Як львівській групі видати альбом на закордонному лейблі

Oct 10, 2013 00:47

Недавно моя група видала свій альбом закордоном і, можливо, комусь буде цікава уся ця процедура по пошуку лейблів, пропонуванню вашого матеріалу лейблам і т.д.
Тому я розкажу свою наївну історію зі своєї колокольні. Вибачайте за скудність мови і за «очєвідності» в деяких порадах…

1. Підготовка
Я настроювався десь пів року, щоб занятись пошуком лейблів. І душа моя зовсім не лежала до цієї роботи… хоча, робота ця виявилась на багато цікавіша, ніж я думав, але, зате, набагато важча.
Я порадився з декількома людьми, що мають в цьому досвід, створив аккаунт на bandcamp (куди закинув перший наш ЕР), спільноту групи на фейсбуці, закинув деякий новий матеріал на soundcloud. Створив стандартну форму листа і почав шукати лейбли.
Я не посилав демо на фізичних носіях поштою, хоча більшість професійних лейблів приймають лише такий формат демок (можливо в наступний раз так і зроблю). Чому в 21-му столітті таке ще існує? Як було написано на сайті одного лейблу: «кожен придурок сьогодні може відправити мені щось по інтернету. Ми хочемо працювати з групами, які настроєні працювати важко. І для таких груп відправити СД поштою - це раз перднути! Якщо тобі лінь таке зробити, все з тобою ясно, ти одна зі тисячі аматорських груп, для яких музика, це, просто, хобі». Таким чином відбувається природній відбір груп і зменшується рутинна робота лейблів по прослуховуванню сотень гігабайтів демок.

Так, як вірогідність невідомій львівський групі видатись на крутому лейблі дуже мала, я надіявся на відповідь лейблів меншої крутості. Тому, відсилав демки лише через інтернет.
Хоча, є контори, які би цим зайнялись замість вас за ціну, приблизно, 400 грн, але, я думаю, життєвий досвід тут важливіший…

2. Як я знаходив лейбли
- склав список груп близьких мені по духу і в той же час не надто популярних і гуглив лейбли що їх видали.
- www.allrecordlabels.com на цьому сайті лейбли згруповані по стилям. Більшість посилань вже мертві, але деякий процент ще можна знайти.
- майже на кожному сайті лейблу є розділ “links” де я знаходив інші лейбли. Те саме я робив зі сторінками на фейсбуці. І так розросталось моє дерево лейблів.

3. Де шукав контакти, кому і що писати:
На сайтах лейблів чи в розділах «about us» або «contacts» є контакти A&R- менеджера чи в розділі “demo submition” чітко описана процедура пересилання демок, кому відсилати, на який емайл, кількісь демок, формат, що вказувати в темі.

Як правило, стандартні вимоги такі:
- не посилати мп3 по ел. пошті, усе краще робити лінками на вже розміщений ваш матеріал в неті
- не посилати 10 пісень. Вибрати дві найкращі, і цього буде достатньо, і нікого це не буде харити
- в темі повідомлення написати “DEMO”
- КОРОТКА інформація про себе

Більш професійні лейбли (при умові, що вони відкриті для співпраці з новими групами) захочуть від вас інформацію такого роду: історія турів, майбутні тури, план промоушину груп і т.д.
Я шукав лейбли, які хоч якось відносяться до стилів math rock/avant-rock/noise rock/progressive rock. Не зовсім популярна музика навіть для андеграунду, але я знайшов 800 лейблів, яких така музика цікавить і усім їм я написав листа. Вот-вот.. Раджу не зупинятись після написання 10-го листа, 50-го, 100-го… Хоча, дуже легко опустити руки, коли на твої листи не відповідають чи відмовляють в якийсь там раз.

Нижче я приведу приблизну статистику відповідей на мої листи:
- на 1 зі 100 відісланих листів я отримував позитивну відповідь
- кожен 20-й лейбл мені казав, що наша музика їм сподобалась, але…/ на даний час не можуть нас видати/ можливо це вдасться з наступним альбомом/якщо будете робити тур в нашій країні, ми вам допоможемо організувати конерт/можливо влітку ми видамо збірку і хотіли би там бачити вашу пісню/короче, keep in touch.
- кожен 5-й лейбл мені відповідав відмовою.
- усі інші ігнорили

4. Що збільшить шанси на успіх (на мою думку)
Якщо ви хочете видати не перший ваш альбом і тим більше, якщо він був десь виданий, навіть якщо це левандівський лейбл XXX MUSIC, чи краще XmusicX. Шанси збільшуються)
В більшості лейблів стоїть галочка на концертній діяльності. Якщо група не робить турів, не виступає за межами своєї країни, то продаж її альбомів не буде максимальною. Це зрозуміло.
Спліт з групою, яка вже видавалась на певному лейблі.
Дуже би радив подружитись з іноземною групою близькою до вашого стилю, запросити їх на Україну, замутити їм паро концертів. Дружба рішає не тільки на територіі совка… Можливо в майбутньому ви запишете з ними спліт чи поїдете з ними в тур по європі…
Але всерівно, основним критерієм буде якісна музика. Тому, не позорте Україну ще більше і не посилайте за кордон хлам, який і тут нікому не потрібен)

5. Що очікувати від лейблів. Скока бабла?
Як правило, лейбли відсилають вам деякий процент ваших фізичних альбомів і це і є ваш гонорар. Як правило, цей процент варіює в районі 30. Я би не «гнушался» ні тиражу ні формату, на якому видається альбом. Чи то 30 штук, чи то касети, чи то дискети, яка різниця! Про вас говорять, вас піарять.
Звісно, «вініл» звучить гордо, але.. мінімальний реліз на пластинці буде коштувати для лейблу 1000 євро і мала вірогідність, що він захоче вкладати таку суму в невідому групу.
Нам вдалось видатись на 3-х лейблах (Італіі, Даніі/США, Британіі) 3-ма форматами (CD, tapes, digital). Лейбли не професійні, але, все рівно, це хороший початок.
Дуже хотіли видатись на вінілі, але склалась така ситуація: один австралійський лейбл готовий був вкласти гроші в 30 наших пластинок і для видання альбому йому потрібні були ще декілька лейблів, з якими разом він це би зробив. Я знайшов 2-й з Сша, 3-й з Росіі, 4-й з Іспаніі, які готові були вступити в co-releace, але кожен з них погодився вкласти гроші в 20-30 пластинок. При тому, що фірми виливають вініли тиражем від 200 штук. Тобто, мені треба було знайти 6-7 лейблів… Тому, я тупо опустив руки)

6. Найбільшою лажою на шляху пошуку лейблів для мене була моя розсіяність. Я постійно плутав назви лейблів, лейблу «Коля» я писав: «привіт Маркіяне», кидав їм не ті посилання, лейблу з франціі писав: niech zyje Polska і т.д. через що, процентів так 10 мене ігнорили.

7. Чи стоіт ігра свєчь, нащо це потрібно, які переваги офіційного релізу там:
У вас за кордоном з’являється структура, яка зацікавлена піарити вас, організувати вам концерти в своїй країні, ви получаєте свої фізичні альбоми безкоштовно. На Україні вас починають уважати пацани.

П.С. Нижче кидаю заготовку тексту, якою я варіював:

"Hello_____.
We are band Gravitsapa from Ukraine.
Playing math rock/avant-rock/noise rock/progressive rock/independent.
We recorded our second mini-album and searching a label to
release it on CD or on vinyl.
Hope you interested about it.

Our first album You can listen here:
http://gravitsapa.bandcamp.com/

Some our songs from this new album you can listen here:
http://soundcloud.com/jabovsky/antarktida/s-QWmaI
http://soundcloud.com/jabovsky/gravitsapa/s-0WwfG

Or You can download all the songs from the new album:
http://www.mediafire.com/file/cbk92no7woni565/Gravitsapa_-_Vulgata.rar

Our video art:
http://www.youtube.com/watch?v=zt_98tF7NGw

Hope you interested about it.
Have a nice day
Sasha."

Можливо, хтось ще хоче поділитись своїм досвідом у цій справі. Можливо, з іншими музичними стилями ситуація виглядає по іншому? Можливо, хтось хоче дещо уточнити? Будь ласка, запитуйте, уточнюйте, спростовуйте.
Previous post
Up