Співробітники Археологічного Центру «Спадщина» Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля в ході історико-краєзнавчого дослідження знайшли і локалізували місце розташування літньої ставки ханів Золотої Орди XIV століття на території Попаснянського району Луганської області.
Місце бази золотоординських ханів далівським археологам вдалося знайти за концентрацією підйомного матеріалу
. Ставкою ханів виявився гребінь вузького вододільного плато діаметром трохи менше кілометра, обмеженого з півдня і півночі ярами. Плато полого спускається до джерел питної води і до переправи на лівобережну донецьку пойму - якраз навпроти сучасного оздоровчого табору «Зоря» Кремінського району. Місце розташування табору обрано дуже вдало: звідси відкривається мальовничий вид, а на навколишніх пагорбах, як припускають археологи, були розміщені сторожові застави.
Археологи припускають, що виявлена ставка належала хану Абдаллаху (1361-1370 роки). Цей хан був нащадком відомого хана Узбека, що розповсюдив у 1320 році іслам в Орді та заборонив посилати на Русь баскаків для збору данини. По суті Абдаллах-Хан був останнім ханом з династії Батия, тобто Батугідом. Він отримав владу при підтримці могутнього полководця і беклярбека Мамая.
(Читати більше)