Періодично я займаюсь різного роду реконструкцією.
Цього разу для повноти костюму Чернігівщини не вистачало стрічки з балабонами.
Отож, вона в мене от така:
Спитаєте, як таке чудо виглядає на голові?)) Кумедно))
"Наживо" можна побачити
отут на відео. Наш колектив брав участь у зйомках до Андрія і я красувалась у нових балабонах) (так, дєвочка у балабонах - то я))).
А взагалі такі балабони носили навіть у якості весілнього вінка. Підтвердження тому - одна із загальновідомих листівок весільного вбрання:
ПОЛІССЯ СХІДНЕ. Кінець ХІХ - початок ХХ століття.
Весільне вбрання молодих колишнього Новгород-Сіверського повіту Чернігівської губернії, тепер Новгород-Сіверського району Чернігівської області.
Про всяк випадок додаю опис до зображення:
Весільне вбрання молодих Чернігівського Полісся (північного району Лівобережної України) становило в кінці ХІХ - на початку ХХ ст. досить усталений комплекс традиційного костюма, характерний для українців широкого ареалу східних та центарльних лісостепових районів України. Разом з тим цей комплекс, особливо шиті елементи верхнього жіночого та чоловічого вбрання, мав багато спільних рис з аналогічними формами одягу білорусів та росіян з районів, які межують з Ураїною. Поверх шитої весільної сорочки молода одягнута в своєрідну сукню без рукавів, т. зв. "спідницю з нагрудником", відрізну по лінії талії та розширену донизу. Поверх неї вдягнуто розшитий кольоровим шовком фартух. Стан оперізує весільний тканий рушник. В руках молодої весільна хусточка. На голові - весільний вінок із шерстяних помпонів. У молодого поверх весільної сорочки з вишитими стоячим коміром та пазухою вдягнуто шиті жилетку та чумарку з купованої тканини. Штани підперезані тканим поясом. Смушкову шапку прикрашає весільна червона стрічка.
Від себе додаю - щоб носити таке, треба мати неабияку сміливість, оскільки зовнішній вигляд викликає посмішку оточуючих)))
п.с. Робити балабони зовсім не складно, але, якщо хтось не вміє і прагне навчитись - кажіть, я зроблю міні-мк)