Про два платні пляжі

May 17, 2011 07:54

..русские создали свой вариант капитализма по образцу тех картин западной жизни, которые рисовала советская пропаганда. Им внушали, что Запад - это разгул преступности, поголовная коррупция, неприкрытая страсть к наживе, многомиллионный бесправный класс голодающих и кучка злобных, алчных мошенников-капиталистов, попирающих закон. Конечно, даже в самые трудные времена Запад и отдаленно не напоминал такую картину, но русские построили у себя именно этот вариант.

Йен Бэнкс, "Бизнес" via DevilMan @ kharkovforum.com

1. Це пляж Вайкікі (Waikiki Beach), що на острові Оаху на Гаваях. У повсякденній мові його б назвали "безкоштовним". Так, на ньому нема турнікетів і він не обгороджений парканом. При спробі посунути на метр платні ліжаки до вас не прибіжить охоронець в абібасі, матом покриваючи вас і вашу родину до сьомого коліна - поверхня пляжу не заставлена ліжаками, будь-які оплати відсутні, а в контролерах немає потреби. Щоб створити людям комфорт, усього цього не потрібно. Втім, пляж таки є платним - адже на його утримання щороку витрачають чимало грошей.



Пляж прибирають.



На ньому працюють рятівники. Як і в інші райони міста, на пляж час від часу заходить поліцейський патруль поліції Гонолулу.



Звідки ж беруться гроші? Ось тут проявляється різниця ідеологій. Комуніст скаже, що земля належить всім трудящим, громадяни мають право, а пляж має бути безкоштовним. Гаразд, але звідки брати гроші на його утримання? Тут на допомогу приходить капіталіст і скаже щось на зразок такого: поміркуймо, як зручніше і вигідніше стягати кошти на утримання? Чи варто поставити колючі дроти на пляжі і відлякати цим усіх туристів, чи стягнути плату у якийсь більш привабливий для туристів спосіб, обмитнивши лінію готелів через дорогу і підприємств навколо, які приваблюють сюди клієнтів і накладають витрати на послуги міста? Чи стягати кошти з готелів чи з усіх підряд, і чи з тих, що стоять навколо чи з усього міста? В результаті цих суперечок вийде якесь рішення. Логіка тут така: видатки не накладаються самі по собі, вони накладаються кимось. Цей хтось і має відшкодовувати. Питання лише в тому, як визначити, хто саме і у який спосіб має відшкодовувати. І то, це лише в тому випадку, якщо ніхто не відшкодовує добровільно. Припускаю, що готелі і без примусу б домовились наймати рятувальників і прибиральників, оскільки чистий і безпечний пляж - гарантія їхніх прибутків.



А тепер про те, як проблему відшкодування витрат вирішили деякі харків'яни. У 2005 році острів, який ви бачите з вікна бомбардувальника одного з користувачів харківського форуму, взяв у міста в оренду на 50 років родич якогось голови комуночиствода. Спочатку там побудували паром за 50 коп., і люди раділи такому альтернативному способу потрапляння на пляж (раніше можна було заходити тільки в обхід). Незабаром і на традиційному вході з'явилася огорожа з хамською мордою, яка стала вимагати 50 коп. за прохід. Потім на острові вирубали значну кількість дерев.



І тут бац - інфляція. А потім криза. І ще раз інфляція. І пташиний грип. Ціни піднімалися, а людей з огляду на зростання ціни ходило дедалі менше. Замість того, щоб залучити якомога більше людей, ефект був зворотнім. Через 6 років плату за один вхід зробили 25 грн :-)) Після кримських пляжів це б не мало нікого дивувати, але тут цікаво подивитись на реакцію деяких місцевих:

1. иди работай нищеброд!

2. За то там чисто Взаимосвязь надеюсь понятна..

3. таки для тех кто не хочет платить есть другая сторона дороги и лес за ней, засратый бутылками, бумагой и прочими отходами жизнедеятельности

з.ы. считаю 25 грн адекватной ценой за те услуги которые они там предоставляют

4. дык хочется же там де чисто и ухожено,а главное на халяву

5. у тебя всегда есть возможность отказаться от их услуг если они тебя не удовлетворяют идешь и отдыхаешь за караваном если разницы для тебя нету

6. чего затихли дерьмофилы? даешь везде халяву в дерьме !!!

7. вокруг там валом дармового берега - идите гуляйте.... чего разорались как будто весь берег платный... пусть хоть кусок чистым будет - вам жалко?

8. даааа? а где доказательства? в крыму все платное, а больше я пляжи нигде не изучал, ибо нефиг.

9. судя по всему вас бесит более всего что люди крутят бизнес?
или то что вы хотите отдыхать в чистоте и даром?
исходите из сегодняшних реалий....

10. (у відповідь на те, що в Хорватії "безкоштовні" пляжі) ну так тогда и ездите дальше в Хорватию...а мы не в Хорватии живем...тут реально тоько революцию делать надо? возьмешься?



А ось і мрія "еліти" салтівського жилмасиву. Звичайно, виглядала і виглядатиме вона однаково і за 0 грн., і за 50 коп., і за 25 грн. Невідомо, в яких телешоу можна навчитись таким хитрощам ведення бізнесу, які б ще й подобались людям. Пляж по суті вкрали у його власників без жодної їх на те згоди і без жодного адекватного відшкодування, абсолютну більшість візитерів знеохотили, жодних інвестицій нема. Не йдеться про те, щоб купити цей пляж назад, бо крадії та представнички колишніх власників - одна контора. Заблокувавши вхід на пляж, підараси знизили довгострокову інвестиційну привабливість одного з найкращих районів і завдали шкоди кожному, хто там проживає.



Хто ці коментатори? Звідки вони взяли свої збочені ідеї? Невже не зрозуміло, що акуратний пляжик без плати за вход та інша інфраструктура приносить тисячі доларів в capital gain на їхню ж нерухомість (яка значно дорожча в цьому районі, хоча совкові панелі всюди однаково гівняні), тоді як зарослі за шлагбаумом змушують людей тікати звідти? (Харків зменшився з 1.6 до 1.45 за роки незалежності). Скажіть, це взагалі лікується?

kharkiv, economy, ukraine

Previous post Next post
Up