Знайшов такий
опус студента(?)-математика(!):
З кожною невдачею шанси підвищуються
Наприклад: Ви чекаєте автобуса, але потрібний номер не приїжджає. Приходять і тридцять шостий, і дев'яносто другий, і навіть якийсь там рідкісний на Сихів.... Ви починаєте думати, чи не взяти вам таксі або піти пішки, але залишаєтеся на місці. Бо чим довше ви чекаєте, тим менше залишилося, вірно?
Хто винен? Винен О. Бендер, вбивший в голову Кісі, а заодно і всім нам, що «з кожним порожнім стільцем наші шанси зростають». І він правий, якщо мадам Пєтухова напевно (!) заховала скарби під оббивкою. Якщо існує хоч найменший в цьому сумнів, ситуація приймає неприємний оборот.
Насправді: з точки зору математики, якщо ймовірність події менша 100% (а в житті тільки такі й бувають), то з кожною невдачею ймовірність успіху зменшується. Тобто чим довше ви чекаєте автобуса (шукаєте роботу, намагаєтеся женитися або знайти скарб), тим менше у вас шансів отримати бажане.Що робити? Користуватися першим прийнятним варіантом. Далі буде тільки гірше.
Загалом автор правий, але аргументи в нього неправильні ;)
І ще одне: в записі автор згадує про гру в казино, де наші шанси не програти будуть високими, якщо імовірність виграшу в окремій грі - 2/3, а не 1/2. а
Насправді: при «безпечній грі» - тій, в якій шанси на виграш і програш в одному окремому раунді рівні, - гарантовано перемагає той, у кого більше грошей. Тобто Ви можете виграти, поставивши на червоне. Ви навіть можете виграти кілька разів поспіль. Але чим довше ви граєте, тим ближче ваше банкрутство.
Що робити? Щоб у середньому йти додому при своїх, потрібно грати в гру, де ймовірність виграшу 67%, тобто 2/3.
Загалом він правий, але і тут є помилка ;) Отже, студент(?)-математик(?) наробив помилок, хоча загалом рацію має