Jeg er vanligvis ikke veldig begeistret for aprilsnarr når det kommer fra folk jeg kjenner, noe det heldigvis ikke gjør så ofte - jeg kjenner stort sett bare snille folk som vet at jeg er relativt naiv og pleier å tro på det folk sier til meg uavhengig av hvilken dato det er :)
Aprilsnarr i aviser, på internett, osv. er noe helt annet. I år gikk jeg rett på en aprilspøk på de offisielle sidene til
Nightwish. Der ble det annonsert at
coveret for den nye skiva deres var klart (utgivelsesdato i september... *glede seg masse*), og det sto følgende om bandets nye musikalske retning (hentet fra
tråden om nyheten på det offisielle forumet):
Today, Nightwish exclusively reveals the cover artwork for their upcoming album "Faster, Harder, Nightwish", planned to be released in September 2007. The title reflects the band's new musical direction, faster and harder than ever. Nightwish is here to kick some ass, the days of ballads are over! The band's new logo underlines this change of style.
Coveret viste svarte silhouetter av bandet foran en vegg av flammer.
Gulp, tenkte jeg først da jeg leste dette, håper ikke de gjør noe dumt nå, ødelegger den stilen de har som jeg liker så godt.
Men så kom jeg på andre tanker, dette KAN jo bli veldig bra, enkelte av de rolige sangene deres er jo litt... kjedelige, litt straighte liksom, i sammenlikning med noe av det mest originale de har...
...Uæh, nå er jeg i hvert fall spent på det nye albumet deres!!! Hvordan skal jeg nå klare å vente til den nye singelen slippes i mai?!
Og så gikk jeg inn på det offisielle forumet for å se hvordan andre fans reagerte på nyheten. Og da tok det ikke lang tid før jeg skjønte at jeg hadde blitt lurt. Da lo jeg godt av meg selv :)))