Дуже цікава постать. Особливо, якщо взяти до уваги, що він з селища, та ще й страдав аутизмом. Вперше про нього чую, хоча біля його памятника був. Чомусь в гуглі важко знайти його роботи. Чудово буде, якщо ти знайдеш 3-4 його картини й долучиш до посту.
Справді аутист? Я колись читала, що в нього була якась природжена вада, яка ускладнювала мовлення. Могла бути усунута простою операцією... Шукати його твори краще за гаслом Никифор Лемко або Никифор Криницький. Чи як Nikifor
Та в цьому нічого дивного нема - до того, що насправді його звали Єпіфанієм (а не Никифором) Дровняком, дослідники дійшли з чималими труднощами. За життя його переважно знали саме як Никифора або вже Никифора Лемка. Прізвище "Криницький" вписали йому польські друзі, щоб він мав хоч якісь документи і не підлягав примусовому переселенню, як решта лемків.
Тут все, м"яко кажучи, перебільшено починаючи зі світового визнання в "плеяді світових художників". Закінчуючи аутизмом. І вже не кажучи про те, що до Лвова він має мало що. Я не впевнений у тому, що він взагалі бував у Львові)))
перебільшено.romchykdNovember 5 2013, 01:22:26 UTC
Ну що ви, шановний? Нічого не перебільшено, я б навіть сказав, що атор мало описав величність постаті. 1.Світове визнання було. Роботи Никифора виставлялись "у 1956 році Никифора вже виставляють у Варшаві і Лондоні та знімають про нього фільм, в якому він сам і грає головну роль. Далі йде світове турне його праць, 16 робіт потрапляють на світову експозицію примітивістів „DasNaive Bild der Welt“. (цитата) 2. Аутизм був у деякій мірі. "під час польоту захоплений художник цілком серйозно запитав: „Чи це вже небо? Але я не бачу ангелів!“(цитата). Адже ця хвороба по різному проявляється. (не будемо спорити. 3. Можливо у Львові він і не був. Але ж він лемко-українець, тобто він є нашим земляком. Якщо поляки признають його своїм, то ми повинні його більш признати своїм. Ми повинні ним пишатися. І де повинен стояти йому памятник, у Варшаві, Щеціні, Донецьку? В першу чергу, у Львові. Я би його більш порівняв не з Форестом Гампом, а з Ван Гогом. Цитати взято звідси: ukrzurnal.eu/ukr.archive.html/451/
Re: перебільшено.smolyaninowNovember 5 2013, 08:37:44 UTC
Те що, його роботи були представлені на якихось виставках примітивістів абсоютно не значить ні про яке "світове визнання" і тим більше про віднесення до "плеяди" та іншої пафосної маячні. В історії світового сучасного мистецтва цього імені попросту немає. Є інші набагато більш поважні українці, але цього чувака нема. Я не розумію нащо тут наганяти зайвий недоречній і брехливий пафос, невже не можна його любити без цього всього?
Те саме стосовно і аутизму. Це хвороба, а не якісь милі забавки, як це видається в стереотипах сучасної масової свідомості. В сучасному світі для того аби трохи соціалізувати таких дітей прикладаються просто грандіозні зусилля. А в той час дитина з таким діагнозом, якби навіть тоді ставили такі діагнози, була би попросту приречена.
Ну раз він ніколи і не був у Львові, так і треба писати, а не вигадувати якогось львівського форест-гампа, чи то ще більше, ван-гога. Тай памятник у Львові більше для туристів, яким взагалі пофігу що то за вуйко. Та й більшості львів"ян так само.
Re: перебільшено.romchykdNovember 5 2013, 18:09:05 UTC
Париж, Варшава, Берлін, Лондон...Ні, це не світове визнання. :) Давайте не будемо тролити один-одного. У кожного своя думка й свій критерій оцінки. Для когось Малєвіч не художник, а для когось, Никифор гордість. Тут, як з позавчорашнім Клічком. :) Для когось видатний примітивіст, це ніхто, а для когось відомий боксер, всього навсього якийсьтамспортсмен. А от на рахунок памятника у Львові, тут я кинуся в бій. Вам шкода, пару квадратних метрів площі для скульптури? Хай в нас багато художників, письменників, борців. Всім памятники не поставиш, але попробувати можна. На рахунок аутизму, згідний. Пишуть, що в нього були вади з язиком і тому він погано говорив, а ще був не зовсім грамотний, через те, що не ходив до школи й був "кривенькою качечкою".
Comments 28
Вперше про нього чую, хоча біля його памятника був.
Чомусь в гуглі важко знайти його роботи.
Чудово буде, якщо ти знайдеш 3-4 його картини й долучиш до посту.
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Шукати його твори краще за гаслом Никифор Лемко або Никифор Криницький.
Чи як Nikifor
Reply
По вашому посиланні, картин значно більше, ніж по запиті "Никифор Дровняк"
Чомусь!!!
Reply
Reply
Reply
https://maps.google.com/maps?q=Krynica-Zdr%C3%B3j,+Polska&hl=uk&ie=UTF8&ll=49.40025,21.041565&spn=0.688136,1.766052&sll=12.929584,100.871899&sspn=0.128828,0.220757&oq=Krynica&t=m&hnear=%D0%9A%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%8F-%D0%97%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%B9,+nowos%C4%85decki,+%D0%9C%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B5,+%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%89%D0%B0&z=9
Reply
Reply
1.Світове визнання було. Роботи Никифора виставлялись "у 1956 році Никифора вже виставляють у Варшаві і Лондоні та знімають про нього фільм, в якому він сам і грає головну роль. Далі йде світове турне його праць, 16 робіт потрапляють на світову експозицію примітивістів „DasNaive Bild der Welt“. (цитата)
2. Аутизм був у деякій мірі. "під час польоту захоплений художник цілком серйозно запитав: „Чи це вже небо? Але я не бачу ангелів!“(цитата).
Адже ця хвороба по різному проявляється. (не будемо спорити.
3. Можливо у Львові він і не був. Але ж він лемко-українець, тобто він є нашим земляком. Якщо поляки признають його своїм, то ми повинні його більш признати своїм. Ми повинні ним пишатися. І де повинен стояти йому памятник, у Варшаві, Щеціні, Донецьку? В першу чергу, у Львові.
Я би його більш порівняв не з Форестом Гампом, а з Ван Гогом.
Цитати взято звідси: ukrzurnal.eu/ukr.archive.html/451/
Reply
Те саме стосовно і аутизму. Це хвороба, а не якісь милі забавки, як це видається в стереотипах сучасної масової свідомості. В сучасному світі для того аби трохи соціалізувати таких дітей прикладаються просто грандіозні зусилля. А в той час дитина з таким діагнозом, якби навіть тоді ставили такі діагнози, була би попросту приречена.
Ну раз він ніколи і не був у Львові, так і треба писати, а не вигадувати якогось львівського форест-гампа, чи то ще більше, ван-гога. Тай памятник у Львові більше для туристів, яким взагалі пофігу що то за вуйко. Та й більшості львів"ян так само.
Reply
Давайте не будемо тролити один-одного. У кожного своя думка й свій критерій оцінки. Для когось Малєвіч не художник, а для когось, Никифор гордість.
Тут, як з позавчорашнім Клічком. :)
Для когось видатний примітивіст, це ніхто, а для когось відомий боксер, всього навсього якийсьтамспортсмен.
А от на рахунок памятника у Львові, тут я кинуся в бій. Вам шкода, пару квадратних метрів площі для скульптури? Хай в нас багато художників, письменників, борців. Всім памятники не поставиш, але попробувати можна.
На рахунок аутизму, згідний. Пишуть, що в нього були вади з язиком і тому він погано говорив, а ще був не зовсім грамотний, через те, що не ходив до школи й був "кривенькою качечкою".
Reply
Leave a comment