Продовжую слідкувати, як розгортається проект "цифрової белетристики" від Penguin,
про який я писав раніше. Перша історія - "21 steps" - в принципі виявилась тим, чого я й чекав. На супутниковій Google-карті Лондона прокладений маршрут - від точки до точки, синхронно із переміщенням протагоніста. На кожній точці нас чекає нова порція тексту - оформеленого на движку коментарів для Google Maps. Приходиш на місце, читаєш, що тут відбувається, і йдеш далі. В кількох місцях також з'являються додаткові маркери, які ілюструють текстуальні події. Скажімо, герой дивиться на пам'ятник - клац, і ти бачиш фотку цього пам'ятника, звісно ж, із прив'язкою до того місця, де він дійсно стоїть. Далеко, правда, не дочитав, можливо, згодом буде можливість вибирати маршрут або ще якісь цікавинки.
![](http://farm3.static.flickr.com/2023/2363280027_53c5507b68.jpg?v=0)
Історія цього тижня -
"Slice" - виглядає більш моторошно. Початок виглядає на стандартний трилер - батьки з маленькою донькою переїздять зі Сполучених Штатів у Лондон, аби вберегти доньку від "шкідливих впливів". І заселяються, звісно ж, у старий та підозрілий будинок. Зав'язка, звісно, банальна до неможливого, аби не одна дрібниця. Вся оповідь йду у формі блогів. У дівчинки -
свій (на livejournal). У батьків -
свій (на wordpress). Батьки постять фотки будинку (їх можна окремо подивитись
на Flickr) і радіють переїзду, дівчинка вже знайшла щоденик іншої дівчинки, яка жила в будинку раніше. На сервісі мікроблогінгу Twitter можна простежити, що роблять герої протягом дня, в тому числі прямо зараз, коли ви читаєте цей пост. Всюди можна коментувати, у персонажів навіть є електронна пошта, на яку їм можна написати.
![](http://farm4.static.flickr.com/3174/2363280071_dd0758ffdc.jpg?v=0)
Дуже шкода, що зараз не маю часу й сил уважно слідкувати за розгортанням оповіді. Що можна сказати вже зараз - проект дає відчути, що межі між літературною реальність і онлайном сьогодні де-факто стерлись, не знаючи умов гри, блоги персонажів можна читати як щоденники одних з мільйонів віртуалів, а маршрут вигаданого героя можна не менш достовірно прив'язати до реальної топографії, ніж вашу щоденну дорогу на роботу/ з роботи. Будем чекать, що далі.