Треба передивитися купу газет, щоб серед безлічі регіональних видань знайти справді варті уваги.
«НОВА КАХОВКА». 2 ЛИПНЯ 2014.
Ще цікава навесні комунальна газета Новокаховської міської ради з накладом у 5 тис. примірників, схоже, остаточно перетворюється на банальну сільську «районку».
Основні теми номеру практично один в один відтворюють світогляд керівництва міста з його прицілом на танці, співи і монологи про велике. Нині у «Новій Каховці» можемо прочитати про: святкування Дня Конституції (першополосний матеріал «Два свята - одна радість на всіх»), щоправда, у чому там радість, сказати важко. «Нова Каховка завжди була особливим, не схожим на всі інші, містом» - цитуються там слова міського голови Володимира Коваленка. Дуже глибоко і неординарно, нічого не скажеш. Мабуть, це і є радість по-новокаховськи.
«В режимі діалогу: децентралізація, реформи, співпраця» - під такою нецікавою назвою криється нецікавий же матеріал під рубрикою «Самоврядування».
Ще тут можна почитати про приїзд колишнього регіонали Сергія Тігіпка, про сесію міськради, про засідання виконкому і про те, як дитячий майданчик призвів до чвар між сусідами на вулиці М. Букіна.
Якщо газета піде так і далі, то дуже скоро не дорахується багатьох своїх читачів.
«КЛЮЧИ». 2 ЛИПНЯ 2014.
Під непривабливою версткою, на поганому папері зі здебільшого дуже дивними і так само мало привабливими матеріалами у цій газеті тим не менш можна зустріти значно більше цікавих публікацій, ніж в останній «Новій Каховці».
Багато зайвого, з дуже маленькою фотографією майже формату «поштової марки», проте в цілому цікавенький матеріал на першій шпальті «Шантаж или борьба за права?» про акцію протесту працівників ТОВ «Дніпрянське хлібоприймальне підприємство».
Нецікаво подані Заметки с сессии (єдине, що тут більш-менш цікаве - підзаголовки: «Инвестиционные реки», «Они же памятники» тощо). У номері чимало передруків із інтернет-ресурсів. Проте все ж таки більш різноманітно, ніж у газет-конкурентів.
«КАХОВСКИЕ НОВОСТИ». 3 ЛИПНЯ 2014.
Як і «Нова Каховка», газета винесла на першу шпальту матеріал про святкування у своєму місті Дня молоді і Дня Конституції. Цитата: «В этот вечер каховчане охотно отдыхали по принципу «детям мороженное, взрослым - водочку».
У номері я нарахував 16 місцевих новин. Не обійшлося від появи на шпальтах газети Столичного Балабола, котрий на цей раз вирішив надіслати перевіряльників на колишній дитячий оздоровчий табір «Лісова казка». Самому Балаболу з’являтися там не варто: того й гляди, пику натовчуть. І не глянуть, що на цій пиці написано великими літерами «НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ».
На четвертій шпальті з «Каховських новостей» можна дізнатися, що «Крим - російський». І що місцеві школярі та їх батьки дуже нещасливі від того, що Україна досі не визнала окупований півострів російським. Мовляв, через це виникла справжня біда з мапами і атласами, на яких Крим відноситься до нашої держави. «Поэтому их можно считать макулатурой из-за их недостоверности на сегодняшний день» - ділиться з читачами своєю ахінеєю якийсь Євгєній Пасєка. Москаль, мабуть. J
«ГОЛОПРИСТАНСЬКИЙ ВІСНИК». 27 ЧЕРВНЯ 2014.Д
Газета Голопристанської райради і РДА, за сталою провінційною традицією, розповсюджується за благословенням благочинного протоієрея Володимира Будніка. Наклад - 2000. Рекомендована роздрібна ціна - 1,95 грн.
12 шпальт, вітання в кінці, телепрограма в середині, доісторичні заголовки всюди. «І державних службовців вшанували, і про подвиг воєнного покоління згадали» - можна й не читати, про що стаття, правда?
«Творець новітньої України» - не дуже професійно вдалий, проте щирий матеріал про одну з героїнь Євромайдану, волонтера-медика Олесю Жуковську.
На другій шпальті - велика стаття-роздум про 9 кроків, погтрібних для розвитку агропромислового комплексу у найближчі 5 років.
З інших матеріалів можна дізнатися про «залюблену у світ і свою справу» заступницю директора Голопристанської гімназії Наталію Малюк, про те, що жнива в районі уповільнили опади, про діяльність дитсадка у Добропіллі, про те, що «Народний академічний хор взяв нову висоту» і що «Юні таланти збирає «Золота перлина» (сільський конкурс-фестиваль у Новій Збур’ївці).
Є тут і страшні сезонні попередження від санстанції та фітосанітарних спеціалістів про загрози, які несуть борщівник і каракурти. Читати такі стандартні сухі дописи ніхто не стане, проте галочку всі поставили.
«ВІСНИК ОЛЕШШЯ». 3 ЛИПНЯ 2014.
Газета Цюрупинських РДА, райради і міськради. 8 шпальт. Наклад 2300. Ціна - 1 грн.
На першій шпальті - репортаж студентки факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка про жнива в господарстві ТДВ «Тарасівська нива». Назва не дуже оригінальна - «Вклоняюсь тобі, Господарю села!» - проте матеріал як для студентки, непоганий.
На другій шпальті у редакторській колонці Борис прищепа розмірковує - чи варто святкувати Івана Купала і День молоді під час воєнних дій на Донбасі. Цитата: «Не нами сказано: коли говорять гармати - музи мовчать».
Далі в номері: великі непривабливі матеріали «Засідання колегії райдержадміністрації» і «День голови місцевої громади». Ціла шпальта присвячена темі сміття у Цюрупинську (проблема ця для райцентру справді дуже актуальна). Поряд - передрук із видання «2000» про армійські проблеми чомусь російською (вочевидь, чистої води джинса) «В армии сепаратистов больше, чем на Донбассе».
Ще можна згадати матеріал про тарифи на воду у Цюрупинську і допис директорки Цюрупинського районного краєзнавчого музею Світлани Хріненко про народні традиції.
«НАШЕ МІСТО ЦЮРУПИНСЬК». 3 ЛИПНЯ 2014.
Безкоштовна газета Цюрупинської міської ради на 4 шпальтах. Наклад - 100 прим.
Деякі офіційні повідомлення, стаття про те, як місто зустрічало «Купальську заграву». Поради, як вирощувати петунії, загальний гороскоп на тиждень (цитата - «В течение следующей недели аспекты планет весьма интересны»). Анекдоти і сканворд.
«СІЛЬСЬКІ НОВИНИ». 4 ЛИПНЯ 2014.
Комунальна газета Горностаївського району. Наклад 2005. Ціна не вказана.
У номері - офіційна інформація, новини зі жнив, інтерв’ю з в. о. начальника Горностаївського РВ УМВС, підполковником Ігорем Яришем. З нього можна дізнатися, що новий начальник довгий час прожив у Ленінграді, очолював міліційні відділи у Каланчаку і Генічеську. Цитата: «Стосовно змін у райвідділі, то вважаю, не слід робити революцій. Краще розвивати вже напрацьоване».
На розвороті - низка матеріалів, присвячених селу Маринське. Тут можна прочитати і про роботу комунальників, про долю жителів села. Подібні виїзні редакції «Сільські новини» роблять регулярно - традиція гарна. Так тримати!
«КАХОВСЬКА ЗОРЯ». 3 ЛИПНЯ 2014.
Комунальна газета Каховських міської і районної рад. Наклад 4900. Ціна 2,50 грн.
Великі яскраві фотографії, гарний дизайн, великі заголовки, відмова від застарілих заголовків часів Відставного Узурпатора (на кшталт «Сесія міської ради») роблять цю газету найцікавішою і наймодернішою серед усіх районок у Херсонській області. Сусідня «Нова Каховка» і навіть обласний «Новий день» у цьому плані - «нервово курять в коридорі».
Втім, газета, як видно, перетворилася з районки на суто міське видання - всі публікації і новини (якщо я десь чогось не упустив) присвячені саме Каховці.
Цього разу газета повідомляла про такі події: на величезному (відновленому) флагштоку на Набережній міста підняли державний прапор. Розповідь біженців із Краматорська. Сергій Тігіпко у Новій Каховці. Буряном заростає порожня будівля колишнього дитсадка «Орлятко» з ігровим майданчиком. Сесія міськради в цікавих деталях. Засідання молодіжної ради. Діяльність міграційної служби. Астрологічний прогноз.