У столиці заробітчани чинять хуліганства
СТУДІЯ: 60% дрібних злочинів у столиці, таких як хуліганство або крадіжки у невеликому розмірі, скоюють люди, які приїжджають у Київ на заробітки. В цьому переконують правоохоронці. За їх словами, приїжджі зловживають алкоголем. Це і штовхає їх на правопорушення.
РЕПОРТАЖ: Автор: Акім ГАЛІМОВ. На цих кадрах оперативного відео відтворюють бійку між заробітчанами. Не поділили інструмент. Сутичка, підігріта спиртним, закінчилась вбивством.
РЕПОРТАЖ: СТЕНДАП: Вдень заробітчани працюють на будівництві. Це переважно чорна робота. Ввечері, коли нема чого робити і родини далеко, єдине, що залишається - пити горілку.
РЕПОРТАЖ: А потім на підпитку йти на злочин, - кажуть у міліції. Заробітчан більшає, разом з ними у столиці збільшується і
кількість правопорушень.
СИНХРОН: Олег ШКОЛЬНИЙ, начальник Святошинського РУВС м. Києва: "Я рахую, що є певна і вина тих організацій, які запрошуються цих людей на роботу, тому, що вони використовують їх тільки як робочу силу, абсолютно не вникаючи в ті проблеми побутові, проблеми соціальні і навіть, будем говорити, ті проблеми, які в колективі є".
РЕПОРТАЖ: Правоохоронці кажуть: приїжджі скоюють злочини не лише через алкоголь та погані побутові умови. Іноді просто нема за що купити їжу - або звільнили з роботи, або просто її не знайшлося.
СИНХРОН: Василь, будівельник з Івано-Франківщини: "Думали, що щось знайдемо, що щось підзаробити на хліб, а тут нема роботи, морози вдарили. Сніг за 100 грам, за хліб кидав, сусідка просила".
СИНХРОН: НЕ ТИТРОВАНО: "То ви працюєте зараз?".
СИНХРОН: Василь, будівельник з Івано-Франківщини: "Що працюю? Прийдеш, скажеш, кидай мені сніг, піду тобі вкидаю".
РЕПОРТАЖ: Профілактика - єдиний метод, яким можна боротися з цією проблемою, - переконують дільничні. Виховні розмови треба проводити і з заробітчанами, і з роботодавцями, на яких вони працюють. Утім, відверта розмова, що таке добре і що таке погано, не завжди вдається.
СИНХРОН: НЕ ТИТРОВАНО: "Ми перевіряєм документи".
СИНХРОН: НЕ ТИТРОВАНО: "Ви не маєте права".
СИНХРОН: НЕ ТИТРОВАНО: "Як це не маю права? Ти свої документи сначала покажи".
СИНХРОН: НЕ ТИТРОВАНО: "Нічого не показуй, ніякі документи".
СИНХРОН: НЕ ТИТРОВАНО: "Давайте в конфліктну ситуацію не встряваєм".
СИНХРОН: НЕ ТИТРОВАНО: "Хто ви такий"?
СИНХРОН: НЕ ТИТРОВАНО: "Начальник участка".
СИНХРОН: НЕ ТИТРОВАНО: "Візьми опитай начальника участка на пояснення. Хто тут у нього працює".
СИНХРОН: НЕ ТИТРОВАНО: "Як вас звати"?
РЕПОРТАЖ: Самі приїжджі з міліцейською статистикою не погоджуються. Кажуть: злодіями їх називають, щоб вигнати зі столиці. Мовляв, конкуренція міським будівельникам. Та ж робота, але за менші гроші. За словами заробітчан, ввечері після важкого дня сил залишається хіба що книжки читати. Яке там хуліганство?
----------------------------------------------------------
Джерело - отримано з моніторингу. На сайті саме за цей день новини не розшифровані...