Є багато історій, коли виплати по загибелі отримують люди, які лише звались рідними, а насправді давно викинули людину зі свого життя. Будь то навіть рідна дитина.
Є багато історій, коли такі "родичі" починають кружляти стерв'ятниками після загибелі людини. І відпихують реальних рідних.
Тому такий документ - ну, це неймовірно важливо. Хоча, звичайно, хочеться, щоб він нікому не знадобився. Втім, що ж. Це просто заповіт. Варто сприймати його так.
===== Військові зможуть вирішувати, хто отримає одноразову грошову допомогу від держави у разі їх загибелі
✅ Президент підписав законопроєкт №9226, згідно з яким військовослужбовець має право скласти особисте розпорядження на випадок своєї загибелі про виплату одноразової грошової допомоги, визначити осіб, які отримають допомогу та розмір частки у відсотках.
👉 Розпорядження має бути письмовим, у довільній формі. Його засвідчує нотаріус або командир військової частини та в подальшому воно зберігається в ТЦК та СП за місцем реєстрації або призову (або за місцем зберігання особової справи, якщо йдеться про військових СБУ, СЗР тощо).
☝️Однак, незалежно від змісту особистого розпорядження право на одноразову грошову допомогу мають: малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки загиблого. Але в розмірі 50 відсотків частки, яка належала б кожному з них за відсутності особистого розпорядження.
📍Якщо розпорядження немає, то виплату отримають члени сім’ї загиблого у рівних частках:
▪️ діти, у тому числі усиновлені, зачаті за життя та народжені після смерті, а також діти, стосовно яких загиблого за життя було позбавлено батьківських прав.
▪️ один із подружжя.
▪️ батьки (усиновлювачі), якщо вони не були позбавлені стосовно нього батьківських прав або їхні батьківські права були поновлені на час загибелі (смерті).
▪️ внуки, якщо на момент загибелі (смерті) їхні батьки загинули (померли).
▪️ жінка (чоловік), з якою (з яким) проживали однією сім’єю, але не перебували в шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, за умови що цей факт встановлено рішенням суду, яке набрало законної сили;
▪️ утриманці.
☝️Від допомоги можна відмовитися, зокрема, на користь інших членів сім’ї, зазначених у переліку. Однак, не допускається відмова представників від імені малолітніх, неповнолітніх, повнолітніх непрацездатних дітей загиблого.
☝️Зміст розпорядження не розголошується за життя військового. Військовослужбовець, який (яка) склав (склала) розпорядження може змінити або скасувати його в будь-який момент.
❗️Зверніть увагу! Закон набуде чинності 29.03.2024