Про слонів. Цікаве

Oct 03, 2012 12:02


Слоника замучили
Кляті москалі,
Нахилився слоник
Хоботом к землі:
"Прощавай же Україно,
Ти мій рідний краю!
Безневинно молоденький
Слоник помирає".
"Прощавай же Україно,
Ти мій рідний краю!
Безневинно молоденький
Слоник помирає".


Був тут нещодавно в зоопарку і бачив нового київського (бідака) слоника Хораса. Цікаво, в честь кого його назвали?
Американського композитора, французького художника, американсьекого ж журналіста, чи чогось іншого. 


22 вересня відзначається Всесвітній день захисту слонів, 30 листопада - Всесвітній день слонів, або Слоноуін, а 13 листопада День слонів пишно святкують в Таїланді з буддистськими церемоніями і урочистими обідами в честь сірих гігантів.

Усі свята, крім тайського, не є офіційними і проводяться за рішенням груп екологів з різних куточків світу. Мета всіх цих заходів одна - привернути увагу громадськості до проблем слонів, звернути увагу людей на необхідність підтримки і захисту цих тварин, оскільки їх чисельність у всьому світі стрімко скорочується через незаконне винищення і невідповідні умови утримання в неволі.

Слони - найбільші наземні ссавці. Вага дорослого самця в середньому становить 5 тонн, але може досягати і 7 тонн. Зріст, як правило, становить 3,5 метра, довжина хобота - 1,5 метра (вага 135 кг). Примітно, що хобот росте протягом всього життя тварини.

Тривалість життя слона складає 50-70 років. Відомий на сьогодні рекорд довгожительства - 82 роки.

У самок слонів найдовша вагітність з усіх земних ссавців - 22 місяці.

У суспільстві слонів діє матріархат. Самки живуть громадами чисельністю приблизно 15 осіб, главами яких, як правило, є найстаріші члени групи. Глава громади вирішує, коли потрібно їсти, спати, вирушати в дорогу, зупинятися на відпочинок. Самці живуть в жіночих громадах рівно до віку змужніння, тобто до 12-15 років. Потім вони формують окремі, чисто чоловічі групи, де діє лінійна ієрархія.

Слони можуть відчувати наближення один одного за допомогою сенсорних клітин своїх передніх стоп, які вловлюють найменше коливання землі. Крім того, вони можуть безпомилково передбачити наближення землетрусу і вчасно залишити небезпечну зону.

Правда, по-справжньому бігати вміють тільки африканські слони. Їх азіатські родичі такою здатністю, на жаль, не володіють.

Слони, також як вищі примати, сороки, дельфіни і дворічні діти, впізнають своє відображення в дзеркалі, а отже, мають гарний інтелект. І це не дивно, якщо врахувати, що у них найбільший мозок з усіх ссавців.

Незважаючи на те, що слонів справедливо називають товстошкірими (товщина шкіри 2,5 см), сонячні опіки для них також страшні і неприємні, як для людей. Тому слони регулярно обсипають себе і своїх дитинчат піском. Крім того, коли малюки сплять, дорослі особини намагаються захистити їх від сонця своєю тінню.

Процес прийому їжі займає у слонів 16-18 годин на добу. За цей час вони поглинають приблизно 250 кг їжі, а також 210 літрів води.

Слонам не чужі цілком людські емоції. Вони вміють сумувати і плакати, посміхатися і сміятися, скаржитися і співчувати і навіть цілуватися!

тваринки, питання, цікаве

Previous post Next post
Up