Мікрофонна епопея

Apr 15, 2011 00:53



Була у мене ідейка купити собі мікрофончик - писати свою гру на гітарі для вислуховування на предмет лажі. В Січні я вирішив її втілити, але от біда: звичайні динамічні мікрофони "для караоке" погано підходять для запису музичного інструменту: хоча б через те, що діапазон вужчий. Більше того, такі мікрофони зазвичай всенаправлені, що теж не є гут.
Розвідка на тему мікрофонів, які продають в музмагазинах призвела до відкриття, що для запису музиного інструмента потрібен конденсаторний мікрофон (який коштує 700 і більше грн). А до мікрофона ще й спеціальна звукова карта із джерелом фантомного живлення, бо компові звуковухи - УГ. Оскільки це космос грошей, від ідеї відмовився.

Потім, просканивши нет виявив, що у Hama є кілька конденсаторних юсб-мікрофонів для подкастингу. В жодному магазині їх не було "в налічії", аж доки я не вийшов на інтернет-магазин, який є офіційним представником Hama в Україні. Замовив, сказано було, що везтимуть з Німеччини, тому мені позвонять тижні за три.

Потім почався вир навчальний, я періодично згадував про цих товаришів, аж доки 25 березня (через 1,5 місяці після замовлення))) мені подзвонили, й сказали, що мікрофон приїхав. Отже, я його придбав, і в той же день спробував увімкнути. Ніфіга, не працює. Я цілий тиждень танцював із бубном довкола нього - дідька лисого. Тому, вирішив піти в магазин і розбиратися.

Хлопці вирішили лишити його в себе і порозбиратися. Через кілька годин мені звонять, і кажуть - працює, при чому на всіх компах в офісі, тобто на ХР, Він7 х32, Він7 х64 і Лінуксі!!!
Забрав мікрофон ще через кілька днів (тобто вчора) і спробував сьогодні увімкнути - нічогісінько, не розпізнається. І тут мене як громом вдарило, я вирішив перевірити роз'єм "мікрофон-кабель". Виявилося, що попри наявність несиметричного зрізу, роз'єм можна вствити в мікрофон догори дригом!!!!!! Перевернувши кабель, я миттєво досяг результату, і мікрофон розпізнався!!!!

Мав сьогодні трохи часу на експерименти. Якість не айс: мікрофон шумить постійно на стабільній частоті, але Соol Edit то досить легко прибирає, якщо вибрати правильний профіль для шумодава. Додавши трошки реверберації, отримуємо файлик, з посиланням, яке я подаю нижче))

Отже, мікрофон MC-500, гітара Hohner HW300. Оброблено шумодавом, додано реверберацію.
http://www.alltransua.com/temp_hans/SoMH_final.mp3

компи, гітарка, музика

Previous post Next post
Up