Про Амстердам. Частина третя. Ранкова

Jun 01, 2018 22:00


Я наперед ніколи не вивчаю маршрут,
Мені неважливо, тільки б ти була тут,
Все рівно куди нас понесе вітер...
В житті не важливий сигнал GPS,
Якщо не один ти рюкзак свій несеш,
То знайдеш для себе десь таки місце.

Про Амстердам. Частина перша. Схіпхол
Про Амстердам. Частина друга. Вау-ефект






Зраночку ми встали, поснідали і поспішили в місто, Амстердам великий, а часу так мало.
Розкажу , правда, про житло, як і обіцяв.

Як описати то одним словом? Дорого.
Почали шукати місце де зупинитися ми місяці за три до поїздки. Прозріли з цін. Після тижня дрочіння з Airbnb вицепили більш менш адекватний варіант.
В самому Амстердамі ( дуже багато пропозицій в пригородах, і хоча транспорт розвинений доволі непогано.. ну його нафіг), неподалік від центру ( в центрі ціни взагалі "атас"),а так хвилин 20-30 пішки до Королівської площі, відносно недорого.
Я заплатив $244,5 за 4 ночі в маленькій кімнатці в квартирі ( правда будиночок весь такий голандський. Таунхаус, як на картинках). З хазями ( правда взагалі не задовбуючими). І двома котами). Кімнатка настільки маленька, що в ній поміщалися тількт ліжко , дві тумбочки і шафка невеличка. Ну і коти))).
І це я вважаю, що нам пощастило дуже. По поверненню ( 6 лютого) проглядав знову кімнатку , ціна зросла до 70 баксів за ніч ( 244 - то з комісіями Airbnb, туристичними зборами і різними платами за прибирання, так цінна була вказана 50 $)... і була повністю заброньована аж до кінця квітня.
А тепер розкажіть мені про дорогі квартири в Києві на фінал Ліги Чемпіонів.




Трошки поблукавши в пошуках трамвайної зупинки ( та, що найближча до нас була на ремонті) ми сіли на трамвайчик ( Amsterdam Cart - рулить!) і поїхали в центр. Ми і прогулятися могли, але поспішали в музей Ван Гога і взагалі падав дощик трохи. От така фігова амстердамська зима).




Вийшли ми з трамваю біля Музею сучасного мистецтва Stedelijk. Будівля його прикольна. По суті він виглядає як величезна ванна)(привіт хейтерам театру на Подолі)




І.. пішли гуляти. Справа в тому, що проїздна і музейна частина Amsterdam Cart активуються окремо, а ми запланували на ранок понеділка перед аеропортом заїхати до якиїхось млинів ( так і не потрапили), ну і щоб потрапити туди безкоштовно активувати музейну частину ми вирішили трохи пізніше.

Побачили красиву будівлю концерт-холу Het Concertgebouw . То і погуляли в ту сторону.




Полазили трохи по такому канонічному європейському райончику. Дуже тихому в п'ятничний ранок.




Побачили красиву Католицьку церкву (Obrechtkerk). Підзакинуту , правда, на перший погляд. Тобто не те, що будівля розвалена, а про те, що не особливо туди люди ходять, як здалося.




Пройшлися повз невечкий продуктовий риночок, де місцеві активно скуповувалися якраз. І потулили до Музейної площі по вулиці De Lairessestraat.




Вулиця складається з таунхаусів по обидві сторони. Строгі такі. Сурйозні будинки.




Музейна площа не дарма носить таку назву. Навколо неї зібрано з десяток музеїв. Більшість з яких мають світову славу. А сама площа... це просто вкличезна зелена поляна).




До Музею Ван Гога завертати нам було ще рано, тож ми зробили коло.
Moco Museum. Кажуть там роботи Бенксі є, але не заходили. Вхід 12,5 Євро.




Тут же на площі була залита ковзанка, на якій бавилось купа дітей. В основному. Так мило було спостерігати за тими, хто катався тримуючись за звичайні стільці зі спинками.




Побродивши трохи і пофоткавшись з літерами I amsterdam ( ранок - єдиний час, коли там не особливо багато людей) рушили нарешті до знаменитого музею Ван Гога. Amsterdam Cart обіцяє вхід до музею без черг. Так і є. але попередньо треба зареєструватися онлайн на певний час. А так кажуть черги тут неймовірні. І це при ціна квитка у 18 Євро.




Хоча музей того вартий. Поступово рухаючись за маршрутом і вивчаючи життя геніального художника можна спостерігати як мінялися його картини відповідно до ступеня його хвороби...
Фоткати в музеї не можна. Зробив пару кадрів без картин.
Нижче, наприклад, інсталяція відомої картини Ван Гога для незрячих. Вони можуть її пощупати.




За ті години що ми провели знайомлячись з життям і творчістю Вінсента Ван Гога погода на вулиці кардинально змінилася. Тож ми рушили насолоджуватися прекрасним сонячним Амстердамом.













Амстердамські канали - то окрема любов.










Старі будиночки жилі. Жити в них, правда, зовсім не фонтан. Власник ( чи арендатор) не має права нічого змінювати в середині, тим більше зовні.
Будинки стоять на дерев'яних сваях, тому багато з них вже трохи похилилися.
Якщо ж будинок завалений вперед, то це робилорся навмисне. По перше, по фасаду менше стікає вода. а по друге так легше було підіймати вантажі на другий поверх).







Не велосипедами єдиними).




По дорозі заернули в Національний архів.
Архів працює, але тут діє постійна експозиція, яка розповідає про роботу того ж таки архіву. Вхід вільний.




Тут от трохи брала жаба за те, яку цікаву можна зробити експозицію навіть з такої нудної, здавалося б, штуки. як архів. Інтерактиви, цікаві еспонати, мапи, фотографії...













Вийшли і вирішили перекусити. А що треба обов'язково спробувати в Амстердамі? Звичайно ж знамениті бутерброди з осередцем. По місту розкидано багато ларьочків ( шукайте в назві слово "haringhandel" чи "haring") з цим "делікатесом" , але стабільно працюючим ми бачили тільки один, біля квіткового ринку.




За ринком, ближче до церкви De Krijtberg . Адреса Koningsplein, 1012 WN.




De Krijtberg це оця.




На неї ми і любувалися наминаючи неймовірно смачний оселедець в булці. Булка то як опція, правда йде, трушно їсти просто оселедець).
Ціни від 2,5 до 5 євро за порцію. Дивлячись що виберете.
Їли і відбивалися від чайок, дивилися дуже підозріло. Явно задумували. як би то урвати собі шматок.




От чому коти кращі. Бо коти тут похуїсти)) Манали вони ті наші оселедці.




Погода знову почала псуватися і тому ми вирішили поїхати... а куди, про то розповім наступного разу. Буде цікаво. Не перемикайтеся.




Оригінал публікації ось туточки

фото, урбан, 650 d, подорожі, фото18, оленка, вода, їжа, шок, позитифф, амстердам, зима, нідерланди, краса

Previous post Next post
Up