Справа Сусарова: схоже, кульмінація. Потрібна допомога.

Jun 06, 2008 16:16



Проект “Без кордонів”
Центр "Соціальна Дія"

ПРЕС-АНОНС

Влада знову намагається видати біженця переслідувачам:українська держава відповідає за безпеку Л. Сусарова

Що відбудеться: акція протесту проти протиправних дій Генеральної Прокуратури України, на захист прав біженців та шукачів притулку

Де і коли відбудеться: приміщення Генеральної прокуратури України (вул. Різницька 13/15), понеділок, 9 червня 2008 р., 14:00.

Хто проводитиме: проект “Без кордонів” Центру “Соціальна Дія”, громадські активісти

Чому: Громадські активісти проводитимуть пікет-перформанс на знак протесту проти спроби Генеральної прокуратури України незаконно видати шукача притулку Льому Сусарова до Російської Федерації.

Починаючи з липня 2007 року, Льома Сусаров, етнічний чеченець та громадянин РФ, перебуває під вартою в СІЗО N13 м. Києва, очікуючи на екстрадицію до Російської Федерації. Запит на його видачу надійшов від РФ у лютому 2007 року. 20 липня 2007 р. Л. Сусарова заарештували, вже 27 липня 2007 р. Генеральний Прокурор України підписав наказ про його екстрадицію.

На той час Льома Сусаров був визнаний мандатним біженцем УВКБ ОНН та звернувся із проханням про надання йому притулку і захисту в Україні. Через вкрай повільну роботу Державного Комітету з питань національностей та релігії, його прохання не розглядалося довгий час, - аж поки 15 січня 2008 р. Держкомнацрелігії не відмовив пану Сусарову у наданні притулку в Україні. 17 жовтня 2007 року уряд Фінляндії визнав Льому Сусарова біженцем та оголосив про готовність надати йому притулок у цій країні, однак українська влада робить усе можливе, щоб не дозволити Л. Сусарову отримати можливість проживати у безпечній країні.

Захід умисне проводиться напередодні дуже важливого судового засідання - оскарження адвокатом Л. Сусарова рішення ГПУ щодо його екстрадиці, що відбудеться 10 червня 2008 р. в Адміністративному окружному суді м. Києва. Рішення у цій справі може стати важливим для всіх майбутніх біженців, які проситимуть про захист від переслідувань на території України.

Перед тим, 9 червня, об 11:00 той самий суд розглядатиме законність відмови п.Сусарову в наданні статусу біженця в Україні.

----------------------------------------------

Коротка довідка:

Уряд України вже неодноразово порушував свої міжнародні зобов'язання, видаючи шукачів притулку до рук їх переслідувачів (11 узбеків у лютому 2006 року, 11 тамілів у березні 2008 - це лише декілька прикладів). У разі примусового повернення до РФ Льомі Сусарову можуть загрожувати: зникнення, ув'язнення, тортури чи жорстоке поводження, існує загроза його життю. Екстрадиція його прямо заборонена міжнародними документами, ратифікованими Україною, зокрема - ст.3 Конвенції ООН проти катувань та ст.3 Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. У травні 2008 року України повторно була обрана до складу Ради з прав людини ООН, як країна, що дотримується своїх міжнародних зобов'язань та поважає права людини.

Українська влада має припинити систематично порушувати взяті нею на себе зобов'язання. Якщо ж держава має намір і далі відверто нехтувати цими зобов'язаннями - то чи не варто їй добровільно відмовитися від членства у Раді з прав людини та відкликати свої підписи під міжнародними угодами з прав людини?

Контакти:
grassroots.kyiv <> gmail.com
social.action.kyiv <> gmail.com
+38 044 362 89 34

----------------------------------------------------
----------------------------------------------------

Від себе (gas_ton): Цей раунд судових засмідань може стати вирішальним. А те, що станеться із Сусаровим - визначити не лише його долю, а й долю багатьох інших біженців, які проситимуть притулку в Україні.

x-post 2 varia

refugees, russia, ukraine, chechens, deportation

Previous post Next post
Up