Про Трансильванію. Частина друга. Брашов

May 16, 2020 21:20


Срібний дощ, уламками від хмар
Падає з небес, на брудний асфальт.
Місто снів, десь у ньому ти.
Теплий подих слів, тиша самоти, тиша самоти.
Про Трансильванію. Частина перша. Інша культура

Друга частина розповіді про поїздку з Україна Інкогніта в Румунію. Сьогодні трошки про Брашов.





В Брашов (Braşov , цікаво, що німецька назва міста Kronstadt, а одна з латинських назв - Corona. От де шок і сенсація) ми добралися вже надвечір. Це от фото, наприклад, зроблено рівно о 19:00 з вікна бусіка. Ми довго кружляли центром міста намагаючись знайти вільне місце для парковки. Але це був вихідний і все було забито. Румуни на власному прикладі показали, як треба розвивати внутрішній туризм.
На фото - будівля муніципалітету Брашова ( Prefectura Municipiului Brașov).




Зрештою змогли таки припаркуватися відносно неподалік від центральної площі, під горою Тампа(Tâmpa), вигрузилися і пішли пішки досліджувати місто.




Дивне кладовище. Дуже схоже на мусульманські поховання в парках. Це Кладовище Героїв Першої і Другої Світових війн (Cimitirul Eroilor din Primul şi cel de-Al Doilea Război Mondial). Хто дружив з історією, пам'ятає, що в обох війнах Румунія виявилася на стороні лузерів. В 1916 році вона виступила союзником Російської імперії, і дуже швидко була окупована. У Другій же світовій війні Королівство Румунія підтримало Нациську Німеччину... ну, чим все закінчилося ви, думаю, в курсі.




Так званий " Бастіон ткачів" (Bastionul Țesătorilor). Відновлена фортифікаційна споруда. Зараз тут музей.
Початкова система фортифікації середньовічного міста включала кілька ліній стін, 27 веж і 8 бастіонів, а також канави та ставки.




З підніжжя гори непоганий вид на місто. З Гори, мабуть, був би кращий, але пішечки підніматися туди не було часу. А місцева канатка (Tampa telecabina) працює лише до 17:00 (з 9:30) . Вартість проїзду в одну сторону 10 лей (приблизно 60 грн), в обидві сторони - 17 лей. Верхня станція канатки (і оглядовий майданчик) знаходиться біля величезних літер BRASOV, встановлених на горы. Фото буде в пості, подивитеся.




Теж відновлена будівля - Бастіон канатників (Bastionul Funarilor).




Спортивний комплекс "Олімпія" (Complexul Sportiv „Olimpia“), хоч і виглядає доволі історично, але збудовано його лише в 2009 році. Підозрюю була спроба вписати комплекс в архітектуру міста. Як на мене - вийшло не дуже. Ну і засиллям кричущої реклами взагалі добили.







А це скромний будиночок Туристичного інформаційного центру міста (Centrul de Informare Turistică).




Просто симпатичний житловий будинок.




Ворота Шкей (Poarta Schei). Збудовані в 1827 році за наказом австрійського імператора Франца ІІ (Franz II Joseph Karl).




Катерининська брама (Poarta Ecaterinei) - найстаріші ворота міста. Зведена в 1559 році Гільдією кравців, є єдиною оригінальною брамою, що збереглася з середньовічних часів. Казкова башта, яку ми бачимо сьогодні, була частиною більшої споруди, яка, на жаль, була знесена в 1827 році. Чотири невеликі кутові башти (як це можна побачити в інших саксонських цитаделях) символізували судову автономію міської ради, яка могла застосувати, якщо необхідно, смертну кару. Над входом на вежі є герб міста: корона на стовбурі дерева.




А це найвідоміша туристична принада міста - Чорна церква, але про неї трохи пізніше.




Прогулялися трохи вулицею Брами Шкей ( Strada Poarta Schei)...




Логічно, що починається вулиця від тих самих воріт.




Це одна з центральних вулиць міста. На ній, наприклад, розташована місцева синагога Бет Ізраель, або Неологічна синагога (Sinagoga Neologă Brașov). Дуже красива споруда, перед якою навіщось впендюрили розтяжку. Побільше гніву фотографів на ваші пейси.







Позаглядували трохи у внутрішні двори. Часто тут найцікавіше)).




З вулиці Брами Шкей можна потрапити до ще однієї туристичної принади міста - вулички Сфорії (Strada Sforii, перекладається як "Вулиця мотузки") - однією з найвужчих вулиць в Європі (її ширина коливається від 110 до 135 см). Ми туди підемо, але пізніше.




А поки трохи поблукаємо вуличками Старого міста. Саме час для історичної інформації))).
Брашо́в - місто в центральній частині Румунії, в Трансільванії. Адміністративний центр повіту Брашов. 253,2 тис. мешканців (2011). З 1950 до 1960 місто носило назву Орашул-Сталін(Oraşul Stalin/Місто Сталіна) на честь Йосипа Сталіна.
Брашов був заснований в 1211 році як фортеця тевтонських лицарів під назвою Кронштадт. У 1256 році вперше згаданий під сучасною назвою. Протягом своєї середньовічної історії місто кілька разів змінював назву: Браско, Брассо, Стефанополіс, Кронштадт. Брашов був заснований німецькими поселенцями, тому тут особливо відчувається саксонський вплив.




Завдяки вигідному становищу між Валахією і Молдовою місто швидко перетворилося на один з економічних і культурних центрів Трансільванії. При цьому Брашов займає чільне місце в історії Румунії. Тут була надрукована перша книга румунською мовою і відкрита перша румунська школа.

Свого часу ( у 1920-х рр.) в місті існував табір інтернованих вояків-українців (армії УНР), комендантом якого був Гнат Порохівський.

Брашов розташований в самому серці Румунії та оточений південними Карпатами. Місто знаходиться в 170 км на північ від Бухареста і в 380 км від узбережжя Чорного моря. Брашов має помірний континентальний клімат з прохолодним літом і досить холодною зимою.




От добралися до найвідомішої пам'ятки міста - Чорної церкви (Biserica Neagră Brașov).
Побудована між 1385 та 1477 роками на місці більш ранньої церкви (зруйнована монгольськими навалами у 1242 р.), Будівництво Marienkirche, як вона називалася німецькою мовою, було перешкоджено великими збитками, заподіяними турецькими набігами у 1421 році.
Свою нову назву церква отримала після катастрофи, яка відбулася в 1689 році, коли величезна пожежа знищила більшу частину міста, і закоптила стіни церкви. Реставрація зайняла майже 100 років. З двох запланованих веж була закінчена лише одна.

Чорна церква вважається чудовим прикладом готичної архітектури. Ця релігійна споруда вважається найбільшим середньовічним християнським храмом Південно-Східної Європи. Церква може прийняти до 5000 осіб, має один з найбільших органів (1839 року побудови/4 тисячі труб!!) в Європі та найбільшу колекцію турецьких килимів.
З 16 вересня по 14 червня відкрита з 10:00 до 15:30, влітку відчинена до 19:00. Всі дні окрім неділі.
Як бачите , ми не встигли потрапити всередину. Шкода.




Навколо церкви дуже мальвнича забудова.










Прогулялися по вулиці Георгія Барітю ( Strada George Barițiu, румунський історик, філолог. політик). Одна з основних вулиць історичного центрую Привела нас до центральної площі.




Центральна площа міста . Консульська площа, або площа рад (Piata Sfatului). В центрі якої височіє Ратуша (Casa Sfatului) збудованої в 13 сторіччі. Зараз в приміщенні розташовано Історичний музей (Muzeul de Istorie al Brasovului).




Вид на Чорну церкву з Площі Рад.




Симпатична будівля Церкви Свято - Успенської Божої Матері (Biserica Sfânta Adormire a Maicii Domnului).
Розташована вона на східній стороні площі Ради, навпроти Ратуші. Побудована у яскравому візантійському стилі в 1896 році.




Фонтан на площі.







Вулиця Республіки ( Strada Republicii) - найбільш туристична вулиця міста. Тут розташовано безліч ресторанчиків і сувенірних магазинчиків.










Але пора повертатися до машини. Завернули ще глянути на Римо-католицьку церкву Петра і Павла (Biserica romano catolica Sfinții Apostoli Petru și Pavel) ( 1787 рік.. новоділ, по місцевим міркам). Єдина в місті будівля - повністю збудована в стилі барокко.




Назад повертаємося тією ж дорогою. Так як тур був з варіантів " Економ", то готель в нас був зовсім не в центрі. Треба було їхати заселятися. До того ж - збиралося на дощ...













Ох люблю ж фоткати старовинні двері і вікна.




Пройшлися таки по знаменитів вулиці Мотузки.




А далі розпочався дощ і ми ледь встигли добігти до нашого мікроавтобуса.
Не встигли побачити ми ду же багато, тож сподіваюся колись заїду сюди на пару днів.

Заселилися в готель, спробували знайти ресторанчик поруч, але потерпіли невдачу.. в цих ваших європах після дев'яти мало що працює. Один працював, але запропонувати вони нам могли лише гриль меню, якого нікому не хотілося.
Довелося чимчикувати в супермаркет ( який несподівано працював) і купувати вечерю там).




От бачите - зовсім не центр видно нам з вікна було. Фото вже зранку зроблено.




Ми поснідали і рушили далі. Попереду нас чекало ще багато цікавого. Чого саме? Про то наступного разу - не перемикайтеся.




Booking тимчасово завершив свою реферальну програму, тож знижку ( суттєву, до 39 $) ви можете отримати тільки за одним з моїх реферальних лінків. Потрідно зареєструватися на AirBnb через посилання www.airbnb.ru/c/shuras1 - і отримати плюшки. Ну і мені трохи перепаде).

Оригінал публікації ось туточки

фото, урбан, 650 d, румунія, 17-40, подорожі, оленка, позитифф, дощ, літо, вечір, краса, фото19 Edit Entry

Previous post Next post
Up