Jan 28, 2010 17:34
vi ble fem dager i Tulum.
der gikk livet veldig tregt og vi tilbrakte det meste av dagene paa stranda.
strendene var de vakreste vi har sett saa langt, men jeg maa inromme at vi begynte aa kjede oss.
stikkord/minner fra Tulum:
- hasjlukt overalt!
- nydelige hvite strender
- meksikansk sirkus (det var ganske spesielt)
- snorkling i en lagune (masse vakre fisk og usynelige skilpadder)
- vi spiste frokost paa samme sted som JD fra scrubs!!!
- masse rare folk
- utrolig varme!
vi bestemte oss for aa dra til Merida, som er er beskrevet som den mest meksikanske byen paa Yukatan-halvoya i Lonely Planet guiden min.
helt tilfeldig motte vi en veldig hyggelig Australier ved frokosten som hadde bil og skulle samme vei som oss.
Merida var bra, den forste byen vi har vaert i som ikke ligger ved sjoen og full av liv.
Naa er vi i jungelen i Palenque.
Vi kjorte i hele forigaars, i over 8 timer med vaar sote Australske venn.
Merida-Palenque er en lang strekning, saa Marve fikk til og med prove aa kjore litt paa meksikansk highway.
Andy (australier'n) dro videre i gaar tidlig, saa naa er det bare meg og Marve igjen. vi foler oss litt som et gammelt ektepar, som vet hvordan den andre tenker, og vi kjenner hverandres vaner inn og ut.
det er rart hvordan man rekker aa bli glad i folk man moter paa sa kort tid, ogsaa drar de videre og du vet ikke om du noen gang ser dem igjen. veldig trist egentlig, men saann er det vel paa saa lange reiser.
sjekket ut ruinene i dag. ruinene her kicker ruinene i Tulums ass! imponerende!
Vi vet ikke helt hvor vi skal dra videre, og venter paa at noe skal skje som gjor at vi har lyst aa dra. det er spennende aa se noe mer meksikansk, og aa vaere mer i innlandet, men det er ikke saa mye aa gjore her. det er veldig faa turister her (i byen altsaa), noe som er veldig spennende, men ogsaa litt skremmende. vi foler oss som to kritt-hvite, blonde, kjemper.
adios amigos!
lykke,
reising,
mexico