Клінічно-патогенетичні особливості перебігу ерозивного гастриту в дітей

Oct 08, 2015 13:23


В структурі загальної дитячої захворюваності патологія органів травлення займає одне з перших місць. Найбільш часто ураження органів травлення припадає на хронічні запальні захворювання верхніх відділів травного тракту (гастрити, гастродуоденіти, ерозивні ураження, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки). Це визначається частотою виявлення гастродуоденальної патології та тенденцією до її омолодження.

Захворювання гастродуоденальної ділянки в дітей, враховуючи їх широку розповсюдженість, особливості клінічного перебігу, високий ризик ранньої маніфестації та інвалідизації на даний час становлять серйозну медико-соціальну проблему. Статистичні дані за 2012-2013 також вражають: більш ніж 2,4 млн. дітей страждають патологією органів травлення.

Хронічні захворювання шлунку та дванадцятипалої кишки часто розпочинаються в дошкільному і шкільному віці. Спостереження в гастроентерологічній клініці свідчать про те, що за останні 10 років у дітей реєструється збільшення частоти важких форм гастритів та гастродуоденітів, які призводять до розвитку виразкової хвороби, множинних ерозій.

( Читать дальше... )

На фотографии: автор, профессор Т.В. Сорокман, зав. кафедрой педиатрии и медицинской генетики Фармацевтического факультета, декан Медицинского факультета № 4 Буковинского государственного медицинского университета, г. Черновцы

желудок, гастрит, педиатрия, Украина

Previous post Next post
Up