Може я трохи не в тему, але.. Була колись така лекція, "Про традиційний одяг у сучасності", проводив Руслан Павлюк. Запис отут: http://www.youtube.com/watch?v=r4y9jWcOFZ8 Так там я запитав, до якого сторіччя доходили вони у своїх реконструкціях, і він сказав, що до 15 не добиралися. Чому - я не знаю. Про кореляцію культурного розвитку України-Руси і Европи колись гарно розказував Данило Перцов у своїй лекції-концерті "Королівство двох Сарматій". Він стверджував і доводив, на музичних прикладах, що вона таки була, ота кореляція. Не бачу ніяких перепон і у кореляції інших культурних площин.
була-була. Ось навіть недавно відкопала. Тут дівчинка-з-дисертацією казала, що зображений одяг - італійський. Але якщо проанадізувати скульптуру 16 ст у Львові, то там форми надгробків, запозичені з італійського відродження (у нас відродження пізніше почалося). І на панянках, що там лежать, італійський одяг, хоч це русинки і полячки. У нас ішла дуже інтенсивна італізація, це був взірець, хоч і з запізненням на багато років. Якщо ж запозичувалися мистецькі форми, і саме так свідомо, з обожнюванням, то чому ми різко відкидаємо, що італійська мода, тканини і т.д. так само була взірцем для нобілітету? Ну але це Галичина. А якщо взяти Київщину, то там постійно були оці всі перетрубації зі знаттю, боротьба за вплив, то католики, то православні, ВКЛ починав підтримувати Польщу, частина знаті була за, частина проти... За умов цих усіх муток до нас безперечно через знать приходили європейські віяння. Хоча мали і зберігатися свої якісь характерні особливості. Я вболіваю за вишитий одяг :))
Comments 12
Reply
Вперед) Це цікаво! Мені цікаво, бо я нарешті почала читати про цей період. Я ніколи цю історію не знала і не розуміла.
Reply
дякую, дуже пізнавальний пост
Reply
Reply
дуже чекатиму )
Reply
Запис отут: http://www.youtube.com/watch?v=r4y9jWcOFZ8
Так там я запитав, до якого сторіччя доходили вони у своїх реконструкціях, і він сказав, що до 15 не добиралися. Чому - я не знаю.
Про кореляцію культурного розвитку України-Руси і Европи колись гарно розказував Данило Перцов у своїй лекції-концерті "Королівство двох Сарматій". Він стверджував і доводив, на музичних прикладах, що вона таки була, ота кореляція. Не бачу ніяких перепон і у кореляції інших культурних площин.
Reply
А якщо взяти Київщину, то там постійно були оці всі перетрубації зі знаттю, боротьба за вплив, то католики, то православні, ВКЛ починав підтримувати Польщу, частина знаті була за, частина проти... За умов цих усіх муток до нас безперечно через знать приходили європейські віяння. Хоча мали і зберігатися свої якісь характерні особливості. Я вболіваю за вишитий одяг :))
Reply
Reply
Reply
http://le_lya.io.ua/album198398_0
Reply
А з цими поясами я взагалі не згодна:
http://g.io.ua/img_aa/large/0791/01/07910157.jpg\
Та і дуже в неї все а ля "Ванька".
У будь-якому разі, 15 ст там нема...
Reply
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D1%80%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%82_%D1%87%D0%B5%D1%82%D1%8B_%D0%90%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%B8
Reply
Leave a comment