Історія одного фото: Паризька Тріумфальна арка та французькі скаути у Другій Світовій Війні

Mar 08, 2013 18:39




Про фото:

На цьому фото зображено знамениті Єлисейські поля по яких проходять союзні війська до Парижу 26 серпня 1944 року після його визволення днем раніше. На задньому фоні Тріумфальна арка На фото зображено.

Автором світлини є Jack Downey.
Скан оригіналу зберігається у бібліотеці Конгресу США.
Передбачаю, що там же знаходиться і сам оригінальний знімок.


Зараз ця місцевість приблизно виглядає так:



Глянути на карті - можна за посиланням.

Про арку:

Споруджена в 1806-1836 рр. по розпорядженню Наполеона на честь військових перемог, взятих Францією під час Революції (1789-1799) і в період Першої імперії (1804-1815).

Її висота складає 49,51 м, що приблизно дорівнює висоті 20-ти поверхового будинку по типу "хрущовки" (в них висота стелі зазвичай 2,5 м).

Є ще іронія у цій події - саме крізь неї, за 4 роки до подій зображених на першому фото, а саме - 22 червня 1940 року, проходив парад німецьких окупаційних військ.




Саме в той час, за однією з версій було зроблене одне із найвідоміших фото 2СВ:



Є ще відео з параду:

image Click to view



І для повного фаршу, кому цікаво, то може за посиланням ще переглянути німецьку передачу про парад (29 хвилин).

В честь потенційної перемоги Німеччини у 2СВ Гітлер планував звести тріумфальну арку в Берліні, бажаючи перевершити саме Паризьку.



Але от розміри планувалися дещо більші: планова висота була 120 метрів, що в 2,5 рази більше ніж Паризька. Аналогічно до попереднього порівняння із "хрущовкою" виходить, що висота арки у Берліні відповідала б 48 поверховому будинку.

Про скаутів:

До чого тут узагалі скаути?
У правому кутку заголовної фотографії поруч із плакатом "VIVE DE GAULLE" (Слава де Голю) можна помітити скаута в однострої та капелюсі:



У довоєнний час чисельність французьких скаутів складала 72 000 осіб, що становило 0,17% від загального населення Франції у 1938 році (41 560 000 осіб). Період 1940-1945 років для місцевого скаутингу називався "Темними часами". Більшість цього часу організація була заборонена, а її членів та прихильників переслідували. Окупаційна заборона місцевого скаутингу змулила французьку молодь діяти таємо, тим не менше, більшість змогла виконати свої обов'язки перед батьківщиною в рядах добровольців тилового забезпечення або на фронті.

На лівому рукаві можна роздивитися білу пов'язку із червоним хрестом - ознака медичної служби. Цей персонаж чудово ілюструє позитивне ставлення парижан до союзних військ у перший же день визволення та ті сподівання на які очікували. Попри те, що носіння одностроїв у ті часи було цілком повсякденною справою я нагадаю про окупаційну заборону. До того ж іще один цікавий факт - у "темні часи" класичний скаутський капелюх французи замінили на берет адже він менше виділяється у натовпі. Тут же - класичний однострій скаута, що жодним чином не приховує своєї приналежності.

текст, відео, фото, 2св, скаути

Previous post Next post
Up