На території "споконвічної російської землі" - сучасних Московської, Володимирської, Ярославської, Івановської, Костромської, Тверської, Рязанської областей - здавна проживали фінські племена: меря, мурома, мещера, весь і т, д. Тобто Московське князівство виникло й розвинулося на базі фінського етносу.
Найдавніші київські літописи нагадують, що саме ці племена проживали на землі майбутньої Московії також у IX-XII століттях.
Навіть у часи, коли "підводилася основна історична база" під слов’янське походження Московії, археолог граф Олексій Сергійович Уваров, провівши розкопки 7729 курганів у колишніх Московській, Володимирській, Ярославській, Костромській, Рязанській губерніях, установив, що ті кургани належали виключно мерянському (фінському) етносу VIII-XII століть. Були розриті кургани цього ж етносу наступних віків, аж до XVI століття. Граф О. С. Уваров, підсумувавши матеріал досліджень, у 1872 році видав книгу "Меряни та їхній побут за курганними розкопками". Широкоформатна книга має 215 сторінок, на 82 із яких містяться таблиці археологічних знахідок у курганах.
Click to view
Детально книгу Уварова розібрав у своїй праці Володимір Білінський
Країна Моксель, або Московія. Книга друга