За останні кілька місяців я змінилася.
Народилося кілька нових концепцій, відшліфувалися деякі ідеї, набули чіткої форми важливі думки.
Не встигаю все постити одним махом. Вирішила писати сюди частіше, але по-трошечки.
Ранок почався з чаю, шоколаду та підбадьорливого мейлу. Здається, вдалося зробити ще одну добру справу.
До мене на тижні звернулися з українського національного музею в Чикаго з проханням допомогти в організації виставки на Чорнобильську тематику. Але вирішили це зробити не у чорних фарбах із замученими, заплаканими сльозами...
Цього року в Чикаго американська та українська громада подивиться на Чорнобиль з іншого ракурсу. І все завдяки Бетмену Сергійовичу та групі природоохоронців, з котрими я вже давненько дружу в Харкові. Бетмен, за документам Антон Влащенко, вже кілька років поспіль їздить в Чорнобильську зону в екологічні експедиції. Він ловить, вивчає та рятує кажанів по всій Україні.
Це фото стане візитівкою виставки про Чорнобиль у Чикаго в 2011 році!
Бетмен мені відкрив велику таємницю - Чорнобильска зона за своїм біорізноманіттями потенційно може стати найбільшим та найбагатшим заповідником/національним парком ЄВРОПИ!
Без втручання людини, природа ожила і почала розвиватися, як століття тому. Птахи, табуни диких кабанів, дикі коні, вовки, лисиці, зубри, лосі, рисі, кажани.... Для них Чорнобиль - це рятівний жилет, шанс не зникнути з планети.
Як каже Бетмен, людська трагедія - це одне, а природний резерв зовсім інше.
Чорнобильська зона зараз є унікальним природним ресурсом... Українські відчайдушні природоохоронці створили навіть
сайт про природу Чорнобиля А французи про це зняли фільм у 2010 році
Click to view
Але Чорнобильська катастрофа ще може повернутися. Для тварин та біорізноманіття зони трагедією може стати втілення наміру влади провести рекультивацію земель...
Щоб врятувати новий Чорнобиль, потрібна політична воля і розуміння потенціалу Чорнобильської зони, як унікального природовідновлювального ресурсу не тільки України, а і Європи.