Цікаво!Хотілося б подивитись в реалі,але я не уявляю зовсім,як можна ходити по такій поверхні,як на другій фоткі.Хіба що на судні на повітряній подушці,як у МНСників)
там, де рівно - то не проблема. Скачеш собі по камінчиках. Інша справа. що вони хитатися можуть, і коли за спиною повний наплічник столітровка, розхитує так неслабо. От спражній екстрім спускатися по таких цекотах, коли вони нестійкі та й ще від дощу мокрі. Увесь час оглядаєшся на шум, чи потривожена тобою каменюка не суне на тебе згори :)
Мабуть,найбільшу роль грає геологічний чинник.Треба покопатись в неті.Адже те,шо я не чув про це в Грузії не означає,шо його там нема.Взагалі тема цікава!
ну, взагалі чув, що по земній кулі це явище досить таки обмежене, так що цілком можливо, що на Кавказі взагалі такого немає. От в Альпах такого теж здається немає. До речі, Кавказ і Альпи - гори відносно молоді. А от Карпати, Уральські гори, гори Сибіру - старі. Може ще й цим пояснюється Альпи та Кавказ ще не встигли поколотися :)
Певно ти щось плутаєш. Урал - старі гори, а от Карпати молоді і їх утворення досі триває. Чи маєш інше пояснення тому, що вони тоді досі ростуть? Говерлу не рахуємо, бо її стоптують :)
Теж пам'ятала, що Карпати старі гори. Але тут син вже має книжки на наступний рік, і в підручнику з географії України пише таке: ''За віком Карпати належать до молодих гір (утворені в альпійську епоху горотворення), проте зовнішньо нагадують старі гори з пологими схилами та округлими вершинами. Це пов'язано з тим, що в їх геологічній будові переважають осадові породи (пісковики, глини, глинисті сланці). Їх нагромадження відбувалося в морському басейні, який існував на місці гір, шарами: породи по черзі змінювали одна одну інколи сотні разів. Так виник фліш, який у вигляді зім'ятих складок утворює схили гір, і який легко піддається руйнуванню зовнішніми силами. Водночас широкі карпатські хребти з м'якими обрисами подекуди порізані глибокими (понад 1000м) поперечними долинами із стрімкими схилами. Вони утворилися внаслідок розломів під час новітніх тектонічних процесів і поглибилися річками.''
Reply
От спражній екстрім спускатися по таких цекотах, коли вони нестійкі та й ще від дощу мокрі. Увесь час оглядаєшся на шум, чи потривожена тобою каменюка не суне на тебе згори :)
Reply
Reply
Reply
Reply
До речі, Кавказ і Альпи - гори відносно молоді. А от Карпати, Уральські гори, гори Сибіру - старі. Може ще й цим пояснюється
Альпи та Кавказ ще не встигли поколотися :)
Reply
Reply
Reply
Чи маєш інше пояснення тому, що вони тоді досі ростуть? Говерлу не рахуємо, бо її стоптують :)
Reply
Reply
Reply
моя "теорія" зводилася до того, що в Альпах і на Кавказі цекоти просто не встигли утворитися, а в Карпатах встигли, бо вони старші
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Leave a comment