Коментуючи умови поновлення співпраці з МВФ Сергій Яременко (експерт) відзначає, що Україна, по суті, затиснута в умови стандарта "Stand by". Ці умови передбачають боротьбу з інфляцією, а це означає грошовий голод. Таким чином, на його думку, досягається дві мети: з одного боку, грошовий голод не дозволяє взяти ресурс всередині країни, з іншого, уряд, випускаючи цінні папери, також не може розмістити їх усередині країни.
![](http://i049.radikal.ru/1007/d2/c5aa05a8a9d1.jpg)
"Створивши своїми руками таку ситуацію, ми звертаємося потім на зовнішні ринки, чекаємо інвесторів, абсолютно не звертаючись до своєї ресурсної бази, і розміщуємо зобов'язання уряду вже на зовнішніх ринках", - пояснює Сергій Яременко. За його словами, маючи боргові зобов'язання тільки у власній валюті, будь-яка країна може погасити їх шляхом емісії. Але Україна займає кошти в іноземній валюті, тому не може "латати діри боргові" шляхом грошової емісії.
"Кредит МВФ - це один з інструментів нав'язування боргових зобов'язань", - упевнений експерт. На його думку, твердження, що гроші, отримані в рамках програми "Stand by", будуть направлені в золотовалютні резерви країни, означає, що кошти підуть на своєчасне погашення зобов'язань реального та банківського секторів. При цьому про жодне економічне зростання мова не йде.
Раніше уряд України спільно з представниками НБУ погодили з МВФ нову програму співпраці, розраховану на 2,5 роки, загальна сума якої становить 14,9 млрд. доларів. Підсумкове рішення щодо виділення чергових траншів кредиту буде прийнято в кінці липня радою директорів МВФ.