Землептуни

Feb 06, 2013 20:10



Астрономи з австрійського інституту космічних досліджень висунули вельми цікаву гіпотезу: на їхню думку, так звані «супер-Землі» - імовірно тверді екзопланети, що перевершують за своїми розмірами Землю, насправді правильніше порівнювати не з Землею, а з Нептуном.




Як стверджує керівник дослідження Хельмут Ламмер, те, що зазвичай називають «супер-Землями», є насправді малокаліберними газовими гігантами - тверде ядро, оточене потужною газовою оболонкою. Так що більш правильно їх буде називати «міні-Нептунами». У щось схоже на Землю вони звернутися ніколи не зможуть.
        Механізм утворення газових гігантів, згідно домінуючим сьогодні уявленнями, виглядає в основі своїй приблизно так само, як і механізм утворення зірок: у великих газовопилевих хмарах починається формування щільних згустків, що притягують до себе все більше речовини. По досягненні цими згустками критичної маси в них починаються термоядерні реакції - утворюються зірки. Планети точно так само «конденсуються» із залишкової речовини. З пилу формується щільне ядро, з газу, відповідно, атмосфера, і чим крупніше ядро, тим товще і стабільніше буде газова оболонка планети.
        Останніми роками орбітальні і наземні телескопи виявили відразу кілька «супер-Земель». Ламмер зупинив свою увагу на об'єктах Kepler-11, Gliese 1214 і 55 Cancri.
        Всі ці об'єкти в кілька разів більш масивні, ніж Земля, і трохи крупніше. Крім того, вони обертаються дуже близько до своїх зірок. При цьому, як показали дослідження, незважаючи на те, що вони сильно розігріті і велика кількість газу постійно йде в навколишній простір, велика частина атмосфери утримується на місці.
        За словами Ламмера, це показує, що атмосфери газових гігантів, розташованих на більшій відстані від своєї зірки, будуть ще стабільніше. А значить, вони будуть залишатися тим, чим вони є зараз - газовими гігантами трохи менше Нептуна і Урана, і називати їх «супер-Землями» неправомірно.
взято с сайта http://www.popmech.ru


космос, цікаво

Previous post Next post
Up