В ЄС вважають, що повинні уникати підтримки популістів в Україні, навіть якщо вони керуються реформістськими та антикорупційними гаслами.
Про це йдеться в непублічному документі щодо реформ в Україні, підготовленому 13 державами-членами ЄС, повідомляється у статті
"Як зберегти Україну на шляху реформ: непублічна доповідь країн-членів ЄС". "Ми не маємо утримуватися від відвертих заяв, коли є така потреба. Та при цьому ми повинні уникати створення платформи для популістів, навіть якщо ті взяли на озброєння реформістські та антикорупційні гасла", - йдеться у документі.
Також у ЄС переконані в необхідності допомагати українському уряду протидіяти неправдивій тезі, мовляв, від 2014 року "нічого не змінилося".
"Вже чути популістські аргументи, мовляв, процвітаюче і добре функціонуюче суспільство може бути створене без проведення болючих змін", - зазначають автор документу і наголошують, що за цих умов вибори 2019 року стануть випробуванням для України.
Вони також зазначають, що політична ситуація в Україні напередодні виборів є викликом для ЄС, і підкреслюють, що популістські програми не гарантують швидкого успіху.
"Не існує швидких стежок до успіху, немає швидких рецептів виправлення проблем, деякі речі є справді важливими", - наголошується у документі.
http://www.eurointegration.com.ua/news/2018/03/19/7078967/view_print/