть в Україну чи інші Європейські країни, створять таку конкуренцію, що знову-таки "нам і не снилося". Водночас ця система спеціалізації робить із Індії гарну країну для аутсорсингу, але не для виробництва (той же само софт). оскільки продукує виконавців, але не управлінців. Як тільки індуси масово зрозуміють цей момент, мені здається Індія почне розвиватися ще бурхливіше.
Загалом, я більше стала цінувати Україну.

І найголовніше, що я винесла для себе - це загальновідому фразу М.Ганді - "будь сам тією зміною, яку хочеш бачити у світі". Цей дядько зробив Індію незалежною, йому можна вірити)

Дякую за те, що прочитали так багато слів. Якщо у вас є питання - прошу. Постааюся на всі відповісти.
А ще дякую Насті Гришиній, моїй тревел-компаньонці за чудову компанію!



FAQ

Чи купалась ти у Гангу? Ні. Ганг не бачила, бачила тільки Інд, + купатися європейцю у Гангу краще не треба, хіба що у вас реально невдале кохання або ви філософ і зрозуміли що життя не має сенсу - згори, кажуть, сплавляють трупів, по середині - жінки перуть одяг, а нижче купаються індуси. Індуси вірять, що Ганг священний і вилікує їх від усього - я - ні.

Чи бачила ти слонів? Так. І він був чудовий. Ішов поруч із нашим екскурсійним автобусом по сусідній лінії а на ньому був «водій» - наступного разу коли буду в Індії обов*язково покатаюся.

Якою мовою ти спілкувалась з індусами? Індія до 1947 року була англійською колонією, тому такі «звички» як пити чай з молоком та спілкуватися англійською залишилися. Принаймні усі люди, які закінчують або навчаються в університеті розуміють і спілкуються англійською. На додачу, Індія - країна «із 27 країн», де існують різні території, які мають власну кухню, одяг та мову, тому англійська є такою собі «інтеріндійською».

Чи розуміла ти "індійську" англійську? Спочатку важко + кожен індус говорить англійською по-різному, у когось вона більш «європейська», у когось - менш. Але до всього звикаєш - і чим більше часу ти маєш - тим більше звикнеш. З іншого боку - це таку тренування слуху!

Ти би ще туди поїхала? Так. І поїду. Але не менш ніж на 3 тижні.

Як тобі індійська їжа? (див. розділ - ЇЖА) Питання складне і провокаційне. Візьміть із собою щось поїсти на перший час, бо людям, які мають проблеми з печінкою - досить погано. Навіть мій шлунок не витримував. Загалом, як би це не звучало смішно, «шмат файного сала стане вам у нагоді».

people, india, world, travel, wow!, summer

Previous post Next post
Up