Dec 07, 2007 13:45
Кіноклуб Києво-Могилянської Академії та київські активісти Amnesty International в Україні запрошують Вас
10 грудня о 18:30 на захід до Міжнародного дня прав людини*,
що відбудеться в рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства над жінками».
Показ фільму Пітера Муллана, відзначеного престижними нагородами в сфері кіно (зокрема, «Золотим Левом» на Венеційському кінобієнале у 2002 році).
С Е С Т Р И М А Г Д А Л Е Н И
Притулки Святої Марії Магдалени в Ірландії - місце спокути «гріхів» дівчат з заплямованою репутацією. Гріхом могло стати що завгодно: одну з головних героїнь фільму згвалтував кузен, друга народила позашлюбну дитину, третя просто була надто приваблива. Попадаючи до такого притулку, молоді дівчата опинялися в умовах, близьких до тюремних. Притулки Магдалени утримувалися сестрами милосердя під покровительством католицької церкви. Важка експлуататорська робота в пральних, напівголодне існування, тілесні покарання та постійні приниження як з боку «слуг Божих», так і зовнішнього світу - такою була «спокута».
Ув’язнення були безстроковими. Тисячі жінок провели життя та померли тут. Останній притулок Магдалени в Ірліндії було закрито в недалекому 1996 році. Фільм викликав неймовірний гнів Ватикану та звинувачення в «злісній провокації». Тим не менше, в Дубліні розпочала роботу урядова комісія, яке веде слідство стосовно трьох тисяч обвинувачень в зловживаннях організації «Притулки Святої Магдалени».
«Сестри Магдалени» - це драма, в якій абсурд та реальність переплелися в тугий клубок, розплутати який зможе людська гідність та почуття здорового глузду.
*10 грудня 1948 року Резолюцією 217-А (III) Генеральна Асамблея ООН прийнята і проголосила Загальну декларацію прав людини «в якості завдання, до виконання якого повинні прагнути всі народи і всі держави». З того часу щорічно світова спільнота відзначає 10 грудня як Міжнародний день прав людини. Стаття 1 цього документу проголошує, що «всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності і своїх правах. Вони наділені розумом і совістю і повинні діяти у відношенні один до одного в дусі братерства».
cinema,
human rights