Бакота - мальовнича місцина на стрімких берегах Дністра. Тут відчувається місце з особливою енергетикою. В цьому місці століттями були язичницькі капища. В XII столітті Бакота була тогочасним мегаполісом, займаючи площу близько 10 гектарів з кількістю населення біля 2,5 тисяч чоловік.
Історія міста була непростою. У 1431 році жителі міста організовують повстання, вбивають шляхту і проголошують Бакотську республіку. Проте через три роки польські війська жорстоко придушили бунт, покарали керівників, спалили будинки, зруйнували замок і порозганяли населення. Після цього Бакота назавжди перестала бути містом.
Історія Бакоти закінчилася в 1981 році, коли в ході будівництва Новодністровської ГЕС населення було виселено в сусідні міста, а сам населений пункт повністю затоплений водою.
Дністерські кручі не тільки красиві, але й небезпечні, час від часу, необережні туристи гинуть.
селфі з Дністором).
Біла скеля, саме у ній знаходився тутешній скельний монастир.
Бакотський скельний чоловічий монастир вперше згадано у київській Книзі 1362 року, як «давно існуючий». Засновником монастиря був преподобний старець Антоній (засновник Києво-Печерської Лаври).
В 1255 році на місто напали татари. Монахи і жителі міста сховалися від них в лабіринті монастирських печер. Нападники засипали вихід величезними каменями, чим, можливо, заживо похоронили втікачів. А можливо й ні, адже навряд чи вони знали настільки добре всі ходи і виходи як тутешні монахи.
Трохи далі ще є три цілющих джерела.
Осіння умиротвореність.
Потрібно буде повернутися сюди літом!
За організацію туру подяка компанії
"Час на мандри"!