Одностатева сім'я заради добробуту

May 07, 2011 20:39

Погляньмо на економічне життя людини. В процесі життя людина витрачає і заощаджує. Куди діваються її заощадження після смерті? За нормальних обставин вони передаються у спадок її дітям чи рідні. У такий спосіб зростає економіка - адже нам не доводиться створювати усе багатство світу з нуля протягом одного життєвого циклу. Найважливішою умовою такої передачі капіталу між поколіннями є наявність молодшого покоління і інституту, який забезпечує відтворення цього покоління - сім'ї. Тепер подивімося, на що перетворюється цей відомий з діда-прадіда процес, коли в нього втручається держава. Шлюб, діти і передача спадку існували задовго до виникнення держав, і тим більше - держав такого типу, які почали санкціонувати шлюб, дітей та спадкові відносини.

Випадок одностатевих стосунків показовий, оскільки в ньому держава у дивовижний спосіб змогла наламати дрів у кожному з цих питань. У більшості країн гомосексуалам "не можна" вступати в шлюб, "не можна" мати дітей і відповідно "не можна" передавати їм нічого у спадок. Жодне з цих обмежень щонайменш дивне.

1. Шлюб це контракт між двома індивідами, який взагалі не має стосунку до держави і виник задовго до того, як держава почала його регулювати. В будь-якому разі, гомосексуальні стосунки існують у будь-якій країні світу (навіть в Уганді, де людям за це загрожує смертна кара). Державна заборона шлюбу не змінює самого формату стосунків ні в який спосіб, крім одного - перешкоджання отримання спадку, який би за умови шлюбних стосунків автоматично передався би партнеру.

2. З дітьми ситуація доволі кумедна - людина, звісно, може завести дитину без шлюбу у природній чи штучний спосіб незалежно від її сексуальної орієнтації. В такому випадку хоч там як - дитина легально ваша. Очевидно, що людина може завести свою дитину перебуваючи при цьому в гомосексуальних стосунках або ж усиновити чужу як самотня (хоча останній випадок доволі проблематичний). Але тут очевидна колізія - якщо ви в легальних стосунках з людиною з дітьми, у вас не буде жодних проблем передати їм спадок. Втім, якщо ця людина гомосексуал, з легальними стосунками у вас може не скластися і виникнуть проблеми.

3. Зі спадком не все однозначно. По-перше, технічно ви можете передати спадок кому завгодно за заповітом. Втім, якщо ви захочете передати спадок гомосексуальному партнеру в країні на кшталт Уганди, де держава влаштовує полювання за гомосексуалами, ви ставитимете життя партнера під загрозу. Також невідомо, як передавати спадок чужій неповнолітній дитині (і у багатьох виникнуть питання, навіщо). Якщо коротко, то хоча нюанси залежать від юрисдикції, ситуація з передачею спадку і близько не нагадують те, що ви б мали у "правильній" гетеросексуальній сім'ї.

До чого це все призводить? Я вважаю, що у такий спосіб держава заохочує нездорову економічну поведінку. Поки гетеросексуальні сім'ї заощаджують гроші для своїх дітей, гомосексуали штучно позбавлені цієї можливості і "логічнішим" для них видається не заощаджувати, а витрачати гроші на себе. У такий спосіб блокується накопичення капіталу. Оскільки гомосексуали становлять вагому частку населення планети, шкоду легальних забобонів для добробуту кожної людини важко переоцінити.

economy

Previous post Next post
Up