Тут живу, це мій дім,
Мій дім - моя фортеця!
Чим займаюсь я в нім? -
Це все не для преси.
Про Баку. Частина перша. Космос Про Баку. Частина друга. Бульвар Про Грузію. Частина перша. Батумські танцюючі фонтани Про Тбілісі'17. Частина перша. Незапланована Про Тбілісі'17. Частина друга. Панорамна Про Боржомі. Частина перша. Багряні гориПро Тбілісі'17. Частина третя. НічнаПро Баку. Частина третя. Мішанина Про Баку. Частина четверта. Містична Про Тбілісі'17. Частина четверта. Мцхета і Джварі Про Тбілісі'17. Частина п'ята. МтацміндаПро Боржомі. Частина друга. Парк Про Батумі. Частина Друга. Місто сонця і вина Про Тбілісі'17. Частина шоста. В Степанцмінду Про Баку. Частина п'ята. Понтова Про Тбілісі'17. Частина сьома. Вверх і внизПро Вардзію'17 Про Батумі. Частина третя. Такий деньПро Тбілісі'17. Частина восьма. Місто Old star Про Баку. Частина шоста. Морський бриз Про Батумі. Частина четверта. Райський сад Повертаючись з Вардзії по дороги до хостелу в Боржомі ми вирішили завернути в Ахалцихе до найбільшої туристичної атракції регіону - фортеці Рабат.
Реконструкція стародавньої фортеці в місті Ахалцихе в 2012 році стала останнім і найбільш масштабним проектом "епохи Саакашвілі" . Фактично відбудована заново старовинна фортеця стала одною з найзначиміших туристичних точок регіону Самцхе - Джавахеті постала у всій красі на пагорбі домінуючи над містом... Але як на мене втратила свою "душу".
Територія Рабату охоплює близько семи гектарів. У комплексі, поряд з православною церквою Святої Марини, стоїть мечеть, католицька церква, синагога і вірменська церква, замок Джакелі, турецькі лазні , усипальниця паші, цитадель і амфітеатр.
Рабат - це одне велике місто в місті. У комплексі крім історичних фортець, веж, церков, келій і мечеті існують сучасні установи різного типу, такі як туристично-інформаційний центр, ресторан, кафе, магазин сувенірів і одягу, музей, кімната з макетом міста Ахалцихе в мініатюрі, РАЦС, винний льох, де можна придбати і продегустувати грузинське вино ,а також сувенірна крамничка.
За чутками, при реконструкції Рабат намагалися зробити трохи схожим на Єрусалим.
Добру половину з цього всього ми не побачили, бо з часом в нас були проблеми.
Окрім того, що ми поспішали на останній автобус до Боржомі ми змагалися в швидкості з дощовими хмарами, від яких втекли в горах по дорозі з Вардзії.
Отож ми швиденько купили квитки ( 6 ларі з людини) у "верхне" місто (на відміну від безкоштовного і цілодобово відкритого "нижнього" міста, "верхне" місто відкрите для відвідувачів до 18:00) і швиденько посунули його оглядати.
Зайшовши у ворота "верхнього" міста відразу можна піднятися на башти і оглянути місто з висоти. Прям відчути себе охоронцем фортеці.
Рабат - о основному творіння турків часів Османської імперії, але залишили тут свій слід і вірмени і, звичайно ж, грузини. Правда, всю історичність було поховано під мільйонами виділеними на реконструкцію.
Коли я був тут вперше, мені тут сподобалося набагато більше. Але тоді в мене був масштабний "культурний шок" від Грузії, від людей, від автостопу... до того ж це був мій другий чи третій виїзд за кордон. Вперше я катав сам. З того часу я побачив багато вже чого, тож голова стала тверезіша і раціональніша).
Ні, фортеця така ж блискуча і вилизина. Красива навіть, але тепер вона здавалася якоюсь.. фальшивою.
От наприклад Мавританська галерея.
Красиво. Але маврів тут ніколи і близько не бігало, ніяких натяків мавританського стилю тут раніше не проглядалося, не кажучи вже про функціональність. Ну яка галерея у військовій фортеці?
Але піпл хаває... і це класно з одного боку. Чесно так вважаю. Але чомусь все частіше задумуюсь про інший бік того, що бачу.
Або ось, наприклад, мечеть Ахмедіє - це символ і смисловий центр всієї фортеці. Вона була побудована в XVIII столітті і названа на честь Ахмеда-паші (Кімшіашвілі). Зараз купол мечеті позолочений (що породило ряд холіваров в пресі) і зроблено це начебто як натяк на мечеть Омара в Єрусалимі. У 1828 році після взяття Рабату російською армією, мечеть була перетворена в православний храм Успіння Богородиці (Штурм Ахалцихе і свято Успіння припадають на 28 серпня). Зараз це просто порожня будівля, куди можна увійти і подивитися зсередини на історичні стіни.
Туреччина оголосила, що золотий купол мечеті Ахмедіє - це не є історичним і це неправильно. Новий уряд Іванішвілі ( новий , то відносно "старого" Саакашвілі) заявив, що вони перебудують фортеця відповідно до побажань турецької сторони, але розмови так і залишилися розмовами.
Не зважаючи на такі казуси Рабате є доволі фотогінічним і красивеньким ( оце правильне слово).
"Різблена" кімната. Всі стіни оздоблені деревом. Розумієш, що новоділ, але дуже атмосферно.
Дощ нас таки нагнав, але ми закутавшись в дощовики полізли на башту цитаделі.
Цитадель - найвища точка фортеці і Ахалцихе, звідси видно все місто і округу. Це свого роду кульмінація всього відвідування. При цьому дуже ймовірно, що веща - то фантація сучасних архітекторів. Є інформація (можливо, помилкова), що споруд вище мечеті в фортеці не було.
Крім вежі, в цитаделі є виставкова кімната з якимись фотографіями і кімната, стилізована під народний месхетинських будинок.
З вежі нас швидко здуло. Це я в прямому значенні цього слова). Вітер піднявся дуже сильний.
Трохи підморозились і підмокли. Посунули в сторону виходу. Непоспішаючи так. Фоткаючи і роздивляючись по дорозі.
Полазили ще трохи нижнім містом...
І посунули в сторону автовокзалу. Він тут поряд. Хвилин 10 пішки. Встигли купити квиточки на останній автобув , що проходив через Боржомі ( до Хашурі) і поїхали.
Дорога була веселою і трохи страшною.
Водій весь час сидів в пів оберта сварячись з кимось з салону. Це враховуючи , що на вулиці вже темно, дощ і гірська дорога.. якісь два чувачка відкрили вікно на задньому сидінні і курили... але добралися. Настрій це нам не надто зіпсувало, бо назавтра ми мали відправлятися в Батумі . як ми сподівалися до сонечка ( ви вже знаєте, що наспраді ніфіга)).
З цієї подорожі залишилося матеріалу ще на два поста. Буде цікаво. Не перемикайтеся.
Якщо ви збираєтеся кудись подорожувати, то можете трошки зекономити на житлі, забронювавши його через мої реферальні лінки:
www.airbnb.ru/c/shuras1
На airbnb треба зареєструватися
І зробитити перше бронювання від 75$, то 39$ отримаєте назад
Якщо ви юзаєте Booking.com, то зекономте собі 15 $ забронювавши щось через це ось
посилання Ну і мені щось перепаде)).
Оригінал публікації ось
туточки