про школи в Мексиці

Nov 18, 2011 17:11

Одним з результатів Мексиканської революції стала система державної освіти і медицини. Освіта і медицина тут безплатна. Приватні школи є, але різниця між державними і приватними невелика. у приватні віддають хіба заради того, аби вчитися поміж типу як еліти. Але! Вчителі у державних школах отримують більше (!!!), ніж у приватних. Вони мають за ( Read more... )

Leave a comment

Comments 5

prophet_in_blue November 19 2011, 04:28:05 UTC
Погано, звісно. Життя - не тільки обіди в забігайлівках. Їжа там дешевша. А решта? Я вже розповідала про приятельку, яка купує в Україні всі побутові речі. Ще житло. У Мехіко з тим дупа більша, ніж у Києві, багатьом доводиться пожиттєво орендувати (дітей у сім'ях зазвичай більше одного - з батьками все життя не поживеш, купити житло нереально взагалі). Про те, які далекі ті житла від наших уявлень про припустимі для комфортного проживання умови, ти, певно, сама знаєш. І так далі.
Єслі шо, мексиканський чоловік приятельки - професор університету, тобто сфера та сама. Досить докладно знаю, як їм (тобто цій міжнаціональній сім'ї) живеться, і чому.

Reply

gohatto_n November 19 2011, 04:45:40 UTC
Не знаю... у всіх різний досвід. Знаю про бідність, про нестачу робочих місць і освіти. Але ті сім'ї, у яких ми зупинялися - вони задоволені. Я не знаю про оренду житла, але сфера обслуговування, можливість безплатної середньої освіти і безплатної медицини - це великий плюс. Мексиканці не розуміють, чому у нас зимове взуття коштує 200 баксів, при тому, що 200 баксів - це зарплата вчителя ( ... )

Reply

prophet_in_blue November 19 2011, 05:01:24 UTC
Ну мені не про ставлення людей до власних умов життя йдеться (це питання культури, менталітету), а про щось умовно об'єктивне. Дуже дивно ти просто порівняла доходи й витрати, посилаючись на ціни в забігайлівках (це не закид =). Тоді вже треба серйозно весь споживчий кошик рахувати, щоб таке щось стверджувати...
Порожнє бідкання - точно не випадок моєї приятельки. І мені відомі її враження й одразу після переїзду, і через кілька років. Справді хріновенько вони живуть. І з усіх десяти братів-сестер цього професора більш-менш добре влаштувався тільки один (має свій будиночок із двома квадратними метрами саду, що капєц як круто).
А каучсерфери й інші приймальники гостей - явно не репрезентативна категорія щодо всього суспільства))
Ні, я не стверджую, що все жахливо. Просто звертаю увагу, що є й інші аспекти.

Reply

gohatto_n November 19 2011, 05:08:27 UTC
та я вірю) Завжди є інші аспекти. А у даному пості я просто написала про окремо взятих учителів. і про наших окремо взятих учителів.

Reply


male4a_ku November 19 2011, 12:12:57 UTC
мої двоє мексиканських друзів вчились у приватній і державній школі відповідно. один вільно говорить трьома іноземними мовами (2 з них вивчив у школі),інша - одною(яку вивчила сама, в школі нічого не вчили), часто коли один говорить про щось історичне чи географічне, у нього це виходить само собою(бо ж вчили в школі),а у неї викликає подив (бо не вчили,відповідно). не знаю,як зараз, але років 10-15 тому було отак. зате в приватних школах - інша небезпека. там вчителі мають одночасно бути й охоронцями, бо випадки кіднепінгу (ясно, що "полюють" на дітей багатих батьків, а не бідних) - дуже часті.

Reply


Leave a comment

Up