Трохи перуанських традицій святкування Нового року.

Jan 06, 2014 14:26

Коли я була мала, зазвийчай 31 грудня проходило так: ми з мамою кришили тонну майонезних салатів (яких я напробувавшись протягом дня вже на сам Новий рік і не їла). Я носилася по хаті з пилососом і ганчірками і т.д.З мене текло сім потів, мені було занудно і не весело, оскільки я знала що ввечері гості не прийдуть, бо мій батько людина не компанійська. Особливо я ненавиділа салат "Олів"є", батько за старою радянською звичкою примушував кришити мене його мало не відро. Потім, як майже всі постсовкові народи ми їли ці салати цілий тиждень.
Батько в цей час якось завжди умудрявся кудись змитись щоб не допомагати (певне тусив з друзями) і завалювався додому в годин 9-10 вечора на підпитку і в руках з сосною, яку він виторгуваву за безцінь в ніч на 31.
Потім змучена мама та я нашвидкоруч перевдягались у чистий одяг і сідали дивитись спочатку виступ російького президента, а потім нашого. Мама кожен рік виголошувала тост "За мир у сім"ї" і я кожен раз при цих словах скептично хмикала. А ще я думала коли я виросту ніколи не буду готувати "Олів"є" на Новий рік. Новий рік наступав, ми трохи слухали завивавння російської попси, але мене швидко зморювало. Зауважу що навіть подарунок мене якось тоді й не цікавив,я так втомлювалась за день що завалювалась через годину після НР спати. Так, що мушу сказати це для мене не найкраще свято в році.

1. Оскільки народ тут досить релійгійний то і відповідно Різдво найголовніше свято в році. А Новий рік більш як публічне--пора вечірок та зустрічей.
Тут не прийнято на свята наготовлювати купу їжі, обходяться 2-3 стравами з яких найчастіше одна куркa/індичка, гарнір або салат. І молодці! Жінки себе люблять і бережуть. А більша частина народу йде на вечірки і імєла вона ввіду вашу єду. Це моя улюблена страва на фуршеті: рис по-арабськи.


2. Дуже мене розмішила традиція одягати жовті труси на Новий рік. Мовляв це приносить щастя та любов. Всі вітрини були завішані ними напередодні свят.


3. Отже більшість вечірок тут це такий собі званий вечір, з шведським столом, піснямями та плясками, проте основний акцент тут на спілкування між людьми.

4. На Новий рік прийнято дарувати мішечки з рисом та кевоєю (така крупа) та загадувати бажання за допомогою 12 виноградин в шампанському.

5. Ця традиція мені здається особливо цікавою: спалювання чучела президента Перу або президента США. Виглядає колоритно.

Previous post Next post
Up