Литовские банки пришли к обложению вкладов вкладчиков.

Sep 27, 2012 18:47

Что ждать вкладчикам, держащим свои вклады в банках Литвы?
Мало того, что мы пришли к обложения банковского процента за вклады, то это ещё не самая худшая новость.

SEB банк решил порадовать своих вкладчиков, свести банковский процент за срочные вклады к 0.

Таблица банковских процентов в SEB банке на 27 09 2012.

Terminas 1 naktis 1 savaitė 2 savaitės 1 mėnuo 3 mėnesiai 6 mėnesiai 1 metai

VILIBOR        0,30         0,37           0,43        0,55           0,79          1 ,15         1,52

Многие Скандинавские банки уменьшили банковские проценты за срочные вклады.

Я не стараюсь вас запугивать мои читатели, хочу чтобы вы задумались...
К чему мы катимся.

Šiuo metu mažesnes nei 1% palūkanas už 1 metų trukmės indėlius litais siūlo SEB, „Swedbank“ (0,5%), DNB, „Nordea“ (0,8%) ir „Danske“ (0,8%) bankai. “Unicredit” dabar klientus vilioja 1,15%, “Citadele” - 1,7%, „SMP bank“ - 1,8%, Medicinos bankas - 2,7%, Šiaulių bankas - 3%, Ūkio bankas - 3,1%, „Finasta“ - 3,25% palūkanomis už 1 m. trukmės indėlius litais, rodo portalo indeliai.lt duomenys.

Mažiausias palūkanas už trumpiausio laikotarpio - 1 mėn. - terminuotus indėlius litais šiuo metu siūlo SEB ir DNB bankai - po 0,05%, trečioje vietoje - “Swedbank” (0,06%).

Artėjame prie indėlių apmokestinimo

Gitanas Nausėda, SEB banko prezidento patarėjas, antradienį Lietuvos ekonomikos apžvalgoje kalbėjo, kad bankai artėja prie neigiamų palūkanų už indėlius teritorijos. Tokiu atveju, padėjus indėlį į banką, būtų atsiimta mažesnė suma.

„O ji bus pasiekta, jei Europos centrinis bankas palūkanas už komercinių bankų centriniame banke laikomus indėlius, liepą apkarpytas nuo 0,25% iki rekordiškų nulio procento žemumų, sumažintų dar labiau, tarkime iki minus 0,2%“, - sakė p. Nausėda.

Anot jo, jeigu santykiuose tarp centrinio banko ir komercinių bankų „mokestį“ už pinigų pasaugą dar galima įsivaizduoti, tai komercinių bankų klientams būtų labai sunku su tuo susitaikyti.

„Tačiau jau dabar kai kurių šalių, tokių kaip Šveicarijos ar Danijos, trumpesnio laikotarpio vertybinių popierių pajamingumai antrinėje rinkoje yra neigiami, tad teoriškai neigiamas palūkanas jau dabar turime“, - kalbėjo p. Nausėda. (Verslo žinios)

банки, экономика, Литва

Previous post Next post
Up