Забуть про невагомість,
Ми відкритий простір.
Забуть про всі проблеми,
Ми відкритий Космос.
Нептун - восьма планета в нашій Сонячній системі. Вона розташована між Ураном і Плутоном, і іноді називається Синім Гігантом. Цікавий факт - нептун складає майже 49 500 кілометрів в діаметрі, це майже 4 рази більше нашої планети, Землі.
Крім того, нептун розташований приблизно 4.4 мільярда кілометрів від Землі, і тому, він не видно неозброєним оком. Навіть використовуючи бінокль, Ви не будете в змозі бачити планету ясно.
Ось деякі цікаві факти про нептуна:
- нептун спостерігався багатьма астрономами від древніх часів. Навіть великий Галілео спостерігав нептун, але не розумів, що дивився на планету. У древні часи телескопи не були досить сильні, щоб допомогти дослідникам і астрономам розрізняти планети.
- Планета була виявлена за допомогою математичних обчислень в 1843 році. Згідно з обчисленнями, вважалося, що нептун був на один мільярд миль далі від Сонця в порівнянні з Ураном.
- Заснований на обчисленнях французького астронома, нептун був виявлений Йоханом До. Галлові 23 вересня 1846 року.
- Оскільки нептун виглядає синім, його назвали на честь римського бога моря, точно так, як і усі інші планети в нашій Сонячній системі називають на честь римських богів.
Ядро планети складається із заліза, нікелю і інших силікатів. Тоді як мантія нептуна складена з води, метану, аміаку і інших хімічних сполук. Мантія планети
дуже гаряча з температурою в межах від 3000 - 5000 градусів.
- Атмосфера нептуна складена з 80-процентного водню, 19-процентного гелію, і 1 відсоток аміаку, води і метану.
- Планета отримує свій характерний синій колір, тому що метан, існуючий в її атмосфері, поглинає червоне світло від сонця і потім відбиває воно як синій в космос.
- На даний момент, дослідники і астрономи виявили тринадцять місяців, що обертаються навколо нептуна, проте можливо їх більше.
- Челенджер2 був першим космічним кораблем, який досяг нептуна в 1989 році. Він сфотографував зображення планети і через ці зображення, дослідники знайшли, що у планети є п'ять кілець. Вважається, що кільця сформувалися, коли один з місяців планети став занадто близьким і розбився в мільйони часток в результаті сили тяжіння нептуна.