Alexander Kovalenko
Некоторое время тому ГУР МО Украины🇺🇦 стало героем всех новостных лент, когда были раскрыты подробности операции уничтожения Ту-22М3, на территории россии.
Но есть ещё один момент, которому тогда не было уделено внимание.
В ходе этой уникальной операции был полностью уничтожен один и повреждено два Ту-22М3, о чём и так всем известно. Но, нюанс в том, что это были боеспособные самолёты.
Почему нюанс?
По состоянию на 2023-й год в составе вкс рф числятся 62 стратега Ту-22М разных модификаций. Но 30 из них имеют разного уровня, от мелких до тяжёлых, неисправности. Некоторые из самолётов используются в формате канибализма, для поддержания рабочего состояния других самолётов.
То есть, уничтожены и повреждены были не просто самолёты, а точечно, именно те немногие, которые могли выполнять боевые задачи.
Ну и совершенно отдельная тема, боеспособность российской стратегической авиации.😎
=====
Olga Kosharna
Постійне представництво при міжнародних організаціях у Відні надіслало ноту на адресу МАГАТЕ 02.02.24, що
опублікована 05.02.24
Постійне предствництво висловлює серйозне занепокоєння у з`вязку з тим, що український персонал ЗАЕС, який тривалий час працює на станції, має необхідний досвід та ліцензію від національного регулятора України, з 01 лютого 2024 заблокований російською окупаційною адміністрацією в доступі до своїх робочих місць.
Блокування доступу працівників станції порушує третій із основних семі принципів МАГАТЕ щодо забезпечення ядерної та фізичної безпеки в умовах збройного конфлікту, а саме: оперативний персонал повинен мати виконувати свої обов`язки з фізичної та ядерної безпеки та здатність у прийнятті рішень без надмірного тиску.
"...Постійний тиск з боку окупаційної адміністрації станції, шантаж, тортури, викрадення та нелюдське поводження з працівниками ЗАЕС з боку військових підрозділів вже призвели до значного скорочення кількості працівників найбільшої в Європі АЕС. У поєднанні з блокуванням доступу це ще більше погіршило ситуацію на окупованої ЗАЕС.
Перебування в таких умовах впливає на психічне та фізичне здоров`я людей, які обслуговують реактори та приймають надзвичайно складні та важливі рішення, зокрема, щодо безпечного управління ЗАЕС, яка перебуває в окупації"...
===
Georgiy Balakan
Дивлячись на загравання IAEA із Росатом, не має питань до технічного рівня розуміння безпеки паном Гроссі, тому як зовсім зрозуміла його місія: не маю ні ілюзій, ні алюзій ні сподівань. Однак є одне питання, яке я вважаю важливим і вкрай необхідним, щоб захистити український персонал, що знаходиться в місті Енергодар і не підписав контракт із російським керівництвом. Із 1 лютого 2024 року російська окупаційна влада закрила прохід на Запорізьку АЕС фахівцям і ліцензованому українському персоналу, які не підписали контракт. Таких залишалось вже не дуже багато. Замість них росіяни привезли декілька десятків російських працівників, здебільше із реакторів з РБМК, але навіть їх не достатньо, щоб виконувати вимогу IAEA, щодо одночасної присутності на блочному щиті керування (БЩК) двох ліцензованих фахівців.
Є правило "двох операторів", яке встановило IAEA, щоб не було злочинів в галузі безпеки поводження з паливом та радіоактивними речовинами. По -перше, завезений російський персонал не знайомий ні з обладнанням ні із документацією по аварійному реагуванню, тому в аварійних умовах вони не здатні будуть виконувати поставлені на них функції, і вся відповідальність лягає на російську сторону і інспекцію IAEA, яка погоджується із таким станом справ. Це потрібно чітко розуміти пану Гроссі. Другий аспект полягає в тому, що українські фахівці, що не підписали контракт, вже не можуть далі працювати і не можуть виїхати на територію неокупованої частини України, а будуть знаходитись в статусі заручників. Український персонал може стати розхідним матеріалом, який росіяни будуть використовувати на випадок, коли в аварійних умовах персонал російський не зможе ні діяти, ні розуміти, що і як робити для стабілізації і контролю за аварійним процесом.
Україна не може собі дозволити кинути наш персонал напризволяще, ми не можемо собі дозволити використати його тоді, коли саме російська сторона несе відповідальність і ми не можемо собі дозволити зробити український персонал заручниками та дати можливість росіянам скористатись ними в своїх цілях.
"Гра" IAEA в безпеку закінчилась, коли росія не вважає український персонал необхідним, а тому повинна безумовно передати український персонал на неокуповану територію. Саме такий ультиматум необхідно поставити перед Гроссі. Від Гроссі слід вимагати гарантій повернення персоналу на територію неокупованої частини України, тому місія Гроссі на ЗАЕС повинна бути саме такою.
Крім того, звільнені російською стороною фахівці, є і залишаються не тільки українцями, але і працівниками Енергоатом, що до кінця виконували свої обов'язки в умовах окупації, та підтримували ЗАЕС в безпечному стані. Від Енергоатом не має ніяких заяв про підтримку, та вимоги щодо безумовного повернення персоналу на територію неокупованої частини України. Перерахування коштів, які здійснює Енергоатом на карткові рахунки - це недостатні і цинічні дії, тому як персонал не може ними скористатись і може ніколи не скористатись.
Потрібна позиція керівництва Енергоатом і Уряду України відносно статусу і захисту персоналу, що знаходиться на окупованій території. Потрібна відповідна вербальна Нота України і звернення військово-політичного керівництва України до керуючих IAEA і ООН про негайне звільнення під гарантії пана генерального директора IAEA Гроссі. Це два основні питання. які слід негайно винести на перемовини із Гроссі на сьогодні і завтра.
---
Костянтин Коба
Georgiy Balakan згадай що Чудаков йому готує матеріали. Ось і відповідь.