(no subject)

Aug 11, 2012 23:15

Ой, що то у небі летить???
Ні-ні, не подумайте, що це неопізнаний літаючий об'єкт! Це лишень літаючий диск "фризбі". І жбурляють його юнаки та дівчата, які займаються захоплюючим видом спорту - алтиматом. Це безконатктний вид спорту, в якому задіяний літаючий диск (фризбі) та дві команди, завдання яких полягає в передачі диска пасами своєму гравцю у зону суперника. Гра ведеться на прямокутному полі з двома енд-зонами на кінцях, як в американському футболі. Довжина поля - 100 метрів, як футбольний стадіон.

Короткі правила алтимату

Початок гри. Кожна команда шикується на передній лінії своєї зони. Команда в обороні кидає диск суперникам. Атака починається там, де диск впав і зупинився або де його зловили в повітрі.
Гол. Коли гравець атакуючої команди ловить диск у зоні суперника, команда заробляє очко. Команди міняються зонами, і гра розпочинається, як описано вище.
Паси. Диск можна кидати в будь-якому напрямку. Гравець із диском має 10 секунд, щоб здійснити пас. Захисник, що його опікає, голосно рахує від 1 до 10 з інтервалом в секунду. Якщо за 10 секунд гравець не здійснив пас, диск переходить до команди суперника.
Рух із диском. Зловивши диск, слід зупинитись. Можна крутитись на одній нозі (як у баскетболі). Тільки одна людина може крити гравця з диском, інші не повинні перебувати ближче 3-х метрів від нього.
Зміна володіння. Якщо пас не завершився (диск був перехоплений, торкнувся землі або вилетів в аут), диск і право атаки переходить до команди, що була в обороні.
Заміни гравців дозволені тільки після забитого очка.
Порушення правил це фізичний контакт між гравцями та перешкоджання руху гравців. Якщо гравець стверджує, що він не порушував правила, диск повертається на один пас назад і ситуація переграється.

Цікава особливість алтимату - це відсутність суддів на полі. Навіть на турнірах найвищого рівня спірні питання вирішуються безпосередньо самими гравцями. Тут вони змушені проявити максимум чесності, поваги до суперника та вміння признавати власні порушення, адже все це буде оцінене іншими учасниками змагань, і найкраща команда буде нагороджена кубком за "дух гри" - нагородою, не менш почесною, ніж кубок за перемогу. Дух гри - це основа ідеології алтимату. Таким чином, алтимат формує не лише фізичну підготовку спортсменів, а й розвиває вольові й моральні якості, які знадобляться й у повсякденному житті.


Історія алтимату. Американська версія

Свою назву літаюча тарілка отримала завдяки імені кондитера на прізвище Фризбі. Пироги його фабрики були запаковані у металеві формочки. Легкими, схожими на тарілки формочками, студенти Йєльського університету почали перекидатися, і скоро це стало популярною розвагою. Форму фрізбі удосконалив Уолтер Моррісон, син винахідника автомобільної фари. Саме він резонно зауважив, що пластикові тарілки будуть літати краще металевих. В кінці 50-тих років тарілки фрізбі почали випускати на фабриках дитячих іграшок, а трохи згодом літаючі диски з'явилися й у відділах спортивних магазинів. Вирушаючи на відпочинок у парк чи на пляж, американці з задоволенням брали з собою легке фрізбі, щоб весело розважитися грою у компанії.

Алтимат як спортивну гру придумали у США 1967 року, і відтоді він щороку набуває все більшої популярності в Америці, Австралії, Японії та Західній Європі, а останніми роками і у Східній Європі. На початках алтимат називався "фризбі-футбол" і був дуже подібним до звичайного американського футболу.  Зокрема, з диском дозволялося бігати по полю.  Але дуже швидко правила змінили, і гра стала подібною на сьогоднішній алтимат.

Не одразу сформувалися й поняття фолів та порушень. Будучи не в змозі вдало визначити поняття порушення, один із засновників спорту так визначив фол: «Фол - будь-яка дія, достатня для того, щоб викликати гнів твого опонента». Зрештою це вилилось у те, що зараз називається духом гри.

Історія алтимату.  Правдива версія

Кризбу придумали козаки задовго до того, як було винайдено м'яч. Кризба - це коротка назва КРИшки З БАняка. Спочатку кризбу жбурляли одне одному на влучність, а коли набридло просто жбурляти - придумали гру галтамЕт. Назва галтамет кризби - це скорочення від слів - ГАЛявина ТА МЕТання кризби.
Дві ватаги ставали стінка на стінку по різні сторони галявини. Одна ватага намагались, жбурляючи одне одному кризбу, довести її до кінцівки суперника. Бігти з кризбою заборонялось. Якщо кризба падала на землю, друга ватага підбирала її і починала атаку в протилежному напрямку.
Для галтамету було і практичне застосування. Наприклад, коли треба було серйозно з'ясувати стосунки між ватагами, грали кризбою з заточеними краями. Хто залишався на ногах останнім, той і вважався переможцем.
Ця гра, разом із прапором та гімном України, довго переживала часи жорстоких репресій, чекаючи свого часу. А тим часом українська діаспора в Америці продовжувала грати у неї розносами до піци. Американці підгледіли та й собі почали грати, перекрутивши назву по-своєму - алтимат фризбі. І лише тепер, у часи національного відродження, ми повертаємось до свого коріння і відновлюємо стародавню традицію галтамету кризби.

А як справи в Україні сьогодні?

У пост-радянські країни гра прийшла відносно недавно і, залежно від багатьох чинників, розвиток алтимат фризбі пройшов у цих країнах по-різному. Найбільш розвинений цей вид спорту в Росії, Україні, Білорусі, Латвії, Литві та Естонії. Зараз на території України тренується 15 команд. 


Всі турніри в Україні відкриті до участі міжнародних команд. Найголовніші з них: ВЧУ - Відкритий Чемпіонат України, який проходить на газоні (5 років поспіль проводився у Львові, цього року буде у Києві 1-2 вересня), ЗЧУ - Зальний Чемпіонат України (навесні у Луцьку), ПЧУ- Пляжний Чемпіонат України (на пісочку неподалік від Одеси в липні) та KyivHat у серпні на березі Дніпра. На ці основні свята українського алтимату приїжджають також білоруси, молдавани та росіяни. Цьогорічна новинка - перший міксовий турнір LeoMix-2012, який пройде у Львові 29-30 вересня на стадіоні "Сільмаш". Це перший український турнір, у якому кожна команда повинна наполовину складатися з хлопців, і наполовину з дівчат. Подія викликала ажіотаж - протягом двох днів на 8 місць зареєструвалось 11 команд.


Я теж хочу спробувати алтимат!!!

Якщо така думка промайнула у тебе в голові, то тобі однозначно потрібно саме сюди!!
Львівський алтимат-клуб “Wild West” запрошує юнаків та дівчат на тренування щовівторката щочетверга о 18:30 і на вихідних о 16:00 на стадіоні університету Івана Франка по вул. М. Черемшини 31. Також, якщо ти маєш молодших братиків-сестирчок, і вони ще не займаються жодним видом спорту, приводь їх у гуртки, що функціонують на пр. Чорновола та біля стадіону Україна.

Бажаєш наповнити своє життя адреналіном? Спробувати щось нове? Відчути драйв гри? Приходь! На тебе чекають нові знайомства, регулярні тренування, веселі подорожі та запеклі змагання! І не важливо, який у тебе фізичний стан - головне подолати свою лінь. Це перша і найкраща перемога. А далі буде все найцікавіше ;)


Маєш ще питання?
Детальніше дзвоніть:
(093) 400 1974
(067) 729 2562
Віктор

Previous post Next post
Up