- А много ль корова дает молока?
- Не выдоишь за день - устанет рука!
Правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення ПАТ "Юніон стандард банк" до категорії неплатоспроможних. Про це йдеться в постанові №665 від 02 жовтня 2015 року.
"Ще один банк з непрозорою структурою власності виводиться з ринку. Ми завершили етап очистки системи, проте банкам, що порушують законодавство та проводять підозрілі операції, не місце на цьому ринку. Ми приділяємо значну увагу прозорості та стабільності системи, і будемо і надалі боротися із порушниками", - підкреслила директор Департаменту банківського нагляду Катерина Рожкова.
ПАТ "Юніон стандард банк" був одним з банків, яким Національний банк направив листа про непрозорість структури власності, вимагаючи привести її у відповідність до законодавства. Через непрозорість структури власності регулятор також посилив нагляд за банком.
Через збільшення ризиків інформаційної безпеки у вересні 2015 року банк визнано проблемним.
Протягом останніх днів ПАТ "Юніон стандард банк" почав проводити в значних обсягах операції з готівкою. Така діяльність могла призвести до погіршення фінансового стану банку, що у свою чергу поставило під загрозу безпеку коштів, довірених банку вкладниками та іншими кредиторами.
Крім того, всупереч забороні, ПАТ "Юніон стандард банк" почав укладати договори комплексного банківського обслуговування фізичних осіб, що могло збільшити навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.
Національний банк України прийняв рішення про віднесення ПАТ Банк "Контракт" до категорії неплатоспроможних. Про це йдеться в постанові Правління Національного банку України від 6 жовтня 2015 року № 671.
У вересні 2015 року Національний банк отримав низку скарг від юридичних осіб щодо непроходження платежів у ПАТ Банк "Контракт", унаслідок чого у банк був введений куратор для більш детального вивчення ситуації.
Куратор виявив значний обсяг непроведених клієнтських платежів, які приховувалися за різними статтями балансу. Крім того, було виявлено недостачу понад 12 млн. грн. в касі (5,1 млн. грн. фактично наявних проти 17,1 млн. грн. за даними звітності, поданої Національному банку). Керівництво банку пояснило таку розбіжність помилковим формуванням звітності.
Також з метою поліпшення фінансового результату, банк використовував фіктивні операції з цінними паперами, що фактично є викривленням фінансової звітності.
З моменту призначення куратора ні менеджмент, ні власник банку не звернулись до Національного банку щодо планів по фінансовому оздоровленню ПАТ Банк "Контракт", хоча за таких умов функціонування банку було неможливим без підтримки власника.
Натомість було розпочато продаж майна банку третім особам без фактичного надходження грошових коштів - із відстроченням платежів, за рахунок перепродажу цінних паперів тощо.
Недостатній обсяг ліквідних коштів, невиконання платежів клієнтів та систематичне викривлення фінансової звітності створювали загрози для вкладників та кредиторів ПАТ Банк "Контракт".