Тут, де Буг котить хвилі,
Корабели живуть,
Тут акації білі
І каштани цвітуть.
Парус білий злітає
І поволі пливе…
Добрий день, Миколаїв,
Славне місто моє!
Про Миколаїв. Частина перша. Зоопарк Надивившись на тваринок і витративши в Миколаївському зоопарку більш ніж половину дня ми вирішили таки подивися місто трошки.
Отож, вийшовши з зоопарку, ми погрузилися в маршрутку і поїхали в центр.
Вийшли на перетині Центрального проспекту і вулиці Соборності.
На цьому перехресті розташована цікава будівля.
Це будівля першої в Миколаєві трамвайної підстанції.
Перша трамвайна підстанція була побудована в 1914-1915 роках. Завдяки цій споруді в Миколаєві з’явився перший трамвай, який використовував енергію підстанції як тягу. Крім рухомого складу, підстанція забезпечувала енергією трамвайне депо, вагоноремонтні майстерні та управління.
Підстанцію розташовано на перехресті, тому будівля має чотири фасади.
Будівля є одним з символів міста.
Поруч знаходиться ще один символ Миколаєва. Пам'ятник корабелам і мореплавцям.
Символ сумнівний трохи ,як на мене. Відкритий був в 1989 році, до двухсотріччя ( ну, придумали таку дату) Миколаївському суднобудуванню.
Територія навколо пам'ятника підубита, на плитах можна ноги попереламувати... Кароч наскільки пам'ятник потрібний, на такий догляд він і заслуговує.
ПІшли гуляти по центральній вулиці міста - Соборності, вулиця пішохідна - це плюс. Нічого особливо цікавого на ній немає. Це мінус. Типова радянська забудова. Деінде проскочить якась історична будівля.
Але якщо і проскочить, то в печальному стані...
Дуже багато реклами на фасадах. Здубільшого дешевої і наляпистої.
На Соборній розташовано багато різних кафешок, пабчиків і ресторанчиків. Але з вибором місця де попоїсти у нас з Оленкою завжди проблеми... Тож пообідали в знайомій по іншим містам "Хінкальній".
Ну як пообідали. Знову не розрахували сили. Об'їлися. Але хінкальної трагедії вдалося запобігти).
Прогулялися до кінця вулиці.
Церква св. Миколая ( бачите, які хмарки вже починають збиратися, на вулиці дуже парко і спекотно).
Тут же поряд будівля Миколаївської міськради. Радянський герб на фасаді замінили Тризубом.. І на скільки я пам'ятаю, то це вдбулося давненько. В Києві на будвілі МЗС ще висів тоді серп і молот.
Скверик перед мерією доволі симпатичний і доглянутий.
Вийшли на "набережну міста" на Флотський бульвар.
Для багатьох , можливо буде несподіванкою, але моря в Миколаєві немає. Місто омивають дві річки Південний буг і Інгул.
А це пам`ятник першому громадянину Миколаєва - Михайлу Леонтійовичу Фалєєву. Фалеев був великим землевласником в Таврії. Він був одним з найвірніших соратників Г. Потьомкіна і підтримував всі його починання. Все життя він провів на державній службі, брав активну участь у розвитку Чорноморського адміралтейства та будівництві Миколаєва. Похований він був у Миколаєві.
В місто ми приїхали на День Конституції, особливих святкувань в Миколаєві ми не помітили ( хоча не буруся стверджувати, що їх не було). Зустріли от на Флотському бульварі якийсь оркестр ( судячи з номерів автобуса - військовий), який розважав люд виконанням світових хітів.
Послухали трохи.
Дочекалися, поки якийсь дядечка почистить фонтан і увімкне його). Я тепер знаю, де вмикається цей фонтан. Хі-хі).
Рушили далі.
Дійшли до Інгульськго мосту, завернули трохи подивилися скверик ім. Пушкіна.
На стінах навколо скверика зображено героїв його творів.
З мосту помітили прогулянковий катер, про який читали. Подивилися , де він причалює і... так на нього і не потрапили). Щось пішло не так.
Цей катамаранчик побудований тут в Миколаєві. Годинна прогулянка на ньому обійдеться у 80 грн з людини. Ну. або можете замовити собі його. Вартість 385 000. Не гривень.
А ми далі пішли безцільно бродити вуличками міста. Миколаїв дивне місто. МІсто з дуже багатою архітектурою. Але дуже занедбаною(. Ці б будиночки відреставрувати трохи і можна туристів танкерами возити... але чи потрібно то комусь...
Деякі позитивні п'ятна є , звичайно, але це якщо будівлі пощастить і її викупить якийсь банк.. чи велика компанія. Наскільки такі реставраційні чи, скоріше, ремонтні роботи адекватні з точки зору збереження історичної цінності будівлі судити не можу. Але вже краще так.
А взагалі все фігня. Бо ось хтось дав слабину і викинув ялинку. Нагадую, на календарі 28 червня.
Будинок офіцерів флоту. Пам'ятка архітектури національного значення. У фіговенькому стані. правда.
Будинок являє собою комплекс з 3-х споруд. Будівлі були побудовані в 1824 році і витримані в стилі класицизму. Навколо будинку стоїть кована огорожа тих же часів. Вхід в головне двоповерхова будівля охороняють 6 високих колон. Вікна холу ростуть з самого статі і спрямовуються вгору. Будинок був побудований для морських офіцерів. Тут вони могли проводити свій вільний час, присвячуючи його своїм улюбленим хобі. На другому поверсі розміщувалася багата бібліотека, а в особливі урочисті дні тут проходили самі пишні бали Миколаєва. Після Великої Вітчизняної війни морські офіцери першим ділом відновили цей будинок. Сьогодні будівля перейшла у підпорядкування Міської ради . Планується його реконструкція, хочуть відкрити щось типу будинку культури з шлюхами і блекджеком для сімейного дозвілля. Роботи з реконструкції ще не почалися.
А це будиночок напроти... Так відразу ( та і пізніше також) не зрозумієш, до якої епохи він відноситься.
На вулиці Адміралтейській побачили Миколаївський музей суднобудування і флоту.
Він вже був закритий, а шкода. Бо то єдиний в Україні музей суднобудування і флоту, який з 1978 р розміщується в Штабі Чорноморського флоту. Саму будівлю в стилі класицизму було зведено в 1794 р за проектом відомого архітектора Нейолова і тут деякий час розміщувалася резиденція головнокомандувача Чорноморським флотом.
Експозиція музею суднобудування налічує близько 3000 музейних експонатів, які розташовуються в 12 залах. Всі зібрані музеєм експонати детально демонструють всі процеси розвитку кораблебудування в Північному Причорномор'ї від часів Київської Русі і козацтва до сучасності.
У Миколаївському музеї знаходиться близько сотні моделей кораблів XVIII - XX ст. Тут представлені моделі гарматного фрегата «Святий Миколай» - першого корабля Миколаївської судноверфі, революційного броненосця «Потьомкін», відомого гарматного брига «Меркурій», нового авіаносця «Київ» та інші. Також в декількох залах музею суднобудування експонуються дуже рідкісні документи і карти, цікаві навігаційні прилади, прилади морського зв'язку, предмети корабельного устаткування, флотська посуд та особисті речі моряків, які брали участь в небезпечних походах і бойових діях.
Наступного разу треба буде зайти.
Несподівано надибали Лютеранську церкву Христа Спасителя
Неподалік розташована Свято- Миколаївська церква.
Цікавий от муральчик побачили. Взагалі до міста ще не особливо докотилася мода на мурали. Їх тут небагато.
А це просто. Собака вкалюжівідбивака. От захотілося мені показати вам це фото)).
Ще трохи місцевої живності).
Місцеві жителі дуже пишаються тим, що в місті часто бував Олександр Пушкін.
Добралися до Манганарівського скверу ( на мапах він виглядає як пентаграма ).
Навколо нього розташовані ще дві цікаві будівлі.
"Адміралтейство" - так називають будівлю місцеві.
Насправді, це адміністративна будівля суднобудівного заводу, і побудована вона була в 1951 році, але на місці старого адміралтейства, від якого залишився лише фундамент.
Перед будівлею - пам'ятник Потьомкіну.
А це будикон Миколаївського будівельного коледжу, якому в наступному році виповниться 75 років.
Почало вже сутеніти і ми присіли відпочити в парку. Рушили відпочивати. Приїхали на район. а там калюжі, все мокре.. Розминулися трохи зі зливою.. але вона нас нагнала наступного дня.
Але про то наступного разу. Буде цікаво. Не перемикайтеся.
Якщо ви збираєтеся кудись подорожувати, то можете трошки зекономити на житлі, забронювавши його через мої реферальні лінки:
www.airbnb.ru/c/shuras1
На airbnb треба зареєструватися
І зробитити перше бронювання від 75$, то 39$ отримаєте назад
Якщо ви юзаєте Booking.com, то зекономте собі 15 $ забронювавши щось через це ось
посилання Ну і мені щось перепаде)).
Оригінал публікації ось
туточки