Как выжить беженцам и при этом не сойти с ума

Oct 17, 2014 12:31

Работа - лучший подарок!

Госслужба по чрезвычайным ситуациям (ГСЧС) распространила советы своих штатных психологов беженцам с востока. Некоторые нам показались небесспорными, и мы попросили «гражданских» специалистов, активно работающих с переселенцами, прокомментировать рекомендации ГСЧС. Нам помогали профессиональные психологи из Ассоциации специалистов по преодолению последствий психотравмирующих событий и Психологической кризисной службы:


Из документа ГСЧС

«Працюючи з жителями східних регіонів, психологи ДСНС України виокремили основні емоційні бар'єри, з яким стикаються люди та визначили альтернативні шляхи їх подолання.
Проблема №1

Жителі Сходу перебувають у постійному стресі. Вони отримують інформацію від родичів, друзів, знайомих, які залишились в районі проведення АТО. Часто «домашні» їх заспокоюють: «Так, стріляють, але не у нас». «Так, у школах немає світла, води і харчів, проте вони відкрились». «Так, місто контролюють терористи, проте нас вони не чіпають». Таким чином у людей втрачається інстинкт самозбереження і вони готові навіть повертатись туди, де на них чекає смертельна небезпека. Найстрашніше, що на цю небезпеку вони наражають власних дітей.
Рішення:

Переконати людей, які вирішили повертатись додому, просто неможливо. Потрібно максимально проінформувати їх про те, у яких районах відносно безпечно, а у які повертатись категорично не можна».


http://www.2000.ua/v-nomere/derzhava/ekspertiza/kak-vyzhit-bezhencam-i-pri-etom-ne-soiti-s-uma.htm

беженцы, донбасс, переселенцы, лнр, днр, украина, гсчс

Previous post Next post
Up