Про Ґданськ2019. Я покажу тобі

May 17, 2020 20:30


Є на морі стежка в срібному піску,
Ходить там русалка в золотім вінку,
Весело моргає місяць молодий,
Не пускає танцювати батько водяний.

В Ґданську я вже не вперше. Перша поїздка відбулася ще в далекому 2016 році і залишила по собі лише найкращі спогади. Завжди хотів показати це прекрасне місто Оленці. І ось, в грудні 2019 року ми сіли в літак і помчали до Балтійського моря, до неймовірного Данцигу.




На відміну від минулого разу, цього разу паспортний контроль ми пройшли без проблем. Більш того, ми були першими в черзі, тож проходження кордону зайняло пару хвилин. Троши довше ми чекали свого автобуса.
Розкажу, як добратися в місто з Аепорорта Гданська імені Леха Валенси Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Спосіб №1. Громадським автобусом:

Маршрут №110 «Залізнична станція Ґданськ-Вжещ - Аеропорт ім. Леха Валенси»(Gdańsk-Wrzeszcz Dworzec PKP - Port Lotniczy)
Маршрут №210 «Залізнична станція Осова - Аеропорт ім. Леха Валенси - вул. Гостинна»(Osowa PKP - Port Lotniczy - Orunia Gościnna)
Маршрут №122 «Аеропорт ім. Леха Валенси - Залізнична станція Камєнни Поток, м. Сопот»(Port Lotniczy - Sopot - Kamienny Potok SKM)

Нічний маршрут №N3 «Залізнична станція Вжещ - Аеропорт ім. Леха Валенси - Центральний Залізничний Вокзал Ґданська» (Wrzeszcz PKP - Port Lotniczy - Dworzec Główny PKP)

Вартість квитків 3,2-4,2 злотих за одну поїздку ( залежить від довжини маршруту), або 3,8 -4,8 злоті за годинний квиток ( з можливістю пересадки).

Спосіб №2. Швидкісна міська залізниця.

Біля Аеропорту здійснюють зупинку поїзди наступних маршрутів:

Залізнична станція Ґданськ-Вжещ - Аеропорт ім. Леха Валенси - Центральний Залізничний Вокзал Ґдині(Gdańsk-Wrzeszcz - Port Lotniczy - Gdynia Główna)

Центральний Залізничний Вокзал Ґданська - Аеропорт ім. Леха Валенси - Картузи(Gdańsk Główny - Port Lotniczy - Kartuzy»)

Центральний Залізничний Вокзал Гдині - Аеропорт ім. Леха Валенси - Кощежина(Gdynia Główna - Port Lotniczy - Kościerzyna).

Вартість проїзду 3,2-7,5 злотих. Залежить від відстані, на яку вам потрібно добратися ( від 1 до 30 км)

Ще є варіанти шатлів в інші міста і, звичайно ж, таксі, але ми не будемо їх розглядати. Для того є спеціально навчені сайти).

Ну і для повного розуміння. Ґданськ (Gdańsk) входить до агломеранції/Тріміста ( Trójmiasto) разом з Гдинею і Сопотом (Gdynia, Sopot), тому туди і ходять рейси з аеропорту ім. Леха Валенси.
Ну, і якщо рахувати то 1 злотий - приблизно 6 гривень.




Поїхали ми в центр, до Залізничного вокзалу, але вирішили вийти трошки раніше. Помітили різдвяний ярмарок ( ми відвідували Ґданск в першій декаді грудня) і вийшли з автобуса.
Народ веселився). В нас же як завжди були проблеми з готівкою, тож в більшості випадків ми тільки облизувалися. Тут на ринках такі самі проблеми з терміналами, як і в нас. Тобто їх майже ніде немає).
Народу - купа, всі щось їдять, п'ють, стоять в чергах... без масок, впритул один до одного... ехь. Були ж часи. Хоча, я не те щоб тішився, коли хтось притискався до мене).




Вертеп. Схожий правда на піпілац.




Купили собі нарешті бутерброд зі смальцем - дивна польська вулична їжа... і рушили досліджувати місто. В нас ще була купа часу до заселення в хост.







Входимо до Старого міста Ґданська через Хайлендські ворота ( Brama Wyżynna).
На стінах трохи символів міста.. Більшість з цих деталей ви зможете помітити вулицях старовинного міста.
Вважається, що ворота збудовані в 1588 році Вільямом ван ден Блоком ( Willem van den Blocke),
У 1945 році в основному було пошкоджено скульптурне оздоблення воріт (сам Ґданськ дуже постраждав під час Другої світової війни) . Ремонт та технічне обслуговування проводились у 1946, 1949/50 та 1964/65 роках. Лише у 1966 році відсутня фігура лева, нарешті, була реконструйована. Приміщення використовували польське туристичне агентство "Орбіс". У 1952 році прохід було відновлено, залишивши закриті бічні проходи, в яких розміщувалися серед інших інформація для туристів. У 2002 році ворота були передані Історичному музею міста Гданськ, а 22 травня 2012 року було відкрито Поморський туристично-інформаційний центр.







Вид на вулицю Ткацьку (Tkacka), башта , що видніється належить будівлі Великого Арсеналу (Wielka Zbrojownia), шедевру архітектури 17 століття ( 1600-1609 рр. побудови), майже повністю був знищений в 1945 році. Відбудовано в 1947-1965 роках.
Після реставраційних робіт 2000-2005 рр. на першому поверсі Великого Арсеналу розташований продуктовий магазин, а верхні поверхи займає Академія витончених мистецтв (Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku), магазин , що продає мистецькі товари і готель).




Трошки деталей...







Вид на Ратушу Головного Міста ( Ratusz Głównego Miasta), з вулиці Довгої (Długa) - головної туристичної вулиці міста.
Ратуша давно вже не виконує своїх функцій, зараз тут знаходиться відділ музею Історії Ґданська (Oddział Muzeum Gdańska).
Будівля міської ради, побудована у XІV - XV століттях у готично-ренесансному стилі.
Під час Другої світової війни історична пам'ятка дуже постраждала від куль і бомб. У 1942 році картини зі стелі Червоної зали були демонтовані і це врятувало їх від повного знищення. У березні 1945 року пожежа знищила вежу і дерев'яні перекриття ратуші. Здавалося, що будівлю уже неможливо відновити і її треба розібрати. Однак, архітектори розробили складний проект реконструкції та консервації, який врятував ратушу від повного знесення та повернув будівлі її колишню славу.




Ратуша є другою за висотою будівлею в Старому Місті після Базиліки Святої Діви Марії або Маряцькького костелу ( Bazylika Mariacka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku).




Вийшли на площу перед ратушою - що називається Довгий Ринок ( Dlugi Targ).
Довгий Ринок є продовженням вулиці Довгої. Разом із вулицею Довгою, вони мають неофіційну назву - Королівський шлях або Королівська дорога (Droga Królewska).
Площу було створено в 13 столітті в якості торгової дороги, що веде до овального ринку. Незабаром після захоплення Гданська Тевтонським орденом, вулиця стала головною артерією міста.
Тут розташовано багато цікавинок міста. Як от наприклад Фонтан Нептуна - історичний фонтан, який було споруджено в 1606-1633 рр. за ініціативою мера Гданська Бартоломея Шахмана і міскої ради. Стоїть перед входом у Двір Артуса (Dwór Artusa - ще одна визначна пам'ятка міста). Дизайн статуї, що зображує Нептуна був створений архітектором і скульптором Абрахамом ван ден Блоке ( сином того самого блоке, що побудував Хайлендську браму), модель фігури зробив фламандець Петер Хузен. Скульптура була відлита з бронзи у 1612-1615 рр. на міському ливарному заводі. Маса фігури становить 650 кілограмів.
Одне з найбільш улюблене туристами місць для фотографування.




Побродили по площі трохи. З погодою нам, звичайно не дуже пощастило. Але місто прекрасне навіть в дощ.







Ялиночку он встановили вже. Різдвяний настрій витав в повітрі.




Вийшли до набережної Мотлави (Motława). Ці от будиночки були, тут коли я був тут минулого разу...




А ці от тільки будувалися. Ультрасучасні будинки, в старовинному стилі. Мені дуже подобається.




То я з Зеленого мосту (Zielony Most) фоткав. А вийшли ми на нього через Зелену браму (Zielona Brama).
"Зеленими" ворота назвали тому, що спочатку вони були пофарбовані в колір весняної зелені. Будувалися ворота в 60-х роках XVI століття, поверхи над воротами повинні були стати заміською резиденцією польських королів.




От він - найвідоміший вид міста . Набежна Ґданська, так звана Довга набережна ( Długie Pobrzeże).
Перші згадки про пристань на цьому березі річки Мотлава відносяться до 14 століття. Протягом століть на місці сьогоднішньої набережної стояли непоєднані дерев’яні майданчики різної висоти, використовувані для розвантаження та вивантаження суден. У 17 столітті їх об’єднали в одну пристань.
Ну і відома Вежа Журавель (Brama Żuraw) - на задньому плані. Це один з найвідоміших символів міста.




Прошлися перед новобудовами набережною. Не все відкрито і заселено. Але все одно виглядає дуже органічно.




Вид на Маряцьку браму (Brama Mariacka) і Археологічний музей (Muzeum Archeologiczne).







Брама Журавель - історичні міські ворота з функцією підйомного механізму в Гданську. Попередня будівлі конструкція була побудована на цьому місці ще в другій половині XIV століття. Свій нинішній вигляд Ворота-кран отримали після реконструкції 1442-1444 років.




Молочні млини ( Brama Stągiewna, Stągwie Mleczne) - історична міська брама в Ґданську. Побудовані на початку 16 століття.




Вид на марину Ґданськ (Gdansk Marina). Взимку тут не надто багато яхт).




Знову повернулися до неймовірнх видів.







Зупинку водного трамваю наразі окупували такі от веселі Санта Клауси з веслами. Влітку ж звідси відправляються пароми. Можна скататися до Вестерплатте, або до Нового порту. Це бюджетна і дуже мальовнича подорож. Будете тут - спробуйте. Ціна всього 10 злотих.




Вулиця Огарна (Ogarna). Туристів тут на порядок менше, ніж на сусідньому Довгому Ринку, але тут не менш атмосферно.
Починається від Коров'ячої брами ( Brama Krowia).
















А йшли ми взагалі то до Театру Шекспіра в Гданську (Gdański Teatr Szekspirowski) .
Неймовірна футуристична будівля в Старому Місті. Люблю її показувати хейтерам київського Театру на Подолі. Особливо прикро, що поляки пишаються своєю будівлею, а наші тільки хейтити вміють.




Особливо люблю, коли мені доводять, що вона не в Старому місті знаходиться. Ага, прямо таки на околиці.
















Побудовано театр на місці Великої Синогаги Міста (Wielka Synagoga w Gdańsku) , як була знесена в 1939 році гітлеровцями. Аж до початку будівництва театру на цьому місці знаходилася стоянка.







Оппа.. не повірите що сфоткав) . Часто колами ходиш в чужих містах. Але це ми йшли поселятися.
Зняли житло ми тут . Чудові апартаменти не за всі гроші світу. Раджу).




Ввечері ще ходили гуляти містом, вечеряти, але фоткав мало, бо задовбався протирати об'єктив. З неба постійно падала мржичка.







Роогулялися ще про Різдвяній ярмарці, спробував гарячого пива, яке популярне тут на різдвяні свята. Його от не раджу. Краще глінтвейн.
Зайшли на вокзал і подивилися розклад, бо на завтра задумали поїхати.... а от наступного разу розкажу. Не перемикайтеся. Буде цікаво.




Booking тимчасово завершив свою реферальну програму, тож знижку ( суттєву, до 39 $) ви можете отримати тільки за одним з моїх реферальних лінків. Потрідно зареєструватися на AirBnb через посилання www.airbnb.ru/c/shuras1 - і отримати плюшки. Ну і мені трохи перепаде).

Оригінал публікації ось туточки

фото, фото19, 650 d, 17-40, я і друг мій таракан, питання, просто так, гори

Previous post Next post
Up