Про Закарпаття. Частина шоста. Палац Шенборнів

Oct 05, 2019 18:26


з портретами я розмовляю;
у залах самотних палацу
щоночі блукають примари...
Про Закарпаття. Частина перша. Берегово. Знайомство
Про Закарпаття. Частина друга. Берегово. Вода
Про Закарпаття. Частина третя. Транзит
Про Закарпаття. Частина четверта. Ужгород
Про Закарпаття. Частина п'ята. Мукачево

Наприкінці нашої з Оленкою подорожі Закарпаттям ми вирішили відвідати знаменитий Палац Шенборнів, поряд з Мукачево.





Добралися сюди ми автобусом. Просто прийшли до автобусної станції і запитали, який з автобусів їде в тому напрямку.Їхати недовго, хвилин двадцять, адже палац знаходиться всього в кілометрах 15 поряд з Мукачево в маленькому селі Карпати.
Водій зупинив нам прямо на трасі, вже за мапою ми визначили напрямок і пішли в потрібну сторону.
Сторож на вході взяв з нас по 15 гривень ( станом на весну 2018 року!) за вхіж і ми потрапили до парку, що оточує палац.




Зараз тут знаходиться ( з 1946 року)санаторій "Карпати", який спеціалізується на лікуванні серцево-судинних та неврологічних захворювань. Із 2010 року тут організовано відділення реабілітації захворювань опорно-рухового апарату та відділення лікування шлунково-кишкового тракту.
Основний корпус санаторію знаходиться якраз в славнозвісному палаці, але на території є ще кілька корпусів збудованих без особливих архітектурних заморочок). Типові совкові корпуси.




А парк красивий.




Аж ось і наша мета - неймовірний палац Шенборнів.




Палац був побудований графом Ервіном Фрідріхом Шенборн-Бухгаймом у 1890-1895 роках. Коло палацу був розбитий чудовий сад-дендрарій (нині Парк санаторію «Карпати») із декоративним озером у центрі. Висаджені рідкісні породи дерев - самшит, катальпа, сосна Веймута, канадська ялина, японська вишня (сакура), рожевий бук, італійська глиниця; чагарників - дойція, гортензія тощо.
Англійський сад займає 19 га території, його прикрашають декілька скульптурних композицій, що зображують оленів та ведмедів (тварин, на яких полювали власники маєтку). Під формулюванням “англійський сад” треба розуміти просторий парк з великою кількістю зелених газонів і стежок, що частково зберігає елементи дикої природи.

Сам мисливський замок побудований у неоромантичному стилі, що поєднує романські та готичні мотиви.







Будівля палацу має своєрідну родзинку: її побудовано за астрономічнім принципом. Це означає, що кожний елемент споруди не тільки виконує свою практичну функцію, але й має символічне значення. Так, кількість вікон становить 365 - за кількістю днів року. Ще одне віконце замуроване на випадок високосного року. Димоходів у палаці - 52, стільки ж, скільки у році тижнів. Входів 12 - за числом місяців, а кути замку прикрашають 4 вежі, що відповідають 4 порам року. Шпилі оздоблені флюгерами й курантами, а на одній з веж встановлено дзвін, що відбиває кожну годину. Споруда щедро декорована вітражами та барельєфами з символікою родини Шенборнів.




Перед початком Другої світової війни замок планував купити один з лідерів Третього Рейху - Герман Герінг. Але Августин Волошин, який очолював Карпатську Україну, відмовився вирішити питання на користь нацистського лідера. До 1944 року замком володів нащадок давнього роду Георг-Ервін Шенборн.

У 1945 році палац став частиною радянської дійсності. Рік по тому тут відкрився будинок відпочинку. У 1958 році, за активної участі Микити Хрущова - мисливський замок австрійських аристократів перетворився в перший бальнеологічний курорт регіону.













Налюбувавшись прекрасною спорудою пішли відпочити до озера, яке розміщено посеред парку.
Варто звернути увагу на його арбис. Як і архітектурна композиція замку, озеро має символічне значення: його обриси відтворюють мапу тогочасної Австро-Угорської імперії.




Собакевич також зацінив озеро). Найпофігістичніший пес в світі. Влігся посеред доріжки і змушував всіх обходити себе навколо.







Зараз на території розміщено міні зоопарк.. якщо його вожна так назвати. В величезній загороді за сіткою живуть олені.













Заглибилися до парку.




Потрапили до так званого " Джерела Краси" .




За повір'ям - якщо вмитись у ньому, довго не будете старіти. Це не зовсім легенда, адже серед дерев причаївся бювет з цілющою мінеральною водою, насиченою корисними речовинами. Тому до Джерела Краси принадились не тільки туристи, але й аматори санаторного відпочинку, які приїздять до цих країв укріпити власне здоров’я. Ну ті, які антипрививочники і інші фанати викочування яйцем).







Пляма з латаття на мапі Австро-Угорської імперії)).




До нашого потяга ще залишалося трохи часу, тож ми пішли бродити навколо палацу.







Басейн санаторію. Нарід бодренько так розсікав в шльопках. Навіть у нас була думка скупнутися. Не склалося).







Пообідали в місцевій кафешці. Щось середнє між генделем і ресторанчиком, але смачно. Форель гарно зайшла.




Останні погляди на чудову нео-готичну споруду.













І вирушили до станції, де ми мали сісти на поїзд Ужгород - Київ.




Будуючи свою резиденцію, граф Шенборн поклопотався і про залізничне сполучення. Неподалік височіє старовинна будівля вокзалу, а від неї йде “стара графська дорога”. Залізниця - найзручніший спосіб дістатися замку. Треба лише сісти на електричку, яка довезе вас до станції “Карпати”. Будівля самої станції нагадує старовинний палац, тож помилитись зупинкою неможливо.




Дочекалися свого поїзда. навіть з місцем на платформі майже вгалади. Це важливо, адже зупинка тут всього 2 хвилини... і рушили до столиці. Ще одна подорож дійшла свого логічного завершення.
Але подорожей багато. тож буде ще багато цікавого. Не перемикайтеся!




Якщо ви збираєтеся кудись подорожувати, то можете трошки зекономити на житлі, забронювавши його через мої реферальні лінки:

www.airbnb.ru/c/shuras1

На airbnb треба зареєструватися
І зробитити перше бронювання від 75$, то 39$ отримаєте назад

Якщо ви юзаєте Booking.com, то зекономте собі 15 $ забронювавши щось через це ось посилання

Ну і мені щось перепаде)).

Оригінал публікації ось туточки

фото, закарпаття, 650 d, 17-40, подорожі, мукачево, україна, весна, фото18, оленка, позитифф

Previous post Next post
Up